„Krwawisz, bo jesz mięso i za mało pijesz”. To przeciętny facet wie na temat miesiączki

Okazuje się, że dla mężczyzn okres to czarna magia.
„Krwawisz, bo jesz mięso i za mało pijesz”. To przeciętny facet wie na temat miesiączki
Fot. iStock
27.05.2019

Dla wielu mężczyzn kobiece ciało to jedna wielka zagadka. O ile taka sytuacja jest całkowicie zrozumiała, kiedy mówimy o młodych chłopcach (w końcu przeważnie dopiero w okresie nastoletnim przedstawiciele obu płci zaczynają dowiadywać się, jak funkcjonuje ludzkie ciało, męskie i żeńskie), to w przypadku dorosłych mężczyzn, którzy mają za sobą różne doświadczenia seksualne, a nawet wychowują dzieci, jest to sytuacja całkowicie abstrakcyjna. 

Zobacz również: Mężczyźni wiedzą naprawdę niewiele o kobiecych ciałach. Oto ich najbardziej szokujące przekonania

Mimo to okazuje się, że przykłady męskiej niewiedzy na temat kobiecej anatomii albo życia intymnego w ogóle można mnożyć. Dobitnie ukazuje to ostatni wątek na Twitterze. Jedna z internautek zapoczątkowała dyskusję, w ramach której tysiące kobiet dzieliło się przykładami męskiej ignorancji w temacie m.in. okresu, życia seksualnego i kobiecego ciała. Poniżej wybraliśmy 14 najbardziej szokujących wpisów, ale – niestety – jest ich o wiele, wiele więcej. 

"Dziewczyny, jaką najgłupszą rzecz usłyszałaś z ust mężczyzny na temat seksu, zdrowia reprodukcyjnego, miesiączki itp.? Komentujcie poniżej. Pośmiejmy się razem z tych pajaców!" 

#1: 

“Mój eks powiedział mi, a jestem pielęgniarką, że powodem, dla którego moje miesiączki są długie i bolesne jest fakt, że nie piję odpowiedniej ilości wody.” 

#2: 

“Jeden facet powiedział mi, że okres to nie jest naturalna rzecz i że to dlatego, że jem mięso.” 

#3: 

“Mój tata próbował zabronić mi przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych kiedy miałam 18 lat. Kiedy wyjaśniłam mu, że mają mi pomóc walczyć ze straszliwym bólem podczas okresu (sam widział, jak wtedy cierpię) odpowiedział, że ból to konsekwencja grzechu Ewy i że powinnam wziąć się w garść.”

via GIPHY

#4: 

“Mój lekarz powiedział mi, że “ból jest tylko w mojej głowie”. Myślałam, że się przesłyszał i wskazałam na swoje podbrzusze mówiąc: “Nie, jest TUTAJ”. Nawet wtedy, w wieku 13 lat pomyślałam sobie, że ten lekarz to idiota. Po latach dowiedziałam się, że lekarze uczą się na studiach, że nasz ból jest wyimaginowany.” 

#5:  

W drugiej klasie liceum, gdy nauczyciel czyta na głos opis owulacji: 

Nauczyciel: Nie rozumiem. Jakim cudem ona tego nie wie? 

Dziewczyna: Nie wie czego? Nie wie, kiedy dokładnie ma miejsce owulacja? 

Nauczyciel: No tak. Nie czuje przeciągu? 

My: ... 

Nauczyciel: No wiecie, kiedy jajeczko wypada?” 

#6: 

“Pewien mężczyzna spytał mnie kiedyś, czy kobiety lubią chodzić do ginekologa - “czy to nie jest przyjemne, kiedy ktoś was tam dotyka?” 

#7: 

“Mój tata zabronił mi używać tamponów, bo “odbiorą mi dziewictwo” i przez nie przyzwyczaję się do “chodzenia z penisem między nogami”. Wciąż w to wierzy.” 

via GIPHY

#8: 

“Powiedziałam mojemu byłemu, że potrzebuję tamponu, a on spytał, czy nie mogę wstrzymać się z tym, dopóki nie wrócimy do domu. Myślał, że kobiety wydalają okres jak mocz.” 

#9: 

“Jeden facet po 20-tce myślał, że wszystkie kobiety mają okres W TYM SAMYM MOMENCIE. Z powodu księżyca.” 

#10: 

“Kiedyś spotykałam się z 21-letnim facetem, który nie zdawał sobie sprawy z tego, że podczas menstruacji się krwawi. Spytał mnie, skąd kobiety wiedzą, kiedy okres się kończy, a kiedy odpowiedziałam: “Krwawienie się kończy”, wykrzyknął: “WY KRWAWICIE?!” i odskoczył przerażony.” 

#11: 

“Chłopak, z którym się kiedyś spotykałam spytał, czy nie mogę przełożyć okresu, żeby nie kolidował z jego urodzinami. Nie dotrwaliśmy do jego urodzin.” 

via GIPHY

#12: 

“Lekarz (mężczyzna) trzy dni po porodzie powiedział mi, że nie powinno się krwawić po urodzeniu dziecka i że coś musi być ze mną nie tak. Nalegał, żeby zadzwonić do położnych i przyjąć mnie do szpitala. Położne go wyśmiały.” 

#13: 

“Moi koledzy z liceum kiedyś spytali mnie, czy nie przeszkadza mi, że mój okres ma kolor niebieski, a to mój ulubiony kolor. Oni naprawdę wierzyli, że płyn używany w reklamach podpasek i tamponów to ‘prawdziwy okres’.” 

#14: 

“Kiedyś spotykałam się z chłopakiem, który myślał, że musimy używać prezerwatyw gdy mam okres nie ze względów higienicznych, tylko dlatego, że kobiety mogą zajść w ciążę tylko podczas okresu. Miał ponad 20 lat.” 

Zobacz również: Co faceci powinni wiedzieć na temat okresu?

Polecane wideo

Miesiączka bez cenzury. Krwawymi zdjęciami promują free bleeding
Miesiączka bez cenzury. Krwawymi zdjęciami promują free bleeding - zdjęcie 1

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.07.2019 11:52
Mój facet zdziwił się jak mu powiedziałam że możemy współżyć w czasie mojego okresu ; p i to bez niekontrolowanych przykrych czerwonych plam. Stosuje tampony beppy w których oprócz tego że można pływać czy chodzić do sauny można również się kochać ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2019 14:58
Hmm akurat z tym przełożeniem okresu to nic śmiesznego, wystarczy brać tabletki antykoncepcyjne i przesunąć. Żenada
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie