Rozsmarowuje krew z okresu na twarzy. Przekonuje, że menstruacja jest „piękna i potężna”

"Będę to robić, dopóki ludzi nie przestanie to szokować" - zapowiada.
Rozsmarowuje krew z okresu na twarzy. Przekonuje, że menstruacja jest „piękna i potężna”
Fot. Instagram.com (@demetra_nyx)
27.02.2019

W naszej kulturze okres to wciąż temat tabu. Wystarczy pomyśleć o reklamach tamponów i podpasek, na których krew ma kolor niebieski, a nie czerwony. Bierze się to z przekonania, że menstruacja to coś nieczystego i wstydliwego, o czym nie powinno mówić się głośno. A przecież to zupełnie normalna rzecz, która dotyczy połowy populacji na całym świecie. 

Zobacz również: Miesiączka bez cenzury: Dziewczyny wrzucają krwawe zdjęcia i promują free bleeding

Coraz więcej kobiet bierze sobie za cel normalizację okresu i chce otwarcie rozmawiać na ten temat. Menstruacja coraz częściej pojawia się też w mediach społecznościowych, m.in. na Instagramie, gdzie kobiety publikują zdjęcia swojej poplamionej bielizny albo piszą o tzw. freebleedingu. Teraz do tego grona dołącza 26-letnia Demetra Nyx, która idzie o krok dalej i wrzuca na Instagram zdjęcia swojej twarzy, wysmarowanej krwią z okresu. Jak sama wyjaśnia, stoi za tym ważne przesłanie: “Będę to robić każdego miesiąca, dopóki ludzi nie przestanie to szokować. Będę to robić, dopóki dziewczynki nie przestaną być uczone, że naturalne funkcje ich ciała są obrzydliwe i nieczyste. Będę to robić, dopóki kobiety nie przestaną czuć, że nie mogą uprawiać seksu podczas okresu, bo to ohydne. Będę to robić, dopóki nie przestaniemy odczuwać wstydu, jeśli czasami poplamimy krwią ubrania. Albo pościel” - napisała Demetra w jednym z postów na Instagramie. 

Wybraliśmy najmocniejsze i najbardziej intymne zdjęcia z profilu Demetry na Instagramie. Myślicie, że dzięki takim akcjom okres wreszcie przestanie być tematem tabu? 

Polecane wideo

Najmocniejsze zdjęcia, jakie kiedykolwiek wykonano na porodówce
Najmocniejsze zdjęcia, jakie kiedykolwiek wykonano na porodówce - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 05.03.2019 14:41
Ciekawy artykuł :) Ja od siebie polecam np tampony beppy, bo moim zdaniem są najwygodniejsze i dodatkowo bez sznurka dzięki czemu można się w nich kochać :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.03.2019 14:38
Przesada, i to sroga. Mogła by zrobić coś pożytecznego a nie, ja tylko mogę wam polecić tampony beppy jako jedne z tych bardziej skutecznych i bez sznurka!
odpowiedz
analna (Ocena: 5) 27.02.2019 22:29
spêrmę z fiûta sobie rozsmaruj ?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.02.2019 19:37
Mnie to nie szokuje, ale zwyczajnie żenuje. Ta laska ma jakieś problemy psychiczne
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.02.2019 19:17
Następny krok to wysmarowanie się kałem - defekacja też powinna przestać być tematem tabu. Przestańmy się wstydzić, niech świat dowie się co dzieje się za drzwiami toalet/toi-toi/wychodków!!! Z dumą nośmy obsrane ubrania! To zupełnie normalna rzecz, która dotyczy CAŁEJ populacji na świecie! Ja pierniczę, albo świat oszalał albo to ze mną coś jet nie tak...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie