TEST: Barbie, bułeczki, zasłony, podkowa, tulipan - jakiego kształtu jest Twoja pochwa?

Oto 5 najczęściej spotykanych typów. Sprawdź, który najbardziej przypomina Twoje łono.
TEST: Barbie, bułeczki, zasłony, podkowa, tulipan - jakiego kształtu jest Twoja pochwa?
Fot. iStock
12.04.2017

Aż chciałoby się powiedzieć: pochwa jaka jest, każdy widzi. To jednak zbytnie uproszczenie sprawy, bo żeńskie narządy płciowe są jak linie papilarne - niepowtarzalna. Krocze każdej z nas wygląda trochę inaczej. Potwierdzają to ginekolodzy, a także… kosmetyczki zajmujące się depilacją intymną. Jedna z nich ujawniła, z jakimi waginami spotyka się najczęściej.

Niejaka Mel zdradziła portalowi „Elite Daily”, że przez wiele lat swojej kariery zawodowej zidentyfikowała 5 podstawowych kształtów. Te różnią się szczegółami, ale zasadniczo każdą pochwę można opisać jednym z nich. Potwierdzisz? Zapoznaj się z ujawnionymi przez nią typami warg sromowych i sprawdź, który z nich najbardziej do Ciebie pasuje.

Być może jeszcze o tym nie wiesz, ale pod bielizną skrywasz „zasłonę” albo „firanki”…

Zobacz również: Jak SMAKUJE POCHWA? Wcale nie jak ryba! (Nosisz w sobie całą gamę smaków i aromatów - oto one!)

 

kształt warg sromowych

BARBIE

Wargi sromowe mniejsze są zupełnie ukryte pod wargami sromowymi większymi. Łono jest bardzo gładkie i symetryczne. Większość z nas tak wyobraża sobie typową pochwę, ale zdaniem kosmetyczki - to bardzo rzadko spotykany typ.

BUŁECZKI

W tym przypadku wargi sromowe większe także przykrywają wargi sromowe mniejsze. Z tą różnicą, że są bardziej wypukłe i delikatnie na siebie nachodzą. Kończą się poniżej kości łonowej. Ten rodzaj widuje zdecydowanie częściej.

Zobacz również: Czy moja pochwa jest normalna? 11 krępujących pytań do ginekologa

kształt warg sromowych

ZASŁONY

Według kosmetyczki to najczęściej spotykany typ budowy kobiecego łona. Wargi sromowe większe i mniejsze są wyraźnie widoczne. Te drugie delikatnie wystają na zewnątrz. Można je porównać do firanek wystających zza zasłon.

PODKOWA

Wagina jest nieco bardziej rozwarta w górnej części, a wargi sromowe przylegają do siebie dopiero niżej. W ten sposób tworzą charakterystyczny kształt podkowy.

Zobacz również: Powstała pomadka, która dba o pielęgnację twojej... pochwy

 

kształt warg sromowych

fot. Thinkstock

TULIPAN

Wargi sromowe większe są puszyste i duże oraz delikatnie rozwarte u ujścia. W tym miejscu wystaje fragment jednej lub obu warg sromowych mniejszych. Zupełnie tak, jakby zewnętrzne płatki tulipana otaczały te wewnętrzne.

Coś Ci to przypomina?

Komentarze (38)

Ocena: 3.53 / 5
gość (Ocena: 5) 23.07.2018 19:04
Przeczytajcie uważnie encyklopedię anatomi człowieka pochwa to nie tylko to co jest wewnątrz kobiety ale i też na zewnątrz kołki
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 20.10.2017 14:10
Co to do jasnego dopierdziela jest?!
odpowiedz
aa (Ocena: 1) 31.08.2017 10:51
POCHWY??? Ktoś tu nie zna anatomii, mówicie o WARGACH SROMOWYCH! Serio można już wszystko napisac, każdą bzdurę i nikt tego nie sprawdza?? Pochwa jest W ŚRODKU KOBIETY!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2017 13:00
Ksztalt mozgu autora artykulu przypomina kapuste i tyle w temacie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2017 12:58
Tego pismaka zupelnie chyba porabalo........................
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo