Masz obfite miesiączki? Oto 10 sytuacji, które zrozumiesz TYLKO TY

Okres to nie koniec świata? Nie dla Ciebie.
Masz obfite miesiączki? Oto 10 sytuacji, które zrozumiesz TYLKO TY
Fot. Thinkstock
09.06.2018

Natura bywa niesprawiedliwa, ale nic nie możemy na to poradzić. Niektóre kobiety przechodzą miesiączkę niemal bezobjawowo i zupełnie nic im nie dolega. Inne zwijają się z bólu i potwornie cierpią. Czasami krwawienie jest ledwo zauważalne, a kiedy indziej - przypomina raczej nieujarzmiony wodospad. A jakoś trzeba sobie radzić…

Obfita menstruacja to dla części z nas chleb powszedni. Zmienianie podpaski co pół godziny, niekontrolowane wycieki i zniszczone ubrania to dopiero początek wątpliwych „atrakcji”. Co szczególnie bolesne - problem ten jest często bagatelizowany. Słyszymy nawet, że nie powinnyśmy narzekać, bo i tak nic to nie zmieni.

Tymczasem, silne krwawienie w czasie okresu może skutecznie zrujnować życie. W jaki sposób? Tego dowiadujemy się od publicystki portalu „Elite Daily”, która zna problem od podszewki…

 Co za znieczulica! Dostała potwornej miesiączki na środku ulicy i NIKT nie zareagował

Modlisz się o to, by ktoś miał przy sobie podpaskę

„Czy ktoś ma tampona/podpaskę/wkładkę?” - kobieta dotknięta tą dolegliwością zadaje to pytanie tak często, że staje się jej znakiem rozpoznawczym. Niezależnie od tego, czy sama zrobi sobie zapasy materiałów higienicznych i tak zawsze brakuje ich w najmniej oczekiwanych momentach.

Zwykły tampon to za mało

Niektóre z nas nawet nie wiedzą, że istnieją tampony większe i bardziej chłonne. Kupujemy te regularne, bo takie nam wystarczają. Kobieta z silnym krwawieniem wymaga mocniejszej ochrony i nie zadowoli się byle czym. Ten zwykły wystarczy jej na kilka minut.

krew menstruacyjna

Fot. Thinkstock

Nawiązujesz przyjaźnie z innymi cierpiącymi

Kiedy zauważysz u koleżanki paczkę ogromnych podpasek lub tamponów przypominających wielkością dildo - nareszcie czujesz, że masz u swojego boku bratnią duszę. Obfite krwawienie łączy na dobre i na złe. Wreszcie masz kogoś, kto cię zrozumie.

Co miesiąc wymieniasz bieliznę

W jakikolwiek sposób byś się nie zabezpieczyła - to i tak będzie za mało. Niekontrolowane wycieki i plamienie zdarza się non stop. Wtedy zwykłe pranie nie wystarczy. Kupujesz hurtowe ilości majtek i traktujesz je niemal jednorazowo.

Miesiączka zmienia nasz mózg (Szokujące SMS-y, które wysyłamy do znajomych podczas okresu)

Obawiasz się siadania na białych materiałach

Śnieżnobiała kanapa wygląda efektownie, ale staje się największym wrogiem. Podobnie jak krzesła okryte białym atłasem. Cokolwiek by się nie działo - nie odważysz się usiąść. Być może to irracjonalny strach, ale zawsze istnieje ryzyko, że zostawisz po sobie ślad.

Wszyscy myślą, że jesteś narkomanką albo wariatką

Powód jest oczywisty - w czasie okresu tak często chodzisz do toalety, że staje się to podejrzane. Publicystka podejrzewana była o to, że ukradkiem zażywa w łazience kokainę. Nikt nie przypuszczał, że musi tak często zmieniać podpaskę.

krew menstruacyjna

Fot. Thinkstock

Okres brzmi zbyt niewinnie

Nigdy nie nazwiesz tego w ten sposób i reagujesz parsknięciem, kiedy słyszysz o „tych dniach”. Dla ciebie to horror i zejście do piekieł za życia. Zupełnie nie kontrolujesz swojego organizmu, krew nie przestaje płynąć, a silne skurcze odbierają ci rozum.

Zostajesz abstynentką

Przy takich dolegliwościach musisz zachować trzeźwy umysł, żeby kontrolować sytuację. Chwila zapomnienia może się zakończyć towarzyską katastrofą. Tampon nie zmieniony na czas wreszcie da o sobie znać. Autorka artykułu wyznaje, że zdarzało jej się obudzić w kałuży krwi.

Nie tęsknisz za latem

Im cieplej, tym mniej ubrań nosimy. Wypadałoby też pojawić się na plaży. Przy normalnym okresie jakoś można to ze sobą pogodzić. Kiedy krew dosłownie z ciebie tryska - nie ma mowy. Przez całą menstruację chodzisz w długich i ciemnych spodniach, a pomysł wystąpienia w bikini traktujesz jako ponury żart.

Nie rozumiesz kobiet, które nie mają tego problemu

One często bagatelizują twoje dolegliwości, bo nie poznały ich w praktyce. Wciąż wmawiają ci, że przesadzasz. „Okres to nie dramat”. Na pewno zmieniłyby zdanie, gdyby musiały przeżywać to, co ty…

 Czego NIE można robić w czasie miesiączki?

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
musa245 (Ocena: 5) 30.07.2018 23:22
dziewczyny uzupełniajcie zelazo w trakcie długich i obfitych miesiączek! ja to lekcewazyłam i o mało w szpitalu nie wylądowałam na transfuzji! teraz musze uwazac na to co jem, stosowac suplementy, soki z żelazem "bogactwo żelaza plus witaminy" zapomniałam z jakiej firmy...i regularnie badac krew, to nie są przelewki! jak odchylicie dolną powiekę i ona będzie cała biała to zrbcie sobie szybko badania bo to na stówe anemia bedzie!
odpowiedz
kamelia (Ocena: 5) 13.06.2018 20:12
Może po prostu iśc do lekarza ginekologa ,on coś poradzi,dobierze antykoncepcję która zmniejszy nam tez długość miesiączki.Ja biorę belare i właśnie tak się stało,przedtem miałam mocne i bolesne miesiaczki a teraz po bólu ani śladu a najdłuższy okres mam 3 dni
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.06.2018 12:19
Chętnie bym się tego g... pozbyła raz na zawsze, ale niestety na życzenie endometrium mi nie usuną (podobno można to g... wypalić).
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2018 12:50
Większego steku bzdur nie czytałam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2018 19:28
,,Co miesiąc wymieniasz bieliznę,,. No raczej nie, od czego jest pralka ? Zdarza mi się przeciek, ale bez przesady, wszystko można ładnie wyprać i jest czyste. W czasie okresu też, kładę na siedzenie w samochodzie reklamówkę, żeby nie pobrudzić tapicerki, a gdy jestem u kogoś i widzę jakąś gazetę czy właśnie reklamówkę, też kładę ją na krzesło zanim usiądę. Zazwyczaj nie ma problemu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie