Miesiączka bez cenzury: Dziewczyny wrzucają krwawe zdjęcia i promują free bleeding

Tak wygląda rezygnacja z podpasek i tamponów w praktyce.
Miesiączka bez cenzury: Dziewczyny wrzucają krwawe zdjęcia i promują free bleeding
źródło: Instagram (instagram.com/barinais, instagram.com/fraeuleinflorasbg, instagram.com/h0t_garbage_)
07.12.2018

Menstruacja to niezbyt przyjemne doświadczenie i nie ma sensu udawać, że jest inaczej. W „tych dniach” odczuwamy ból i rozdrażnienie, a sytuacji nie poprawia konieczność częstej wymiany środków higienicznych. Przynajmniej przez kilkadziesiąt godzin nasze życie kręci się wokół tamponów i podpasek.

Zobacz również: Freebleeding: Kobiety rezygnują z tamponów i podpasek w czasie okresu

Wydaje się, że nie można tego uniknąć. A jednak - trend znany pod nazwą „free bleeding” zdaje się temu przeczyć. Zwolenniczki tego rozwiązania zachęcają, by na czas miesiączki zrezygnować z tego typu zabezpieczeń i pozwolić krwi znaleźć swoje naturalne ujście. Ma swobodnie płynąć, a my nie powinnyśmy jej w jakikolwiek sposób hamować.

To być może niezbyt praktyczne rozwiązanie, kiedy prowadzisz bardzo aktywne życie, ale z drugiej strony - trudno o coś bardziej naturalnego i ekologicznego.

Dasz się przekonać? Zajrzyj do naszej galerii, gdzie znajdziesz najodważniejsze zdjęcia na ten temat, jakie kobiety z całego świata zdecydowały się opublikować na Instagramie.

Zobacz również: Przetestowałam free bleeding na własnej skórze. Czy warto?”

Ukrywane przed światem, straszliwie zdeformowane... Tak wyglądają „dzieci Czarnobyla”
Ukrywane przed światem, straszliwie zdeformowane... Tak wyglądają „dzieci Czarnobyla” - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (25)

Ocena: 4.24 / 5
Janek (Ocena: 5) 13.12.2018 21:02
Ja też krwawie ale z odbytu po każdym spotkaniu z kolegami
zobacz odpowiedzi (1)
Zły lisek (Ocena: 5) 10.12.2018 22:01
Po pierwsze: -100 do estetyki, po drugie brawo za niszczenie sobie bielizny, ubrań. Wiem że technologia itd. Ale plamy z krwi są bardzo trudne do wywabienia jeśli nie są potraktowane od razu, podobnie jak te od czerwonego wina, a jak tu przepłukać sobie np spodnie w takim moejscu?! A jesli sie ma spódniczke to co niech płynie swobodnie? Może wypróżniać też przestanmy sie w toaletach no bo po co?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.12.2018 16:18
Naprawdę jest to obrzydliwe.. nie wiem kto mógł coś takiego wymyślić. domyślam się że kobieta, ale po co? Dlaczego? ja jak mam okres to dbam o higienę 2 razy bardziej niż normalnie nawet specjalnie kupiłam sobie biobidet gruszkę bym mogła się podmyć jak w pracy jestem. Nigdy bym nie zrobiła tak żebym poszła bez podpaski czy tamponu do pracy w trackie trwania okresu. W życiu nawet za pieniądze takiego czegoś bym nie zrobiła.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.12.2018 22:27
W takich momentach wsytd MI ze jestem kobieta
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.12.2018 18:21
Jak taka kobItalia we własnym domu odbywa ten freebleeding to jeszcze pół biedy, ale jak wyjdzie na miasto, knajpka jakas, kino, autobus... I terytorium zaznacza... drogie panie promujące ten trend, proszę pomyślcie o innych ludziach
odpowiedz

Polecane dla Ciebie