PROBLEM: Zapomniałam wziąć pigułkę antykoncepcyjną...

Dlaczego kobietom zdarza się zapominać o przyjęciu tabletki anty?
PROBLEM: Zapomniałam wziąć pigułkę antykoncepcyjną...
Fot. Thinkstock
27.09.2016

Kobiety z pokolenia Millenialsów zmagają się z wieloma właściwymi dla ich wieku zmianami w codziennym życiu, m.in. nagromadzeniem zadań do wykonania. Międzynarodowe badanie „Millennial and Contraception – Why do we forget?” („Kobiety z pokolenia Millenialsów i antykoncepcja – dlaczego zapominamy?”) przeprowadzone na zlecenie firmy Bayer wykazuje, w jaki sposób zmiany, których młode kobiety doświadczają na co dzień, podnoszą ich poziom stresu. To z kolei prowadzi do częstszego zapominania o zwyczajowych czynnościach – włącznie z zażywaniem pigułki antykoncepcyjnej.

Badanie wskazuje, że – niezależnie od tego, czy chodzi o nowy związek, rozstanie, czy zwrot w życiu zawodowym – kobiety doświadczyły w minionym roku przeciętnie dwóch istotnych zmian, a w niektórych przypadkach – nawet sześciu. Trzy czwarte badanych (75%) przyznało, że zmiany te spotęgowały ich stres.

Dr Linda Papadopoulos mówi: „Nie jest żadną tajemnicą, że życie po dwudziestce jest stresujące. To czas podejmowania ważnych decyzji i czas istotnych zmian, które często powodują stres. Stres ten może zaburzać proces kodowania i przywoływania wspomnień, co w konsekwencji może mieć negatywny wpływ na zapamiętywanie.”

pigułka anty

Fot. mat. prasowe

Kobiety z „Pokolenia Y” uczestniczące w badaniu i stosujące codzienną antykoncepcję regularnie zapominają o takich czynnościach, jak zażycie pigułki, zmycie makijażu przed snem czy naładowanie komórki.

39% kobiet z „Pokolenia Y” stosujących doustne środki antykoncepcyjne przyznaje, że w zeszłym miesiącu co najmniej raz zdarzyło im się zapomnieć o zażyciu pigułki (niemal równie częste jest zapominanie o zmyciu makijażu przed snem). Niektóre kobiety zapominały o pigułce nawet raz w tygodniu lub częściej. Jako główne przyczyny wskazują wiele obowiązków i nieprzechowywanie pigułki w widocznym miejscu.

pigułka anty

Fot. mat. prasowe

Dr Tina Peers, zauważa: „Podczas gdy niektóre czynności, o których zapominają młode dojrzałe kobiety, takie jak zapomnienie o zmyciu makijażu przed snem, mają minimalne konsekwencje dla dalszego życia, inne, np. konieczność codziennego zażywania pigułki antykoncepcyjnej, mogą mieć konsekwencje decydujące o kształcie dalszego życia i zmuszające do zmiany wcześniejszych planów. Kobiety powinny porozmawiać ze swoim lekarzem, aby poznać wszystkie dostępne możliwości i móc wybrać tę, która jest dla nich najlepsza i najlepiej dopasowana do ich stylu życia.”

Informacje o badaniu
Badanie „Millennials and Contraception – Why do we forget” („Kobiety z pokolenia Millenialsów i antykoncepcja – dlaczego zapominamy?”) przeprowadziła firma Opinion Health za pomocą kwestionariusza internetowego.


Źródło: Materiały prasowe

 

Komentarze (3)

Ocena: 4.67 / 5
Kasandera (Ocena: 5) 02.12.2016 06:11
Ciekawe czy przez te 4 lata robiłaś jakies badania u ginekologa, czy tak brałas na ślepo i nagle źle się zaczełaś czuć? Ja biore Vibin. To są tabletki w systemie 21 + 7 i lekarz robi mi kontrolne badania co pór roku jak pojawiam się po receptę. Nie mam żadnych nieprawidlowości w wynikach, a i czuję się świetnie ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 27.09.2016 09:52
Mi tabletki anty po 4 latach brania tak rozregulowały organizm, że już nigdy więcej nie sięgnę po te ścierwo, a brałam takie lepsze z górnej półki już wolę zajść w ciążę niż mieć problemy zdrowotne na długi czas lub resztę życia.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo