Szokujące fakty na temat podpasek. Nadal chcesz ich używać?

A może nie taki diabeł straszny?
Szokujące fakty na temat podpasek. Nadal chcesz ich używać?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/504121752019402415/)
06.07.2018

Istnieje kilka sposobów zachowania higieny w czasie okresu. W ostatnich miesiącach największym hitem jest kubeczek menstruacyjny, ale większość dziewczyn nadal korzysta przede wszystkim z tamponów i podpasek. Zazwyczaj to od nas zależy, czy wolimy te pierwsze czy te drugie, ale część z nas, z przyczyn zdrowotnych, jest pozbawiona tego wyboru. Jeśli są wśród was osoby, które w czasie miesiączki korzystają głównie z podpasek, to mamy dla was niezbyt dobrą wiadomość. Poznajcie nieznane fakty na temat podpasek...

#1

Większość popularnych podpasek produkuje się z użyciem chloru. To substancja, która silnie podrażnia skórę - a okolica intymna to najdelikatniejsze miejsce ciała kobiety. Próżno szukać składu na opakowaniu - producenci nie są zobowiązani go zamieszczać. Dlatego jeśli już musisz korzystać z podpasek, wybierz te ekologiczne. Zdrowie jest bezcenne.

#2

Mało kto wie, co ile powinno się wymieniać sanitaria. Lekarze alarmują, by robić to jak najczęściej, bo krew zwyczajnie się psuje i mnożą się bakterie. Trudno jednak określić, co ile godzin dokładnie należy zmieniać podpaskę. Każda z nas powinna zachować zdrowy rozsądek, i dostosować częstotliwość do intensywności krwawienia i własnego komfortu. W czasie obfitej menstruacji powinnaś to robić nawet co godzinę!

 

podpaski

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/504121752019402415/)

#3

W niektórych sytuacjach wręcz zaleca się stosowanie podpasek. Na przykład na noc - przez te kilka godzin jesteśmy w stanie spoczynku i pozostawianie tamponu na tak długo na pewno nie jest zdrowe.

#4

To nieprawda, że grube podpaski są bardziej chłonne niż te cienkie. Skąd wiedzieć, czy dane podpaski sprawdzą się w naszym przypadku? Na każdym opakowaniu jest podana chłonność. Im więcej kropelek jest zamalowanych, tym podpaska jest chłonniejsza. Ale jej grubość nie ma na to wpływu, bo wielu producentów stosuje nowoczesne rozwiązania - po to, by maksymalnie zwiększyć nasz komfort. Żadna z nas nie chce w tych dniach czuć się, jakby chodziła w pampersie. Idealna (pod względem wygody) podpaska to taka, która jest niewyczuwalna! I która nie odznacza się na bieliźnie.

#5

Ostatnim faktem na temat podpasek jest to, że jednorazowe nie są jedyną opcją. Istnieją także podpaski wielokrotnego użytku. Są ekonomiczne i ekologiczne, bo uszyte z materiału. Pierze się je jak normalne ubrania.

Źródło: joy.pl

Polecane wideo

Komentarze (26)

Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 5) 16.10.2018 10:28
Ja od dłuższego czasu stosuje tampony Beppy. Są one wykonane z miękkiej gąbki i bardzo łatwo się aplikują. Co je wyróżnia na tle tradycyjnych tamponów? A to, że można w nich pływać, chodzić do sauny no i przede wszystkim współżyć! Też na początku byłam zaskoczona, ale tak są świetne. W prawdzie podczas okresu nie zawsze mam ochotę na współżycie, ale wtedy kiedy mam to ten czas mnie w tym nie ogranicza. No i są wielokrotnego użytku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.09.2018 13:47
jednak klasycznym sposobom ufam. Podpaski bardzo często zmieniam by się nie nabawić bakterii no i jeszcze jak w domu jestem to korzystam z mojej deski myjącej uspa. Jak mam te dni to się bardzo czesto podmywam. Te wszytkie skrzepy co głęboko tam siedza to wychodzą.
odpowiedz
Nina (Ocena: 4) 24.07.2018 00:14
Osobiście nie znoszę podpasek, uczucie chodzenia jak z pieluchą, która kleji się do ciała przy najmniejszym wypływie krwi. Korzystałam z tamponów przez długi czas. Teraz tylko kubeczek menstruacyjny, ktorego nie zamienie na nic innego.
odpowiedz
Ja (Ocena: 3) 11.07.2018 13:07
W sumie mam to gdzieś- nie potrafię używać tamponów, albo raczej mam coś nie tak tam na dole, bo nieważne co zrobię tampon wyczuwam. A próbowałam wszystkiego.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 09.07.2018 01:05
Chloru używa się także przy produkcji papieru toaletowego i chusteczek higienicznych i co...moze z nich też powinnyśmy zrezygnować. Bardziej bym się przejmowała sztucznymi materiałami z których powstają podpaski i tym jak nie przepuszczaja powietrze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie