O tej alergii nie mówi się głośno. Czym objawia się uczulenie na... orgazm?

Niestety ta przypadłość jest jak najbardziej prawdziwa.
O tej alergii nie mówi się głośno. Czym objawia się uczulenie na... orgazm?
Fot. iStock
27.01.2020

Zmęczenie, gorączka, piekące oczy, rozdrażnienie, obniżony nastrój, zaburzenia koncentracji. Brzmi mało przyjemnie, prawda? Niestety takie dolegliwości dotykają niektórych mężczyzn jako następstwo... orgazmu. Właśnie tak objawia się bowiem zespół choroby postorgazmicznej. 

Zobacz również: Niektórzy uwielbiają robić TO z nasieniem. „Czuję się poniżona, ale strasznie mnie to kręci”

Szacuje się, że na POIS, czyli post-orgasmic illness syndrome cierpi zaledwie 0,1-1 proc. mężczyzn na świecie, ale najgorsze jest to, że do tej pory lekarzom nie udało się znaleźć żadnego remedium na tę przypadłość. Ostatnio w piśmie naukowym “Urology Case Reports” pojawiła się publikacja opisująca przypadek 25-latka, który cierpi na POIS, zwany także alergią na orgazm. Mężczyzna skarżył się na takie dolegliwości jak uczucie niepokoju, brak energii, osłabienie oraz tzw. mgła umysłowa po tym, jak doszło u niego do ejakulacji.  

Fot. iStock

Zdaniem ekspertów objawy POIS mogą nastąpić natychmiast po wytrysku albo parę dni później, a utrzymują się od jednego do nawet dwóch tygodniPrzyczyną choroby postorgazmicznej wydaje się być alergia na nasienie, ale lekarze zwracają uwagę, że nie należy mylić tego schorzenia z uczuleniem na spermę, które dotyka ok. 12 proc. kobiet. W przypadku POIS mężczyzna ma alergię na własny ejakulat. 

Wśród objawów choroby postorgazmicznej wymienia się: 

 • zmęczenie 
 • gorączkę 
 • przekrwienie błony śluzowej nosa 
 • rozdrażnienie 
 • wahania nastroju 
 • zaburzenia koncentracji 
 • zaniki pamięci 
 • piekące oczy 
 • ból mięśniowy 
 • osłabienie 
 • nadmierną potliwość 
 • zaburzenia mowy 

Chociaż lekarze w dalszym ciągu nie znaleźli skutecznego lekarstwa w walce z chorobą postograzmiczną wygląda na to, że dla mężczyzn cierpiących na tę tajemniczą i rzadką przypadłość pojawiła się nadzieja. W przypadku wspomnianego wyżej 25-latka skuteczne okazało się zwiększenie poziomu testosteronu. Co więcej, badania krwi wykazały, że mężczyzna miał niedobory tego hormonu. Po rozpoczęciu terapii hormonalnej poziom testosteronu u 25-latka ustabilizował się w czasie 6 tygodni, a objawy POIS ustąpiły 

Słyszałyście kiedyś o takiej alergii na własny orgazm? 

Zobacz również: Większość kobiet doświadcza zaledwie dwóch, a jest ich aż 8 - oto wszystkie rodzaje orgazmu

Polecane wideo

Nieziemsko przystojny milioner szuka osobistego fotografa. Skusisz się na jego ofertę?
Nieziemsko przystojny milioner szuka osobistego fotografa. Skusisz się na jego ofertę? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Elka (Ocena: 5) 29.01.2020 14:15
my podczas starania się o dziecko dowiedzieliśmy się, że dla plemników męża mój śluz płodny nie jest za dobry ; p wówczas starania się przedłużały i szukaliśmy przyczyny ale dieta, suplementy no i nasza kondycja spowodowały że się udało, ja jeszcze w dni płodne używałam żelu prefert vaginal co miał wspomóc zapłodnienie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie