EXCLUSIVE: Największe tajemnice ginekologów

Zazwyczaj nie mówią o tym głośno.
EXCLUSIVE: Największe tajemnice ginekologów
Fot. iStock
21.12.2019

Wizyta u lekarza dla większości z nas wiąże się z ogromnym stresem. Istnieje jednak specjalizacja, która wywołuje wyjątkowo silne emocje, bo dotyka spraw najbardziej intymnych. Mowa oczywiście o ginekologii. Choć teoretycznie wiemy, jak ważne są regularne badania, to wiele kobiet na samą myśl ogarnia paraliżujący strach.

Zobacz również: Wyznania ginekologów: „Pacjentki doprowadzają nas do odruchów wymiotnych”

Nie tylko dlatego, że obawiamy się diagnozy. Przemawia przez nas zwyczajny ludzki wstyd, bo takie badanie nie należy do najbardziej komfortowych doświadczeń. Wydaje się, że nigdy nie jesteśmy na to do końca gotowe. Czas to zmienić, a te wyznania mogą nam w tym bardzo pomóc. Jednoznacznie obalają mity, w które niestety wciąż wierzymy.

Poznaj największe tajemnice ginekologów, którzy jednak wcale nie są tacy źli i straszni. Potwierdzają to ich wyznania na łamach serwisu „Best Life”.

fot. iStock

#1 Ginekologa nie obchodzi twoje owłosienie

Możesz się wydepilować, ale równie dobrze postawić na pełne owłosienie. To w żaden sposób nie wpływa na przebieg czy wyniki badania. Na nich nie robi to już wrażenia.

#2 Dla lekarza jesteś pacjentką, a nie obiektem westchnień

Specjalista płci męskiej naprawdę skupia się na swojej pracy, zamiast podziwiać twoje wdzięki. W życiu już się sporo naoglądał, więc kolejne badanie jest dla niego rutyną.

#3 Ginekolodzy płci męskiej otaczają się kobietami

W gabinecie często jest pielęgniarka czy asystentka. A wszystko po to, by pacjentka czuła się swobodniej i nie miała wątpliwości, że lekarz skupia się na tym, na czym powinien.

#4 Przed wizytą nie powinnaś się sama diagnozować

Oni naprawdę nie lubią słynnego „doktora Google”. Lepiej niczego sobie nie wmawiaj i pozwól ocenić sytuację ekspertowi. Od tego przecież jest.

#5 Ozdoby między nogami nie robią na nich wrażenia

Kolczyki, tatuaże czy inne błyskotki coraz częściej zdobią kobiece łona. Przeciętny lekarz zdążył się już tego naoglądać, więc w pewnym momencie przestaje zwracać uwagę.

Zobacz również: Ginekolodzy mają dość. Wymieniają, co najbardziej wkurza ich w zachowaniu pacjentek

fot. iStock

#6 Poród nie należy do najpiękniejszych widoków

Nawet doświadczony położnik miewa chwile zwątpienia, kiedy na to patrzy. Niektórych ludzkich odruchów nie da się po prostu zatrzymać. On wciąż ma uczucia.

#7 Wiele kobiet zapomina o odpowiedniej higienie

To chyba największy zarzut pod naszym adresem. Okazuje się, że niektóre panie nie uznają za stosowne, by przed wizytą wziąć przynajmniej szybki prysznic.

#8 Lekarz może doceniać twoją urodę

To tylko człowiek, więc ma swoje upodobania. Nie oznacza to jednak, że z powodu wyglądu zostaniesz przez niego inaczej potraktowana. Albo zacznie cię podrywać na fotelu.

#9 Czasami musi sięgnąć po nadzwyczajne środki

Nie każda wizyta musi wyglądać tak samo, więc nie panikuj, jeśli np. nagle wyciągnie jakieś obce dla ciebie narzędzie. Naprawdę wie, co robi.

#10 Narodziny dziecka to zawsze ogromne przeżycie

Nawet najbardziej doświadczeni położnicy nadal wzruszają się na ten widok. Nowe życie to dla nich najlepsza motywacja do dalszej pracy. Czasami nawet poleje się łezka.

fot. iStock

#11 Pacjentki robią dziwne rzeczy w czasie badania

Najczęściej bawią się telefonem albo z kimś rozmawiają. Zupełnie nie przeszkadza im, że lekarz właśnie nurkuje między ich nogami. Jeśli to ma cię odstresować - droga wolna.

#12 Badanie nie musi trwać długo

Standardowa wizyta to 15-20 minut, ale nie zdziw się, jeśli zajmie znacznie mniej czasu. Badanie zdrowej pacjentki rządzi się swoimi prawami i nie ma sensu na siłę go przedłużać.

#13 Śmieszą ich teorie na temat antykoncepcji

Czasami pacjentki przychodzą z pretensjami, że pigułki zawiodły. Później okazuje się, że stosowały je zupełnie nie tak, jak powinny. Dlatego lepiej uważnie słuchać wskazań lekarza.

#14 Po pracy są normalnymi ludźmi

Mają swoje rodziny, chodzą na randki i robią wszystko to, co inni. I wbrew pozorom wcale nie rozmyślają wtedy o swoich półnagich pacjentkach.

#15 Nie mają zbyt wiele czasu na życie prywatne

Różnica polega na tym, że dobry lekarz większość dnia, a czasami także nocy, spędza w pracy. Zwłaszcza, jeśli jest położnikiem. To bardzo wymagający zawód.

fot. iStock

#16 Ginekologa interesuje nie tylko okolica intymna

Nie zdziw się, jeśli zacznie przeprowadzać wywiad na temat zupełnie innych kwestii zdrowotnych. Ludzkie ciało to jeden organizm i wszystko się ze sobą łączy.

#17 Specjalistom płci męskiej jest trudniej

Wiele pacjentek wstydzi się ich odwiedzać, dlatego nie tak łatwo znajdują zatrudnienie. Trudniej im także zdobyć ich zaufanie.

#18 Możesz przyjść na wizytę z miesiączką

Dla większości z nich to niewielka różnica. Poinformuj o tym fakcie, a ginekolog na pewno dostosuje badanie do okoliczności. Menstruacja nie oznacza, że musisz zmieniać termin.

#19 Tampony doprowadzają do krępujących sytuacji

Czasami pacjentka zapomina, że go ma i wtedy tampon musi zostać usunięty przez lekarza. Zdarzają się też sytuacje, gdy tkwi głęboko od dłuższego czasu i może być realnym zagrożeniem dla zdrowia.

#20 Lubią być doceniani

Jeśli jego diagnoza oraz leczenie się sprawdziło - warto o tym powiedzieć przy następnej wizycie. Przecież właśnie do tego dążą i dlatego lubią być doceniani.

Zobacz również: Kobiety naprawdę ubierają się tak na wizytę u ginekologa. Lekarz załamuje ręce

Polecane wideo

Zdjęcia porodu BEZ CENZURY. Na taki widok nie jesteś gotowa (Uwaga –TYLKO 18+)
Zdjęcia porodu BEZ CENZURY. Na taki widok nie jesteś gotowa (Uwaga –TYLKO 18+) - zdjęcie 1

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.01.2020 11:51
mojego taty kolega jest ginekologiem i kiedyś powiedział że ''najbardziej mnie wkurw.. takie gadanie że ginekolog nie ma popedu seksualnego a to co jestem androidem '' ma racje kobiety z ginekologów robia bez pułciowca ja bym sie tylko zapytała tych kobiet co nosi w spodniach jestem bardzo ciekawa odpowiedzi .
odpowiedz
piguła (Ocena: 5) 11.01.2020 17:04
To największe brednie jakie ostatnio czytałam , pracuje z tymi ludźmi i rzeczywistość jest inna lekarz to zwykły facet który ma jak każdy normalny mężczyzna popęd seksualny w innym przypadku nie posiadał by żony czy kochanki . bez skrupułów rozmawiają przy nas o pacjentce a nawet je sobie polecają jak są atrakcyjne niestety to tylko człowiek i popędu nie da rady wyłączyć jak światła , jeszcze raz to co napisano to bzdury na kółkach , a z drugiej strony co innego mogą napisać że przeciętnie w życiu mieli trzy żony dziwie się tylko jednemu że w cywilizowanych krajach już dawno odeszło się od badań profilaktycznych w ginekologii to już nie istnieje a w Polsce wręcz odwrotnie namawia się kobiety aby przynajmniej raz w roku skorzystały z ginekologa tylko się pytam po co żeby się zaraziły chorobą na którą się potem będzie leczyć całe życie a w końcu z komplikacji raka dostanie , znajcie mi w Londynie od ręki gabinet ginekologiczny nie znajdziecie bo ich nie ma a badania prenatalne po co jak tak nic nie zmienicie o,5 % wad się da usunąć operacyjnie poza tym wyciąganie kasy a to co trzeba powiedzieć to nikt nie mówi że do piątego roku życia trzeba się zaszczepić na HPV rak szyjki to jest nie ważne ludzie zacznijcie myśleć bo jak posiadacie mózg to znaczy że też macie rozum i nie możecie we wszystko wierzyć co wam mówią a propos gdzie nasze babki chodziły do lekarza i ich mamy a mimo to dzięki nim teraz żyjemy .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.12.2019 07:55
Raz ppszlam do ginekologa w trakcie miesiączki to mnie wyśmial, mimo że potrzebowalam tylko konsultacji
odpowiedz

Polecane dla Ciebie