Lekarz ostrzega: Tej jednej rzeczy nie powinnaś nigdy robić PRZED zbliżeniem!

Z toalety możesz skorzystać dopiero po stosunku. Dlaczego?
Lekarz ostrzega: Tej jednej rzeczy nie powinnaś nigdy robić PRZED zbliżeniem!
Fot. Thinkstock
09.05.2016

Wszystko wskazuje na to, że statystyczna kobieta nie radzi sobie z tak prozaicznymi czynnościami, jak uprawianie seksu czy oddawanie moczu. Do takich mniej więcej wniosków można dojść czytając ostrzeżenie wystosowane przez amerykańskiego urologa, Davida Kaufmana. Według lekarza często mylimy kolejność i prędzej czy później tego pożałujemy.

Okazuje się, że to, czy skorzystasz z toalety przed czy po stosunku ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Warto przyswoić sobie tę wiedzę, aby chwila przyjemności nie przemieniła się w znacznie dłuższe pieczenie, swędzenie i inne niedogodności. Wystarczy pamiętać o jednej prostej zasadzie: nigdy nie sikaj na chwilę przed stosunkiem. Zaczekaj do momentu, kiedy będzie po wszystkim.

Dlaczego?

Zobacz również: Jak myć pochwę? Większość z nas tego nie potrafi!

 

infekcja intymna

fot. Thinkstock

Według naukowca to bardzo powszechny błąd. Kobiety nie zdają sobie sprawy, jak zbawienny wpływ na nasze zdrowie intymne ma oddawanie moczu w odpowiednim momencie. Wszystko sprowadza się do tego, że korzystając z toalety przed stosunkiem, opróżniamy pęcherz i po zbliżeniu układ moczowy nie może się szybko oczyścić.

Nie ulega wątpliwości, że każdy stosunek to ryzyko ewentualnej infekcji. Nawet jeśli partner korzysta z prezerwatywy, do wnętrza pochwy dostają się drobnoustroje i bakterie. Im dłużej będą w środku, tym większą krzywdę nam wyrządzą.

W momencie penetracji dostają się coraz głębiej, aż do cewki moczowej i mogą wywołać zakażenie całego układu moczowego. Można tego łatwo uniknąć.

Zobacz również: Czy moja pochwa jest normalna? 11 krępujących pytań do ginekologa

infekcja intymna

fot. Thinkstock

Wystarczy wstrzymać mocz na czas stosunku i oddać go dopiero po wszystkim. Im pełniejszy pęcherz, tym mocniejszy strumień. W ten sposób nasz układ moczowy zostaje dokładnie oczyszczony i wszelkie zanieczyszczenia nie rozwijają się we wnętrzu, ale wydostają się wprost do muszli klozetowej.

A co, jeśli nie jesteś w stanie cieszyć się seksem z pełnym pęcherzem? Lekarz dopuszcza możliwość, że oddasz mocz tuż przed zbliżeniem, ale zaleca, by natychmiast wypić dużą ilość płynów. To pobudzi układ moczowy do działania i zanim zakończysz igraszki, znowu zachce Ci się sikać.

Brzmi kuriozalnie, ale w ten sposób unikniesz najczęstszej przyczyny infekcji.

Zobacz również: SKUTKI ZBYT DŁUGIEGO TRZYMANIA MOCZU

 

Polecane wideo

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
asia (Ocena: 5) 25.07.2016 15:37
Trzymam się tej zasady, zawsze po stosunku idę zrobić siku, podmywam się i smaruje provag żelem. Żel chroni przed wnikaniem patogenów do cewki moczowej oraz pochwy oraz szybko i skutecznie łagodzi podrażnienia. Stosuje żel od dwóch lat i w tym czasie nie miałam żadnych problemów intymnych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2016 20:59
Jeśli idę do toalety przed stosunkiem, podmywam się i smaruje okolice intymne provag żelem, który ma działanie antybakteryjne, nawilża i chroni przed rozwojem infekcji. Ta metoda u mnie się sprawdza. Żel ma wygodny, higieniczny dozownik, zawsze mam go w torebce.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2016 20:25
Mi lekarz kazał opróżniać pęcherz zaraz przed stosunkiem i po stosunku bo inaczej dochodziło do infekcji i sikałam krwią
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2016 12:04
ee z tego artykułu wynika, że cewka moczowa jest nad pochwą i bakterie dostają się do niej z pochwy... to nieprawda, tu chodzi o tarcie o całe zewnętrzne narządy płciowe, to może doprowadzić do zakażeń dolnych dróg moczowych. pochwa to zupełnie inny narząd, z cewką moczową niepołączony w żaden sposób! chyba, że macie kloakę...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2016 11:28
Ja zawsze robie siku przed bo inaczej nie moge sie skupic na seksie bo cala uwage poswiecam aby sie nie posikac bo penis uciska mi na pecherz. Tez tak macie?
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie