5 nieoczywistych nawyków, przez które Twój okres staje się nie do wytrzymania

Co ma wpływ na to, że Twój ból miesiączkowy jest nie do zniesienia? Sprawdź.
5 nieoczywistych nawyków, przez które Twój okres staje się nie do wytrzymania
12.10.2018

Który to dzień cyklu? A może ten najgorszy, czyli pierwszy? Jeśli od rana zwijasz się z bólu i połknęłaś już 2 tabletki, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Być może nieświadomie sama przyczyniasz się do tego, że miesiączka = koszmar. Nie musi tak być!

Jeśli żaden ze znanych sposobów (termofor, ziołowe herbatki, stanie na prawej nodze) nie przyniosły ci jak dotąd ulgi, upewnij się czy przypadkiem rozwiązaniem problemu nie okaże się porzucenie takich nawyków jak…

Zobacz także: Bulwersująca reklama tabletek wczesnoporonnych. „Dziecko oznacza rezygnację ze szminki i obcasów”

1. Za krótki sen

Odpowiednia długość snu to nie tylko wypoczęty umysł i ciało, ale sprawnie działający organizm. Jeśli nie przykładasz do snu należytej wagi (kładziesz się i wstajesz o niestałej porze), doprowadzasz do całkowitego rozregulowania pracy hormonów. Przekłada się to bezpośrednio na samopoczucie w czasie miesiączki, bo przecież nie jest żadną tajemnicą, że nasz cykl warunkują właśnie hormony.

2. Leżenie cały dzień w łóżku w pierwszy dzień okresu

Wolne na ten dzień? Cały czas to rarytas, na szczęście coraz więcej z nas może sobie pozwolić na home office. Bolesne skurcze uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, ale nie poddawaj się i nie spędzaj całego dnia w łóżku. Najlepszym środkiem rozkurczowym jest - paradoksalnie - ruch. Oczywiście kontrolowany. Odpuść sobie cięższe aktywności, ale pokonanie dystansu pokój-kuchnia-pokój-łazienka kilka razy w ciągu dnia jest więcej niż wskazane.

3. Niewłaściwy sposób jedzenia

Co to znaczy niewłaściwy? Zaskoczymy cię, wcale nie chodzi o złą dietę. Znana amerykańska ginekolog zachęca do wsłuchiwania się w potrzeby naszego organizmu, a nawet spełnianie zachcianek. Według niej są to rzeczywiste potrzeby, a nie żaden kaprys. Jeśli więc masz ochotę na czekoladowe lody, nie powstrzymuj się. Może po prostu zamiast 3 kulek, zjedz... jedną?

Zobacz także: Obrzydliwy powód, dlaczego nigdy nie powinnaś nosić stringów

4. Nieregularna antykoncepcja hormonalna

Antykoncepcja hormonalna może być cudownym lekiem na bóle menstruacyjne - pod warunkiem, że przyjmujesz ją re-gu-la-rnie.

5. Pracoholizm

Czy znasz takie pojęcie jak work-life balance? No właśnie. Millenialsi to pracoholicy, a większość z nas pierwsze wrażenie wypalenia zawodowego odczuwa jeszcze przed 30-tką! To zastraszające dane. Siedzenie pod godzinach, praca w weekendy i myślenie o niej w teoretycznie wolnej chwili bardzo źle wpływają nie tylko na twoją psychikę (znów hormony), ale także ciało. Postaraj się prowadzić bardziej higieniczny styl życia i jeszcze dziś zrób coś tylko dla siebie!

Polecane wideo

Tak wyglądają NAJBRZYDSZE brwi na świecie
Tak wyglądają NAJBRZYDSZE brwi na świecie - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 12.02.2019 12:45
A ja po hormonach miała jeszcze bardziej rozchwiany cykl. Po ciąży nie wróciłam do tabletek, przeszłam na naturalną antykoncepcję. Stosuje komputer cyklu myway i wiem kiedy mam owulację no i kiedy nadejdzie menstruacja. Swój komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 13.10.2018 16:18
Ja przyjmuję antykoncepcję (dobrze dobraną i biorę ją, przede wszystkim, jako lek, a nie pigułki anty), a i tak mnie boli. Ale tylko gdy się ruszam - nawet spacer odpada. Nie ma innych pigułek, które bym mogła brać - mam dopasowane względem wyników badań. Jednak nie jest to ból nie do wytrzymania (jak kiedyś) ani nie dostaję anemii po miesiączce (jak kiedyś), ani nie mdleję z powodu ubytków w krwi (jak kiedyś), bo teraz krwawienia mam normalne. Nie mówiąc o innych pozytywnych skutkach brania tabletek jak zniwelowanie efektów choroby.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.10.2018 12:56
Zgadzam się, że jest antykoncepcja hormonalna jeśli jest przyjmowana regularnie i dopasowana do naszego organizmu tak jak to powinno być to wszelkie problemy związane z pms znikną raz na zawsze. Wiem co mówię, bo sama właśnie miałam przepisane vines w celu pozbycia się tego okropnego bólu przez który nie byłam w stanie normalnie funkcjonować
zobacz odpowiedzi (2)
gość Adela (Ocena: 5) 12.10.2018 11:26
Od kiedy stosuję antykoncepcję to mam ten problem z głowy. Dla mnie te dni były zawsze ogromną udreką nie do wytrzymania. Biorę belare i już tak w drugim miesiącu stosowania było lepiej a w tej chwili to nawet nie wiem że mam okres, żadnych bóli, męczarni nic z tych rzeczy .
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 12.10.2018 04:26
Mnie właśnie bardziej boli gdy się ruszam... Nawet jeśli tylko idę do toalety. Najlepiej właśnie działa leżenie plackiem. Najlepiej na macie elektrycznej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie