To najgorsze, co możesz zrobić w czasie okresu. 9 katastrofalnych błędów

Konsekwencje mogą być bardzo poważne.
To najgorsze, co możesz zrobić w czasie okresu. 9 katastrofalnych błędów
fot. Unsplash
02.12.2018

Chociaż okres dopada kobiety raz w miesiącu, a one są do niego przyzwyczajone, nie zmienia to tego, że zawsze wymagają wówczas szczególnej troski. Ciało jest osłabione, hormony szaleją, pojawia się ból i dyskomfort związany z upływem krwi. Właśnie dlatego kobiety stają się bardziej marudne i ogólnie mają zły humor.

Nie uwierzysz, co powinnaś jeść w trakcie okresu...

Co można, a czego nie należy robić podczas okresu? Czego unikać, aby stał się bardziej znośny? Jak o siebie dbać? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

Nie zaniedbuj higieny okolic intymnych

W noszonych podpaskach i tamponach powstają bakterie, przez które możemy nabawić się zakażenia. Dlatego należy myć okolice intymne częściej niż zazwyczaj. Oprócz tego zaleca się zmianę podpasek i tamponów co 2-3 godziny. Nawet wtedy, jeżeli okres nie jest zbyt obfity.

Nie zapominaj o czystości rąk

Chociaż zawsze powinnyśmy to robić, radę trzeba szczególnie wziąć pod uwagę w trakcie okresu. Wtedy organizm jest osłabiony. Co za tym idzie, bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje. Myj ręce przed zmianą środków higienicznych (tamponów, podpasek, wkładeł), a także po skorzystaniu z wc i przed każdym posiłkiem.

Zrezygnuj z niektórych środków higienicznych

Używaj tylko preparatów naturalnych. Inne mogą podrażnić okolice intymne, które są w tym czasie bardziej wrażliwe.

Nie noś obcisłych rzeczy

Nieważne czy chodzi o bieliznę, rajstopy czy spodnie. Podczas okresu lepiej sprawdzą się luźne rzeczy. Ciasne podrażniają okolice intymne. Poza tym w obcisłych spodniach będziesz się czuła niekomfortowo.

Na czym polega synchronia menstruacyjna?

Nie faszeruj się środkami przeciwbólowymi

Jeżeli masz bardzo bolesny okres, nie zwlekaj z ich przyjęciem, ale nie zażywaj ich zbyt często. Są szkodliwe. Poza tym w przypadku bardzo bolesnych okresów wskazana jest wizyta u ginekologa. On pomoże dobrać odpowiedni preparat przeciwbólowy i doradzi, w jaki inny sposób można zminimalizować ból.

Nie leż w łóżku

Leżenie wydaje się naturalne, jeżeli coś nas boli, ale podczas okresu jednak nie zaleca się rezygnowania z aktywności fizycznej. Co nie znaczy, że może być ona bardzo intensywna. Lepiej postawić na umiarkowany wysiłek fizyczny. Dzięki ruchowi będą wyzwalać się endorfiny, a te niwelują ból.

Uważaj na zbliżenia

Nie ma nic złego w seksie podczas okresu, pod warunkiem, że jest on delikatny. W trakcie miesiączki łatwiej o podrażnienia okolic intymnych. Dlatego uważajcie.

Unikaj słonych potraw i produktów

To bardzo trudne, ponieważ przed okresem i w trakcie zmagamy się z większym apetytem. Częściej mamy ochotę na słodycze i słone przekąski. Poleca się jednak unikać tych ostatnich. Podczas okresu ciało kobiety puchnie. Przyczyną jest zatrzymanie wody w organiźmie. Jeżeli będziesz jadła słone przekąski i soliła potrawy, spotęgujesz ten efekt.

Okres - wymówka dobra na wszystko

Zrezygnuj z kawy i alkoholu

Podczas okresu trzeba szczególnie dbać o nawodnienie organizmu. Dlatego należu unikać kawy i alkoholu. Te produkty bardzo odwadniają. Zamiast nich postaraj się pić więcej wody.
 

Chcesz wiedzieć, jak naprawdę wygląda blizna po cesarce? Młode mamy pokazują zdjęcia bez cenzury
Chcesz wiedzieć, jak naprawdę wygląda blizna po cesarce? Młode mamy pokazują zdjęcia bez cenzury - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 4.57 / 5
Magda (Ocena: 5) 18.12.2018 21:24
Nie wiem jak można nie dbać o higienę... Sama noszę ze sobą biobidet gruszkę z wodą i mogę się zawsze podmyć nawet w publicznej toalecie. Ale z kawy nie zrezygnowałabym nigdy, taka moja mała używka :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.12.2018 01:09
Powodzenia z wymianą tampona co 2 godziny przy końcówce okresu. Wtedy to można się podrażnić wyciągając suchy tampon
odpowiedz
Blabla (Ocena: 2) 02.12.2018 17:17
Ja się bezpiecznie czuje w obcisłych ubraniach
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.12.2018 11:18
Jakieś pierdoły
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.12.2018 11:12
Jak można się bzykać w tralcie okresu?? Ludzie są k*rwa je*nięci
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie