Kobiety wkładają sobie coś bardzo dziwnego do dróg rodnych. Chcą przyspieszyć okres

Lekarze apelują, by nie ulegać groźnej modzie.
Kobiety wkładają sobie coś bardzo dziwnego do dróg rodnych. Chcą przyspieszyć okres
Fot. Unsplash
23.01.2019

Na sam dźwięk hasła „internetowa moda” powinna zapalić nam się w głowie czerwona lampka. W większości przypadków to kolejna głupia, a często także szkodliwa zabawa. W tym przypadku może wręcz doprowadzić do tragedii - alarmują lekarze. A chodzi o niepozorną roślinę, która nie kojarzy nam się z niczym groźnym.

Zobacz również: Miesiączka bez cenzury: Dziewczyny wrzucają krwawe zdjęcia i promują free bleeding

Okazuje się, że kobiety z całego świata sięgają po pietruszkę nie tylko po to, by doprawić przygotowywane przez siebie potrawy. Stosowana jest także jako lek. Jednak nie na poprawę działania układu moczowego oraz pokarmowego, jak sugerują zielarze, ale przy kłopotach z nieregularną menstruacją. A tego na pewno nie zalecają.

W przeciwieństwie do internetowych „znawców” i redakcji pewnego poczytnego magazynu.

Kilka dni temu na łamach portalu brytyjskiej edycji „Marie Claire” pojawił się artykuł o zbawiennym wpływie pietruszki na kobiecy okres. Został usunięty, kiedy skomentowali go prawdziwi eksperci. Ci nie mają wątpliwości, że porady zawarte w tekście mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Większość z nas wykorzystuje pietruszkę jako przyprawę, ale okazuje się, że to także roślina wywołująca krwawienie miesięczne. Skutecznie pomaga przy nieregularnej menstruacji. Rozluźnia szyjkę macicy i reguluje naszą gospodarkę hormonalną, dzięki czemu okres przyjdzie szybciej. Jeśli nie potrafisz wymyślić dania opierającego się na pietruszce - nie panikuj. Najbardziej efektywna jest herbata z tej rośliny, a także płukanki dopochwowe

- mogliśmy przeczytać na marieclaire.co.uk. I oby nikt nie próbował eksperymentować w podobny sposób na własnym ciele.

Zobacz również: Blogerka zachęca do celebrowania miesiączki. W wyjątkowo obrzydliwy sposób

Skąd w ogóle wziął się ten pomysł? Pietruszka nie tylko nadaje smaku potrawom, ale od lat uchodzi także za jedną z najbardziej skutecznych metod przerywania ciąży. W krajach, w których aborcja jest nielegalna lub trudno dostępna - kobiety wkładają ją do dróg rodnych albo stosują wewnętrznie napary, aby doprowadzić do poronienia.

Pietruszka ma przyspieszać przepływ krewi i zmiękczać szyjkę macicy. Najbardziej zdesperowane ciężarne wkładają sobie do pochwy całe jej gałązki. Z badania wykonanego w 2003 roku wynika, że to najpopularniejsza na świecie roślina stosowana w tym celu. I to pomimo ogromnego ryzyka dla naszego zdrowia i życia.

W ten sposób narażamy się na groźną infekcję, a nawet zespół wstrząsu toksycznego, który może być śmiertelny. Takie dramatyczne przypadki już odnotowano. 

Zobacz również: Nowa (i BARDZO GROŹNA) moda wśród kobiet. Wkładają sobie do pochwy...

Miesiączka bez cenzury. Krwawymi zdjęciami promują free bleeding
Miesiączka bez cenzury. Krwawymi zdjęciami promują free bleeding - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.02.2019 12:40
Monitorowanie cyklu to najlepsza metoda, wówczas nic nas nie zaskoczy. Ja od wielu lat stosuje tester owulacji ze śliny afrodyta, kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.01.2019 18:49
Lepiej nie cudować tylko monitorować swój cykl i podchodzić do tego bezpiecznie, ja np używam do tego cyclotestu, który jest naturalna metoda antykoncepcji i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.01.2019 12:07
Ok, dobrze wiedziec o takim zastosowaniu :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.01.2019 10:34
część kobiet i tak to będzie robić dopóki aborcja nie będzie na życzenie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie