Już wiadomo, czy spanie bez majtek ma korzystny wpływ na zdrowie

Podobno ma ono korzystny wpływ na narządy intymne. Nicole poparło mnóstwo kobiet!
Już wiadomo, czy spanie bez majtek ma korzystny wpływ na zdrowie
Fot. Unsplash
12.06.2018

To, jak śpimy, ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Ale nie tylko ilość snu, pozycja, w jakiej leżymy, i jakość powietrza mają znaczenie. Liczy sie także nasz ubiór. Spać w pidżamie czy bez? A jeżeli w pidżamie, to w jakiej? Eksperci przekonują, że lepiej dla nas jest kłaść się do snu bez dolnej warstwy ubrania, a dokładnie... bez majtek.

„Rosną mi włoski wokół sutków, usuwam je pęsetą”. Czy to może być SZKODLIWE dla zdrowia?

Kwestia stroju nocnego wypłynęła do mediów dzięki ginekolog Nicole Suchacki-Wójcickiej, która jest znana jako mamaginekolog. Przekonuje ona, że spanie bez majtek korzystnie wpływa na nasze narządy intymne. Zapobiega infekcjom poprzez zmniejszenie wydzielania śluzu, który sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów. Na razie nie ma to dowodów, ale Nicole przeprowadziła 4-tygodniowy eksperyment. Zapewnia, że spanie bez majtek ma sens.

„Mając około 18-20 lat zaczęłam mieć nawracające infekcje intymne, zawsze miałam bardzo otwarty związek z mamą jeżeli chodzi o takie tematy i tu wielki ukłon dla mamusi, która od razu mi powiedziała – „dziecko jak ty możesz spać w tych gaciach, daj JEJ pooddychać – oto fragment wpisu na blogu mamaginekolog.pl.

„Ja, wyróżniona uczennica z biologii, studentka medycyny – wiedziałam swoje.

Co ta matka gada – „oddychają to płuca, a nie srom” – daj mi matko spokój – jak to mam spać bez gaci?! Zwariowałaś!

Gdzieś dopiero na trzecim roku studiów, kiedy niespodziewanie bardzo polubiłam zajęcia z mikrobiologii – zrozumiałam o co tej mojej mamie chodziło. Nie chodzi o żadne oddychanie – chodzi o dostęp do powietrza i WIETRZENIE – ba można to nawet nazwać suszeniem” – tłumaczy Nicole.

Blogerka twierdzi, że kobiety piszą do niej wiadomości, w których przyznają jej rację.

„Zatem kobiety, które używają argumentu – że muszą nosić majtki w nocy lub wkładki w ciągu dnia – „bo mają zawsze tak bardzo dużo śluzu” – mają go tak dużo najprawdopodobniej dlatego, że to jest reakcja ich sromu i pochwy na ciągły dotyk materiału.

Nie odważyłabym się wam tego pisać – gdyby nie to, że w ostatnich dniach dostaje nie kilka a SETKI wiadomości od kobiet: „Nicola nie do wiary! Miałaś rację – zaczęłam w nocy wietrzyć, a w dzień nie noszę wkładek i śluzu jest mniej, uczucie że mam infekcję zniknęło!” – czytamy dalej.

Wpis Nicole zyskał dużą popularność. Kobiety przyłączają się do akcji spania bez majtek. Wstawiają w mediach społecznościowych zdjęcia opatrzone hasztagiem #spiebezmajt.

A wy co o tym myślicie?
 

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 4.2 / 5
Justynaa (Ocena: 1) 14.06.2018 18:34
Po pierwsze to Nicole Sochacki a nie Suchacki :D Po drugie, hasztag to wietrzenienarodowe a nie spiebezmajt. Co za glupek to pisal ze nawet nie dowiedzial sie najwazniejszych szczegolow?
odpowiedz
Małgorzata (Ocena: 5) 13.06.2018 15:07
nie zakładam na noc bielizny. a z tego co wiem niektóre panie w stanikach śpią nie wiem jak tak w ogóle można. ja to dbam o swoje misjaca intymne żeby oddychało tam wszystko. Higiena to bardzo ważna kwestia do tego stopnia o nią dbam że zakupiłam soibe do łazienki biobidet. Mega ułatwia dbanie o czystość
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.06.2018 00:20
nigdy nie spałam i nie śpię w majtkach, tylko luźnych koszulach, piżamach lub w trakcie upału - nago, nie przypuszczałam że w ogóle można spać w majtkach :)
odpowiedz
Pyza89 (Ocena: 5) 12.06.2018 23:09
Śpię na golaska tak już od paru lat, przy moim facecie także zarówno. Pozdrawiam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.06.2018 10:45
ja w akademiku nie mam możliwości spania bez majtek
odpowiedz

Polecane dla Ciebie