Always usuwa symbol kobiety z opakowań podpasek. To gest w stronę osób transpłciowych

Marka chce być inkluzywna wobec osób, które miesiączkują, mimo że nie identyfikują się jako kobiety.
Always usuwa symbol kobiety z opakowań podpasek. To gest w stronę osób transpłciowych
Fot. iStock
24.10.2019

Okres to naturalna sprawa, która dotyczy połowy ludzkiej populacji, a może wręcz większej jej części. Pewnie niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że miesiączkować mogą także osoby transpłciowe albo niebinarne, czyli takie, które nie utożsamiają się z żadną płcią. Często takie osoby czują się wykluczone ze społeczeństwa i brak im odpowiedniej reprezentacji oraz poczucia przynależności. 

Zobacz również: Co by było, gdyby mężczyźni też mieli okres? Może wreszcie byłoby... normalnie

Z myślą o właśnie takich osobach firma Procter & Gamble wprowadza do swojej polityki rewolucyjną zmianę. W najbliższej przyszłości opakowań podpasek marki Always, która wchodzi w skład Procter & Gamble, zniknie symbol Wenus, powszechnie utożsamiany z płcią żeńską. Chodzi o znak wyrażany za pomocą kółka i umieszczonego na dole krzyża. 

Przez ponad 35 lat marka Always wspierała dziewczęta i kobiety i wciąż będzie to robić. Ponadto jesteśmy zaangażowani w działania na rzecz różnorodności i inkluzywności oraz wciąż jesteśmy na drodze, aby zrozumieć potrzeby wszystkich naszych konsumentów. Rutynowo oceniamy nasze produkty, opakowania i wzornictwo, biorąc pod uwagę różnorodność uwag, włącznie z pogłębionymi badaniami konsumenckimi, aby upewnić się, że zaspokajamy potrzeby wszystkich osób, które używają naszych produktów. Zmiana designu opakowań naszych podpasek jest zgodna z tą praktyką 

- poinformowali przedstawiciele firmy Procter & Gamble w oficjalnym oświadczeniu. Inspiracja do wprowadzenia w życie tych przełomowych zmian przyszła ze strony transpłciowych konsumentów marki Always, którzy już od dawna zgłaszali, że w związku z obecnością typowo żeńskich symboli na produktach marki czują się wykluczeni 

Always, rozumiem, że uwielbiacie ruch “girl positivity”, ale zrozumcie proszę, że istnieją transpłciowi mężczyźni, którzy też miesiączkują. Byłabym bardzo szczęśliwa, gdybyście zrobili coś z symbolem Wenus na waszych opakowaniach. Nie byłoby dobrze, gdyby transpłciowi mężczyźni cierpieli na przedmiesiączkowe zaburzenia dysforyczne. 

Po ogłoszeniu tej rewolucyjnej decyzji internauci wyrażali swoją radość m.in. na Twitterze:  

Niektóre osoby transpłciowe oraz osoby niebinarne miesiączkują. Tak samo jak kobiety cispłciowe, które nie znoszą przesadnie kobiecych produktów. Kobiety cispłciowe, które nie miesiączkują oraz kobiety transpłciowe są krzywdzone przez założenia, że menstruacja definiuje kobiecość. Mniej tuszu drukarskiego to lepsza opcja dla naszej planety. To zwycięstwo dla wszystkich. 

Nie każdy, kto miesiączkuje, jest kobietą. To może wydawać się błahostką, ale zwraca uwagę na bariery w podstawowej służbie zdrowia, z którymi wciąż zdarzają się osoby transpłciowe i niebinarne.  

Jednak duża grupa komentujących skrytykowała zarówno decyzję firmy Procter & Gamble, jak i środowiska transpłciowe, które zwróciły uwagę na ten problem. 

To niedorzeczne. Nawet jeśli jesteś transpłciową kobietą, wciąż nie możesz mieć okresu ani urodzić dziecka, więc niby w jaki sposób cię to dotyczy? Ten świat wariuje. 

W mojej rodzinie jest 5 kobiet i wszystkie bojkotujemy Always. Mężczyźni nie mogą miesiączkować. Stop dla wymazywania kobiet. 

A wy jak oceniacie decyzję o zmianach w marce Always? Uważacie, że to krok w dobrym kierunku czy wręcz przeciwnie? 

Zobacz również: Jutro obchodzimy pierwszy w historii Światowy Dzień Okresu. Kobiety masowo wyjdą na ulice

Polecane wideo

180 cm i 108 kg. Poznaj dziewczynę, która według facetów ma idealne kształty
180 cm i 108 kg. Poznaj dziewczynę, która według facetów ma idealne kształty - zdjęcie 1

Komentarze (59)

Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 30.10.2019 17:22
A kto ma miesiączkę, facet czy kobieta? Mamy jeszcze jakąś inną płeć oprócz tych dwóch? bo jeżeli ktoś tak uważa to chyba coś z główką nie tak
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.10.2019 15:05
Widzę że patologia zatacza coraz szerszy krąg.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.10.2019 15:03
Ależ ten świat schodzi na psy. Kobiety miesiączkują, mężczyźni nie. Skoro ktoś kto miesiączkuje uważa nie uważa się za kobietę, to radziłabym wizytę u odpowiedniego specjalisty.
odpowiedz
Wybieram odpowiedź: (Ocena: 1) 29.10.2019 12:46
wręcz przeciwnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.10.2019 21:00
Problemy dzisiejszego świata.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie