Organiczne, nieuczulające wkładki, podpaski i tampony GingerOrganic – już w Polsce!

Jako jedyne na świecie posiadają aż 5 najważniejszych międzynarodowych certyfikatów.
Organiczne, nieuczulające wkładki, podpaski i tampony GingerOrganic – już w Polsce!
Fot. iStock
13.02.2018

Na polskim rynku są już dostępne organiczne, naturalne, duńskie produkty do higieny intymnej GingerOrganic, które jako jedyne na świecie posiadają aż 5 najważniejszych międzynarodowych certyfikatów. Dzięki nim wrażliwe części ciała kobiet mają kontakt z najlepszą, najczystszą bawełną i niczym więcej, bez syntetycznych składników, substancji chemicznych, chloru, dioksyn, pestycydów oraz alergizujących składników zapachowych.

GingerOrganic daje kobietom szansę na uniknięcie podrażnień, odparzeń, alergii, problemów z zajściem w ciążę i wielu poważnych chorób związanych z niewłaściwą higieną miejsc intymnych.
Pamiętajmy jak ważne jest zapobieganie. Zadbajmy o odpowiednią higienę najdelikatniejszych części naszego ciała.

Konwencjonalne podpaski i tampony wytwarza się głównie z mieszanki bawełny i celulozy drzewnej, natomiast wybiela się je za pomocą chloru. Niestety w procesie wybielania wydzielają się dioksyny, które podejrzewa się o rakotwórczość. Nawet jeśli tampony mają w swoim składzie wyłącznie bawełnę, to również mogą zawierać szkodliwe substancje, takie jak: pestycydy i herbicydy, które są stosowane na klasycznych, nieorganicznych uprawach bawełny. Doktor nauk medycznych, specjalistka ginekologii i położnictwa Ewa Kurowska stwierdza, iż klasyczne podpaski mogą podrażniać, wysuszać śluzówkę okolic intymnych, wywoływać alergie. Uważa, że szkodzą chemiczne pochłaniacze wilgoci, którymi nasączone są podpaski i wkładki, substancje zapachowe i barwniki kolorowych nadruków, które są najsilniejszymi znanymi alergenami. Bielenie chlorem nasila negatywne reakcje ze strony skóry i błon śluzowych. Stosowanie do higieny intymnej środków, które osłabiają naszą barierę immunologiczną sprzyja infekcjom, a te mogą skutkować nawet problemami z zajściem w ciążę. Dlatego niezwykle ważna jest właściwa higiena. Niestety, jak mówi ekspertka, w najbardziej intymne i delikatne miejsca przez lata aplikujemy produkty, nie znając ich składu. Specjalistka ginekologii i położnictwa dr Ewa Kurowska cieszy się jednak, że można już znaleźć na polskim rynku podpaski, tampony i wkładki z organicznej, certyfikowanej bawełny, bez chemii, chloru i pestycydów. Pani doktor wierzy, że wyboru nieuczulających, delikatnych tamponów i podpasek dokonają kobiety, które już borykają się z problemem uczuleń, podrażnień i infekcji, ale także te, które chcą unikać takich problemów.

GingerOrganic to certyfikowane, organiczne produkty do higieny intymnej dla kobiet. Ich wyjątkowość i unikalność polega na tym, iż wykonane są z czystej, certyfikowanej, organicznej bawełny i niczego więcej, bez żadnych syntetycznych składników, substancji chemicznych, chloru, dioksyn, pestycydów, GMO oraz silnie alergizujących składników zapachowych. Co oznacza, że jedyne z czym styka się ciało kobiety to najczystsza organiczna bawełna. Produkty GingerOrganic stworzyła pochodząca z Danii Helena Kristensen, w trosce o zdrowie kobiet, aby ta wrażliwa część ciała miała kontakt tylko z najczystszą bawełną, bez ryzyka uczuleń, podrażnień i bez chemii. GingerOrganic jest jedyną na świecie marką organicznych produktów do higieny intymnej dla kobiet, która otrzymała aż pięć najważniejszych, międzynarodowych certyfikatów: Nordic Ecolabel, ECOCERT, AllergyCertified, FSC, GOTS.

Stworzona dwa lata temu marka jest całkowicie transparentna. Na każdym opakowaniu znajduje się jasna informacja z czego są wykonane produkty, które aplikujemy w najbardziej intymne miejsca. Zostały one stworzone ze 100% naturalnych składników, bez chemii, zapewniają najlepszą możliwą ochronę. GingerOrganic to produkty hipoalergiczne, bez barwników i składników zapachowych, które są bardzo częstym powodem alergii i podrażnień. Produkty GingerOrganic są wolne od alergenów, co potwierdza międzynarodowa organizacja ALLERGY CERTIFIED poprzez nadanie swojego certyfikatu. Tampony, wkładki i podpaski GingerOrganic nie są bielone chlorem, ale nadtlenkiem wodoru, który powstaje w naturalny sposób. Dzięki temu są wolne od toksycznych dioksyn.
Twórczyni marki GingerOrganic - Helena Kristensen jest dumna z marki, którą stworzyła, ponieważ chce dać wybór kobietom, które szukają bezpiecznych dla zdrowia, nieuczulających produktów. Doskonale wie, jak istotne jest szanowanie własnego ciała i zdrowia, a także dbałość o środowisko, zrównoważony rozwój i przyszłe pokolenia.

W asortymencie GingerOrganic znajdziemy: podpaski na dzień, podpaski na noc, dopasowujące się do bielizny wkładki higieniczne, pakowane pojedynczo wkładki higieniczne, tampony z aplikatorem i bez aplikatora w rozmiarach: mini, normal, super.

cena ok. 19 zł

www.sklep.4organic.pl
Wyłączny dystrybutor marki GingerOrganic w Polsce: 4organic Sp. z o.o.

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.10.2018 10:38
Ja kiedyś natknęłam się na produkt o nazwie Beppy. Są to tampony, które można stosować do pływania, sauny i podczas innych aktywności fizycznych. Można również podczas okresu współżyć, bez obaw że krew menstruacyjna będzie wszędzie ;p Są one wielokrotnego użytku, łatwo się je aplikuje, wystarczają na dłużej niż tradycyjny tampon no i są bardzo wygodne w użytkowaniu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.02.2018 00:01
Wszysto super, ale sa bardzo drogie. Kilkanascie podpasek kosztuje 20kilka zl.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie