Spowiedź ginekologów: 6 okropnych rzeczy, które robią ich pacjentki

Pewnie też masz to na sumieniu.
Spowiedź ginekologów: 6 okropnych rzeczy, które robią ich pacjentki
Fot. Thinkstock
04.01.2017

Strach, stres, ból brzucha. Z tym zazwyczaj kojarzy się młodym dziewczynom wizyta u ginekologa. Te starsze również nie czują się w gabinecie takiego lekarza komfortowo. W końcu zdjęcie bielizny przed obcym człowiekiem i świadomość, że będzie przyglądał się naszym miejscom intymnym, nie jest niczym przyjemnym.


Jeśli jednak wydaje ci się, że dla ginekologa wizyta pacjentki nie wiąże się z żadnym stresem, jesteś w błędzie. Codziennie jego gabinet odwiedzają dziesiątki kobiet, ale to nie oznacza, że jest on uodporniony na pewne przykre „niespodzianki”.


O czym mowa? Oto lista.


Miesiączka na zdjęciach. Jesteś pewna, że chcesz to zobaczyć?ginekolog

Fot. iStock

Brak higieny


Nie wszystkie kobiety, które odwiedzają ginekologa, dbają o higienę intymną. Pochodzą z różnych środowisk, są w różnym wieku, mają różną wiedzę na temat tego, jak często powinno się myć całe ciało i okolice krocza. Tak samo, jak do dentystów przychodzą osoby z nieświeżym oddechem, tak i ginekologów odwiedzają kobiety z zaniedbaną i nieprzyjemnie pachnącą strefą intymną.

ginekolog

Fot. iStock

Ciążowa rozpacz nastolatki


Do ginekologów trafiają także nastolatki zaniepokojone brakiem miesiączki. Kiedy okazuje się, że powodem tego jest ciąża, wpadają w rozpacz. Proszą o tabletki wczesnoporonne, dopytują o możliwość przerwania ciąży, a niektóre proszą lekarza o to, by szokującą wiadomość przekazał ich rodzicom, ponieważ same boją i wstydzą się mówić na ten temat.

ginekolog

Fot. iStock

Zwlekanie z ważnymi badaniami


Wiele pacjentek, u których zostają wykryte zmiany rakotwórcze, czy niebezpieczne guzki, przyznaje się do tego, że nie robiło regularnych badań. Niektóre z nich decydowały się na wizytę u ginekologa dopiero po kilku latach zwłoki, gdy objawów nie dawało się już lekceważyć. Takie nonszalanckie podejście do własnego zdrowia bardzo irytuje lekarzy, bo im później choroba wychodzi na jaw, tym mniejsze są szanse na to, by ją wyleczyć.

ginekolog

Fot. iStock

Leczenie się na własną rękę


Na pewno zdarzyło ci się leczyć infekcję intymną tzw. domowymi sposobami. Zioła, maści, tabletki, napary, płukanki… Czasem takie leczenie na własną rękę może przynieść odwrotny skutek. Do ginekologów bardzo często trafiają kobiety z podrażnieniami okolic intymnych. Lekarzy irytuje to, że pacjentka ze wstydu wolała leczyć się sama niż przyjść do jego gabinetu po specjalistyczny preparat.

ginekolog

Fot. Thinkstock

Umawianie wizyty podczas okresu


Dokładne badanie ginekologiczne powinno odbyć się wtedy, gdy kobieta akurat nie miesiączkuje. Można wówczas zrobić wymaz z pochwy, przebadać jej czystość, wysłać śluz do dalszych oględzin. Tymczasem niektóre kobiety umawiają się na wizytę wtedy, gdy akurat mają okres. Zupełna strata czasu dla ginekologa.

ginekolog

Fot. Thinkstock

Nie pamiętają daty miesiączki


Wizyta u ginekologa to nie tylko badanie i oglądanie krocza, ale także szczegółowy wywiad i pytania od lekarza. Te dotyczą najczęściej miesiączki. Kiedy pojawiła się pierwsza, ile trwa cykl, ile dni trwa zazwyczaj krwawienie, kiedy pacjentka miesiączkowała ostatnio. Wtedy okazuje się, że niektóre dziewczyny nie prowadzą kalendarzyków i nie potrafią sobie przypomnieć potrzebnych dat. To bywa frustrujące dla lekarza.


10 sytuacji, które zrozumie tylko dziewczyna z obfitą miesiączką

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 4.42 / 5
gość (Ocena: 5) 01.02.2017 17:54
Lekarz jest od leczenia, nie od irytowania się.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2017 23:27
Mój facet jest ginekologiem i przeczytałam mu ten artykuł i najpierw się śmiał z tych bzdur, a później był wyraźnie zniesmaczony, bo może czyta to jakaś nastolatka i weźmie sobie te banialuki do serca... tylko z brakiem higieny i odwlekaniem badań się zgodził, że to działanie na własną szkodę, ale żeby go to szokowało, to niekoniecznie.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 04.01.2017 21:56
Po 1: Dla lekarza nie ma znaczenia czy ma się okres czy nie. Ja ostatnio dostałam na fotelu ginekologicznym w trakcie badania i cytologia jakoś wyszła dobrze. Po 2: "Tobie pewnie też się to zdarza". I histeria nastolatki w ciąży. Nie każda kobieta tu wchodząca na nastoletnia ciężarna. Chociaż poziom na to zdecydowanie wskazuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2017 21:27
Nie wiem czemu kobiety tak boją się i wstydzą wizyty. To jest lekarz i nie ma czego się wstydzić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2017 14:55
Jak choruje sie tam na dole, to zapach zazwyczj nie jest przyjemny. Nie ma sie czego wstydzic tylko trzeba iść do lekarza i się wyleczyc
odpowiedz

Polecane dla Ciebie