Intymne pamiątki z wakacji

Lato i wakacje to czas beztroski. Niestety, nie zawsze pamiętamy o profilaktyce zdrowia intymnego…
Intymne pamiątki z wakacji
02.09.2009

Jesienna aura większości z nas kojarzy się z nostalgią odchodzącego lata. Wciąż świeże wspomnienia wakacyjnych dni przeplatają się z jesienną aurą. Pożegnanie lata to smutny moment dla wielu z nas, jednak najbardziej cierpią kobiety, którym wspomnienie wakacji doskwiera zdrowotnie...   

Rachunek sumienia

Bez wątpienia wakacje to czas kiedy wreszcie możemy pozwolić sobie na chwile beztroski i zapomnienia. Niestety zarówno poznawanie nowych miejsc, podobnie jak ludzi może mieć dla nas przykre konsekwencje. Podczas kilkudniowych wypadów czy planowanych wakacji z chęcią korzystamy z piaszczystych plaż, basenów, kąpieli w morzu lub jeziorze. Dodatkowo być może poznałyśmy bardzo atrakcyjnego mężczyznę w jednej z okolicznych restauracji. Poczucie wolności i chęć doświadczenia niezapomnianych chwil wygrały z codzienną rozwagą i odpowiedzialnością. Na sam koniec przypominamy sobie o poradach lekarza, który ostrzegał przed letnimi zagrożeniami i przypominał o profilaktyce zdrowia intymnego. Niestety teraz cierpimy na skutek własnego błędu a diagnoza jest jednoznaczna - infekcja układu moczowo – płciowego.  

A miało być tak pięknie...

Wśród chorób przenoszonych drogą płciową najczęstsze infekcje są wywoływane przez wirusy: nierzeżączkowe zakażenia cewki moczowej i narządu rodnego, kłykciny kończyste i opryszczka genitalna. Wysoka liczba zachorowań na choroby bakteryjne, takie jak kiła i rzeżączka są skutkiem częstych zmian partnerów seksualnych oraz braku stosowania zabezpieczeń. Niestety kobiety pamiętające o antykoncepcji również narażone są na liczne dolegliwości intymne, ponieważ zarazić możesz się nie tylko poprzez kontakt seksualny, ale także w czasie korzystania z toalet publicznych, basenu, czy sauny. Stosując antykoncepcję częściej dochodzi do infekcji pochwy wywołanych przez Chlamydia trachomatis i drożdżaki – z jednej strony ma to związek z poczuciem braku zagrożenia niechcianą ciąża, a w związku z tym większą swobodą w doborze partnerów seksualnych. Z drugiej strony u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną istnieje większa podatność na infekcje pochwy.

Problem ten dostrzegają  ginekolodzy wśród swoich pacjentek, gdy w okresie letnim zgłaszają  się do nich po tabletki antykoncepcyjne tylko na czas wakacji. Niestety jesienią powracają do ich gabinetów z różnego rodzaju infekcjami pochwy. 

Rozwiąż problem szybko i mądrze

W przypadku pojawienia się infekcji, nie zwlekaj z wizytą u ginekologa. Tylko on może rozpoznać rodzaj zakażenia i zalecić odpowiednie leczenie. Nie ufaj 'babcinym' metodom typu płukanki i podmywanie się różnymi specyfikami: kwasem spod ogórków czy kapusty, kwaskiem cytrynowym, octem. Możesz sobie tylko zaszkodzić! Najlepszą metodą dbania o zdrowie intymne jest włączenie do codziennej diety dobroczynnych i specjalnie wyselekcjonowanych prawdziwych probiotycznych bakterii Lactobacillus o skuteczności potwierdzonej w ginekologii, które znaleźć możną w doustnym probiotyku ginekologicznym LaciBios femina. Pamiętaj o złotej zasadzie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Lepiej, taniej i przyjemniej. 

Dbaj o siebie

Ze względu na wzrost liczby wirusowych chorób przenoszonych drogą płciową zapobieganie dolegliwościom „sfery intymnej” jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek. Rutynowa opieka ginekologiczna jest niezbędna w trosce o zdrowie intymne, które niezależnie od okoliczności powinno zawsze być kwestią priorytetową w życiu każdej nowoczesnej i światłej kobiety. Choć może się wydawać, że drobne infekcje miejsc intymnych to nic poważnego, nieleczone mogą doprowadzić do poważniejszych w skutkach konsekwencji takich jak obfite upławy, zaburzenia w cyklu menstruacyjnym, spadek odporności całego organizmu czy nawet niepłodność obojga partnerów. Niezbędna jest zatem rzetelna i fachowa informacja oraz edukacja kobiet w zakresie dbania o własne zdrowie intymne. W tym celu został stworzony specjalny portal internetowy www.zdrowieintymne.pl. 

Pamiętaj o profilaktyce

Aby w przyszłości uniknąć przykrych problemów układu moczowo – płciowego oraz kompleksowo zadbać o zdrowie intymne, warto wspomagać swój organizm doustnym probiotykiem ginekologicznym, który odbuduje naszą naturalną obronę antybakteryjną i antygrzybiczą czyli armię bakterii Lactobacillus, które wojowniczo i skutecznie strzegą zdrowia pochwy i układu pokarmowego kobiety. Doustne probiotyki ginekologiczne bowiem są preparatami, które uzupełniają i odbudowują zniszczoną mikroflorę pochwy oraz kwaśne pH pochwy, które stwarza niekorzystne warunki dla rozwoju wielu bakterii chorobotwórczych i grzybów, oraz regulują mikroflorę jelita, które jest siedliskiem owych patogennych bakterii i grzybów. Na polskim rynku wygodnym w stosowaniu ginekologicznym probiotykiem doustnym, dedykowanym zdrowiu intymnemu kobiety, jest LaciBios femina, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Dzięki zawartości dwóch unikalnych, starannie wyselekcjonowanych pro biotycznych szczepów bakterii kwasu mlekowego: Lacidobacillus rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillus reuteri RC-14, które zostały wyizolowane z pochwy zdrowych kobiet i zdeponowane w specjalistycznym banku szczepów, kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie intymne. W jednej kapsułce probiotyku LaciBios femina jest 5 miliardów niemodyfikowanych genetycznie probiotycznych bakterii Lactobacillus!

Dla dobra własnego zdrowia intymnego wszystkie kobiety powinny stosować preparat profilaktycznie i regularnie, bez ograniczeń czasowych. Istnieje bowiem tyle czynników, nawet błahych, które potrafią zaburzyć i zniszczyć delikatną równowagę mikrobiologiczną pochwy. Dlatego warto już zawczasu pomyśleć o zdrowiu intymnym. Dolegliwości intymne nie należą do przyjemnych ani łatwych do leczenia. Niosą ze sobą cierpienie kobiety nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Zatem profilaktyka jest tu jak najbardziej wskazana a nawet konieczna! LaciBios femina jest probiotykiem bezpiecznym nawet dla kobiet ciężarnych i karmiących.

Uzupełnienie naturalnej, dobroczynnej flory bakteryjnej środowiska pochwy o prawdziwe bakterie probiotyczne zmniejszy ryzyko rozwoju patogennych bakterii i grzybów, które są przyczyna infekcji okolic intymnych oraz wzmocni barierę ochronną pochwy i jej kwaśne pH.  

Za rok bez pamiątki

Zdrowy rozsądek oraz profilaktyka są najlepszymi metodami obrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i przykrymi infekcjami pochwy. Warto wzmocnić naturalne mechanizmy obronne organizmu przyjmując doustny probiotyk ginekologiczny, dedykowany specjalnie zdrowiu intymnemu kobiety.

Nie pozostaje nam nic innego, jak przechytrzyć czyhające na nas bakterie  i grzyby i sięgnąć po skuteczne metody profilaktyczne. Pamiętajmy: lepiej zapobiegać niż leczyć!

Materiały prasowe

Zobacz także:

Erotyczne punkty na ciele mężczyzny

Na męskim ciele aż roi się od stref erogennych. Począwszy od pieszczot słynnego punktu G, poprzez stymulację sekretnych miejsc C, O, F, wzniesiesz go na orgazmiczną orbitę!

Jak się kochać, żeby zajść w ciążę?

Istnieje wiele naturalnych sposobów, które pomogą wam w staraniach o upragnionego dzidziusia. Przedstawiamy kilka z nich.

 

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2009 23:00
czy mozna kile zlapac przez seks oralny? Obawiam sie o to, bo cos wyszlo mi ponad wargami sromowymi, niemalze ze na wzgorku lonowym
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.10.2009 17:00
Tego nie próbowałam, a profilaktycznie od czasu do czasu biorę Gynophilus, który jest tańszy.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.09.2009 20:41
Wystarczy podstawowa higiena, podmywanie sie dwa razy dziennie płynem do higieny intymnej tudzież stosowanie antybekteryjno-łagodzacego papieru toaletowego (ziolowy Mola jest najlepszy). Jak juz infekcja sie pojawi, to nie ma przebacz, trzeba iść do lekarza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.09.2009 14:51
reklama...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.09.2009 11:11
Ja biorę te kapsułki. Niestety są dosyć drogie bo w opakowaniu jest 10kapsułek i kosztują ok 30złotych.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo