Obcisłe spodnie mogą poważnie zaszkodzić twoim miejscom intymnym. Ginekolog wylicza, co Ci grozi

Jeśli zauważyłaś u siebie te objawy, lepiej pożegnaj się z obcisłymi spodniami.
Obcisłe spodnie mogą poważnie zaszkodzić twoim miejscom intymnym. Ginekolog wylicza, co Ci grozi
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/390054017724868653//https://pl.pinterest.com/pin/311944711683926496/)
23.06.2019

Jeszcze parę lat temu obcisłe spodnie “rurki” były synonimem obciachu, ale potem wszystko się zmieniło. Dziś to najpopularniejszy fason spodni, a kobiety pokochały go przede wszystkim dlatego, że wspaniale podkreśla ich kształty. Mało tego – w dzisiejszych czasach możemy publicznie nosić nawet obcisłe legginsy, chociaż niektóre osoby przekonują, że ta część garderoby powinna być zarezerwowana tylko dla domowych pieleszy. 

Zobacz również: „Było mi za was wstyd” - matka oburzona widokiem kobiet w legginsach

Jednak eksperci przestrzegają, że moda na obcisłe może mieć bardzo negatywne konsekwencje na zdrowie, zwłaszcza intymne. Wszystko dlatego, że noszenie obcisłych spodni i legginsów może zmniejszyć krążenie krwi oraz dostęp powietrza do okolic intymnych. To tworzy wprost doskonałe warunki dla wszelkiego rodzaju bakterii, które tylko czekają, aby zaatakować części intymne. W rozmowie z dziennikiem “The Sun” lekarz-ginekolog wyjaśniał, jakie zagrożenia niesie za sobą zbyt częste noszenie bardzo obcisłych spodni lub legginsów. Jeśli nagle zauważyłaś u siebie poniższe objawy, zdecydowanie powinnaś rozważyć zmianę garderoby! 

#1: Grzybica pochwy 

Grzybica pochwy to bardzo powszechna infekcja intymna, na którą w pewnym momencie życia zapada większość kobiet. Jej objawy to m.in. pieczenie i swędzenie miejsc intymnych, ból podczas stosunku oraz podczas oddawania moczu, a także upławy. Ginekolog Anne Henderson potwierdza, że przyczyną grzybicy pochwy może być m.in. długotrwałe noszenie obcisłych spodni. “To może powodować nadmierne pocenie się w okolicy krocza, co sprzyja rozwijaniu się warunków odpowiednich do grzybicy pochwy. W takich sytuacjach najlepiej zrezygnować z obcisłych spodni, myć miejsca intymne tylko wodą i nosić luźną bieliznę”. 

#2: Zapalenie dróg moczowych 

Zapalenie dróg moczowych, takie jak np. zapalenie pęcherza ma miejsce wtedy, gdy bakterie dostają się do cewki moczowej. Objawami tej dolegliwości jest częstomocz, jednak jednocześnie występują problemy z oddaniem moczu, a także bolesne pieczenie. Na szczęście nieprzyjemne symptomy zazwyczaj ustępują już po paru dniach, najczęściej samoistnie.  

Fot. iStock

#3: Wulwodynia 

Wulwodynia to zaburzenie polegające na chronicznym bólu lub dyskomforcie, charakteryzującym się uczuciem palenia, kłucia czy podrażnienia w pochwie. Przyczyny wulwodynii nie są znane. Mogą one być złożone i wynikać z uszkodzenia nerwów, z czynników genetycznych albo ze zbyt dużej gęstości zakończeń nerwowych prowadzącej do nadwrażliwości skóry. Zaburzenie jest też bardzo trudne do zdiagnozowania. Wulwodynia może też być spowodowana używaniem tamponów albo w sytuacji, gdy na pochwę przez dłuższy czas napiera silne ciśnienie, np. podczas długotrwałego siedzenia albo jazdy na rowerze. 

#4: Grzybica pachwiny 

To przypadłość wywoływana przez grzyby zwane dermatofitami. Charakteryzuje się występowaniem czerwonej wysypki, często łuskowatej i swędzącej.  

Zobacz również: „Postanowiłam wypróbować majtki menstruacyjne. Już nigdy nie wrócę do używania podpasek”

Polecane wideo

Wielki horoskop wakacyjny dla 12 znaków zodiaku
Wielki horoskop wakacyjny dla 12 znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.06.2019 15:51
jest to prawda, obcisłe spodnie mogą nam zaszkodzić, miałam często przez to problemy, az problem minął po ciąży, teraz za to absolutnie nie wiem skąd i jakim cudem nabawiłam się hpv, naprawdę ciężko mi to stwierdzić, ginka mówi abym stosowała żel papilocare i będzie lepiej, cóż zobaczymy :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.06.2019 16:15
To prawda a w takim upale to już w ogóle.. Ja jak jest gorąco to dbam o siebie jak umiem najlepiej. W łazience mam biobidet i się podmywam, noszę przewiewną bieliznę i luźne spodnie. Infekcji i zatarć nie mam.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie