Pytania, które chciałby usłyszeć każdy ginekolog

Często brak nam nawet podstawowej wiedzy...
Pytania, które chciałby usłyszeć każdy ginekolog
Fot. iStock
09.04.2018

Dla niektórych z nas wizyta u ginekologa to niemały stres. Nie każda kobieta potrafi całkowicie otwarcie mówić o swoich sprawach intymnych, nawet jeśli w grę wchodzą poważne problemy ze zdrowiem.

ZOBACZ TEŻ: Brązowa, szara, pomarańczowa... Wiemy, co oznacza kolor krwi w czasie miesiączki

Ginekolodzy zdradzili, jakich pytań nie zadają im ich pacjentki, mimo że powinny to robić. Zdaniem lekarzy unikamy rozmowy na te tematy, bo oblewa nas fala wstydu i zażenowania. O co boimy się zapytać lekarza?

"Jak wygląda moja wagina?"

To prawdziwy fenomen, ale zdecydowana większość kobiet nigdy nie oglądała swoich dróg rodnych w lustrze. Tak naprawdę niemal 1/3 z nas nie wie, jak wyglądają ich wargi sromowe i wejście do pochwy. Nie wiedzieć czemu uważają oglądanie swoich stref intymnych za coś odstręczającego.

"Dlaczego moja pochwa tak pachnie?"

Każda kobieta pachnie „tam” inaczej. Jest to nie tylko kwestia higieny, ale także zdrowia, diety, noszonej bielizny i używanych kosmetyków do pielęgnacji. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że zapach stref intymnych może sygnalizować chorobę. Jeżeli czujemy, że coś z naszą wonią jest nie tak, koniecznie powiedzmy o tym lekarzowi. Nie uzna nas za brudaski!

 

 

ginekolog

Fot. iStock

"Czy to choroba weneryczna?"

Kiedy już coś złapiemy, boimy się, że lekarz i otoczenie uznają nas za rozwiązłe i nieostrożne. Dlatego boimy się przyznać, że coś nas swędzi, boli i wygląda inaczej. Niestety choroby weneryczne same się nie wyleczą, a bez pomocy lekarza mogą doprowadzić do poważnych powikłań. Dlatego nie bójmy się zapytać, co wywołuje takie schorzenia i starajmy się o tym pamiętać. To nie zawsze wina naszego życia seksualnego!

ZOBACZ TEŻ: Sytuacje, w których KONIECZNIE powinnaś iść do ginekologa

 

ginekolog

Fot. iStock

"Boli mnie (wstaw odpowiednią nazwę narządu). Czemu tak się dzieje?"

Kluczowa jest tutaj właśnie nazwa. Okazuje się, że znacząca liczba kobiet nie potrafi poprawnie nazwać wszystkich części swoich dróg rodnych! Najczęściej mylimy srom z pochwą, a czasami nie wiemy nawet, gdzie jest łechtaczka (współczujemy).

"Nie mogę osiągnąć orgazmu/mamy problemy z penetracją. Dlaczego?"

Chociaż w większości tymi problemami zajmuje się seksuolog, warto porozmawiać o nich także z ginekologiem. Może się bowiem okazać, że nasza anatomia sprawia, że w niektórych pozycjach seks nie będzie dla nas satysfakcjonujący lub sprawi nam ból. Lekarz pomoże pozbyć się problemu i rozwiać wszystkie wątpliwości.

 

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 09.04.2018 20:45
Skoro współczujecie że kobieta nie wie gdzie jest łechtaczka i nie potrafi poprawnie nazwać swoich narządów płciowych to dlaczego nie napiszecie o tym na serio porządnego artykułu? Darujcie sobie te durne teksty o tym jakie ubrania lubią faceci i co nosić by im się podobać albo te fejkowe listy z problemami.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 09.04.2018 16:57
Nie bardzo rozumiem jak ginekolog miałby odpowiedzieć na pytanie "jak wygląda moja wagina? ". Opisać z wyglądu czy po prostu powiedzieć "ładną ma pani cipe"? :D poza tym jak jakąś kobietę to ciekawi to prędzej zajrzy tam za pomocą lusterka niż zapyta o to lekarza.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie