Twoja pochwa NIGDY nie powinna tak pachnieć. 6 aromatów, które zwiastują problemy!

Wyczuwasz taki zapach? Nie możesz tego zignorować.
Twoja pochwa NIGDY nie powinna tak pachnieć. 6 aromatów, które zwiastują problemy!
Fot. Unsplash
01.08.2017

Choć bardzo byśmy tego chciały, damskie przyrodzenie raczej nie pachnie fiołkami. Nawet odpowiednia higiena intymna nie gwarantuje tego, że z naszych dróg rodnych nie będzie wydobywał się nieprzyjemny aromat. To bardzo indywidualna kwestia. Nie pomagamy sobie nosząc bieliznę ze materiałów nieprzepuszczających powietrza, rzadko się myjąc lub szorując krocze zbyt mocno. Obecne w pochwie (zazwyczaj pozytywne) bakterie także robią swoje.

Tej kwestii nie wolno ignorować. Jeśli sama zaczynasz siebie czuć, a twój partner coraz częściej odwraca głowę na myśl o bliskim spotkaniu z twoim łonem - dodatkowy prysznic może nie pomóc. Silny i charakterystyczny aromat to często symptom poważniejszych problemów zdrowotnych. Co konkretnie oznacza?

Twoja pochwa nigdy nie powinna pachnieć jak…

Zobacz również: Co oznacza kolor menstruacyjnej krwi? Sygnały, które powinny Cię zaniepokoić, to...

 

 

nieprzyjemny zapach z pochwy

fot. Thinkstock

Drożdże

Ten charakterystyczny aromat może sugerować bardzo powszechną chorobę przenoszoną drogą płciową, czyli grzybicę. Co nie oznacza, że każdej infekcji towarzyszy właśnie ten zapach. Inne objawy to gęste i białe upławy przypominające ser, a także zaczerwienienie krocza i jego silne swędzenie.

Piżmo

Ta wydzielina stosowana jest jako składnik wielu perfum, ale tym razem raczej nie ma się z czego cieszyć. Krocze pachnące piżmem to wyraźny sygnał, że twoja pochwa zaczyna się dusić. Nosisz bieliznę i ubrania, które nie zapewniają odpowiedniej cyrkulacji powietrza, a na dodatek jesteś bardzo aktywna fizycznie. Prysznic powinien pomóc, ale konieczna jest również zmiana garderoby.

Zobacz również: TEST: Barbie, bułeczki, zasłony, podkowa, tulipan - jakiego kształtu jest Twoja pochwa?

nieprzyjemny zapach z pochwy

fot. Thinkstock

Ryba

Wiele kobiet (i ich partnerów) narzeka na rybny aromat wydobywający się z dróg rodnych. Najczęściej sygnalizuje bakteryjne zapalenie pochwy, które jest najbardziej powszechną infekcją intymną wśród kobiet w wieku od 15 do 44 lat. Przyczyną jest nieodpowiedni poziom pH pochwy wywołany przez namnażanie się złych bakterii. To nie jest choroba przenoszona drogą płciową.

Metal

Zazwyczaj nie ma się czym martwić. To powszechna dolegliwość charakterystyczna w czasie miesiączki. Za metaliczny zapach odpowiada krwawienie z dróg rodnych. Problem powinien zniknąć wraz z zakończeniem okresu. Aby zminimalizować nieprzyjemny aromat, unikaj perfumowanych mydeł, które mogą zachwiać równowagą pH organizmu.

Zobacz również: 5 oznak, że z twoją waginą może być coś nie tak

 

nieprzyjemny zapach z pochwy

fot. Thinkstock

Zepsute mięso

Może być symptomem wielu chorób intymnych, ale najczęściej nieprzyjemny zapach spowodowany jest przez zbyt długie noszenie jednego tampona. Czasami zupełnie o nim zapominamy i pozostaje w naszej pochwie nawet przez kilka dni. Może to wywołać zespół wstrząsu toksycznego, czyli ostre zatrucie zagrażające życiu.

Cebula

Jeśli wyczuwasz ten charakterystyczny aromat, koniecznie zastanów się nad tym, co ostatnio jadłaś. Dieta obfitująca właśnie w cebulę i czosnek daje taki efekt. Zapach może się utrzymywać nawet do 48 godzin po posiłku. Jeśli nic takiego nie jadłaś, a problem nie znika - koniecznie skonsultuj się z ginekologiem.

Komentarze (9)

Ocena: 4.56 / 5
Giu (Ocena: 1) 02.08.2017 23:06
Noszenie tego samego tampona przez kilka dni? Nie no, ludzie, co wy bierzecie, że takie bzdury wypisujecie!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.08.2017 20:30
Grzybica nie jest chorobą przenoszoną drogą płciową nieuki...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.08.2017 18:17
jak pachnie piżmo ??
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.08.2017 13:18
Zapomnieć o tamponie na KILKA DNI?! Rozumiem zapomnieć na kilka godzin, ale dni.... Przecież ten sznurek wystaje i nie ma możliwości żeby nie wyczuć go ręką przy myciu.. No chyba, że ktoś się nie myje, ale wtedy taka osoba wie odrazu czemu śmierdzi i że gnijący tampon nie jest jedynym powodem. Fuuuj.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.08.2017 01:43
Ja mam często metaliczny ,,zapach,, z pochwy lub ten piżmowy . Już wiem dlaczego.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo