8 nagannych zachowań, przez które Twój ginekolog jest na Ciebie wściekły

Co musisz przestać robić?
8 nagannych zachowań, przez które Twój ginekolog jest na Ciebie wściekły
Fot. iStock
26.07.2018

Rozsądne kobiety dbają o swoje zdrowie. Nie unikają ginekologa, chociaż jest on jednym z najmniej lubianych specjalistów. Nie ma nic przyjemnego w pokazywaniu swoich narządów intymnych oraz opowiadaniu o problemach, które są z nimi związane. Mimo wszystko robimy to dla naszego zdrowia.

Włosy łonowe - golić czy nie? (Zebrałyśmy opinie facetów)

Ginekolodzy bardzo chcieliby, abyś dla odmiany zaprzestała kilku praktyk. Dla swojego dobra oraz dla lepszej współpracy ze swoim lekarzem. O co dokładnie chodzi?

Odwoływanie wizyty z powodu okresu

W większości przypadków krew nie przeszkadza w pobraniu komórek podczas badania cytologicznego. Jeżeli krwawienie jest obfite, może pojawić się problem, ale mimo wszystko automatyczne odwoływanie wizyty to zły pomysł. Zadzwoń do swojego lekarza, wyjaśnij sytuację i zrób to, co ci każe.

Zawstydzenie

Niektóre kobiety nie mówią o pewnych sprawach, gdyż czują zawstydzenie. Dzieje się tak najczęściej przy poruszaniu tematów takich jak życie seksualne i wydzieliny ciała. Kobieta musi jednak pamiętać, że wizyta u ginekologa to czas, żeby mówić o takich sprawach. Poza tym ginekolog niejedno już słyszał. Najbardziej ukrywane problemy to ból podczas seksu i nietrzymanie moczu. Ginekolog jest od tego, żeby pomóc.

zakazy ginekologa

Fot. unsplash.com

Nieogolone nogi

Może się zdarzyć, że zapomnisz ogolić nogi. Są też kobiety, które robią to tylko na szczególne okazje. Przed wizytą u ginekologa nagle przypominają sobie, że zapomniały o goleniu. Nie próbuj zakrywać nóg i nie okazuj zażenowania. Twój lekarz naprawdę o to nie dba i widział nieogolone nogi wiele razy.

Metoda przerywana

Metoda przerywana nie powinna być stosowana jako środek antykoncepcji. I tak może dojść do zapłodnienia, bo w wydzielinie gruczołów opuszkowo-cewkowych znajdują się plemniki. Poza tym zawiera organizmy wywołujące infekcje. Chodzi o te przenoszone drogą płciową.

Czekanie na coroczną wizytę

Jeżeli pojawia się jakikolwiek problem – nawet niewielki ból czy dyskomfort, niedobrze jest czekać na coroczną wizytę. Należy od razu przyjść do ginekologa. Tym bardziej w przypadku, gdy przepisane lekarstwo nie działa albo coś ci się nie podoba. Od razu umów się na wizytę i przedstaw problem. Komunikowanie się na bieżąco z lekrzem jest bardzo ważne dla twojego zdrowia i dobrego samopoczucia.

zakazy ginekologa

Fot. unsplash.com

Irygacja

Ginekolodzy mówią „nie” irygacji. Nie należy traktować w ten sposób swoich narządów intymnych. Pochwa oczyszcza się sama w naturalny sposób. Utrzymuje też odpowiedni poziom pH.

Szokujące fakty na temat podpasek. Nadal chcesz ich używać?

Unikanie seksu przed dniem owulacji lub inseminacji

Nie wstrzymuj się od stosunku w tym czasie, jeżeli ty i twój partner jesteście w trakcie leczenia bezpłodności. Badania wykazują, że częsta ejakulacja sprawia, że plemniki mają lepszą jakość. To z kolei oznacza, że ciąża będzie zdrowsza.

Kupowanie produktów, których nie potrzebujesz

Mowa o produktach do higieny intymnej. Pochwa ma delikatną błonę śluzową i zachowuje idealną równowagę drobnoustrojową. Używając specyfików tego typu, zaburzasz ją. Zwiększasz ryzyko infekcji. Lekarze zalecają, aby trzymać się z dala od produktów do higieny intymnej.

Źródło: purewow.com
 

Polecane wideo

Komentarze (14)

Ocena: 4.71 / 5
aga domańska (Ocena: 5) 25.09.2018 15:56
też jakoś nie miałam specjalnie obaw przed pójściem do ginekologa, może dlatego że miałam odkąd pamiętam ogromne problemy z hormonami i miesiączkowaniem jako nastolatka, skończyły się całkiem niedawno kiedy zaczełam stosować hormonalną antykoncepcję w postaci tabletek vines
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.08.2018 21:09
Nie mam i nie miałam problemów z chodzeniem do ginejkologa za przeproszeniem on już się tyle naoglądał że wszytko mu jedno i nie patrzy na to czy masz ogolone włosy czy jesteś zarośnięta.. Golisz dobrze , nie golisz twoja sprawa. Z ostatnim punktem się zgadzam ja się podmyam np. bo skorzystaniu z toalety za pomoca biobidetu nie używam nawet pod prysznicem żadnych żeli intymnych po prostu uważam to za zbędne
odpowiedz
partycja (Ocena: 4) 03.08.2018 11:49
to mipomogło
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.07.2018 23:00
tak z innej beczki - GIN - przepraszam czy moglaby pani przestac sie masturbowac - ONA - dlaczego ? - GIN - bo chcialbym dokonczyc badanie
odpowiedz
Meg (Ocena: 5) 26.07.2018 20:35
Ginekolodzy nie cierpią jak przychodzi do nich dziewica na badanie kontrolne, które chce sprawdzić kontrolnie czy wszystko ok.... Takie są moje spostrzeżenia...Mam 27 lat i tak się niestety potoczyło w moim życiu że jestem dziewica, kiedy ostatnio na wizycie zapytałam czy Pani doktor zrobi mi cytologię to mnie wyśmiała, że nie wytrzymam z bólu podczas badania, powiedziała że jak nie współżyje to nic mi nie powinno dolegać, jak zacznę współżyć to mam dopiero przyjść. Pół roku później miałam wycinanego na onkologii guzka z piersi-na szczęście zmiana łagodna. Ogólnie jak kobieta w moim wieku rzuca w gabinecie ginekologicznym hasło że jest dziewicą, nie rodziła jeszcze nie ma partnera, to jest reakcja jakby co najmniej nasrała na środku gabinetu. Nie wspomnę już o uszczypliwych uwagach koleżanek. Często jak o tym myślę to mnie to bardzo dobija, nie radze sobie z tym. Coraz częściej zastanawiam się nad wizytą u psychologa;( Wiem, że dla niektórych jest to mega śmieszne ale dla mnie bardzo kłopotliwe....
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie