Dziennikarka wyznaje: „W czasie igraszek zgubiłam tampon!”

Domyślasz się, gdzie się znalazł? Potrzebna była interwencja lekarza.
Dziennikarka wyznaje: „W czasie igraszek zgubiłam tampon!”
Fot. Thinkstock
23.03.2016

Ta historia brzmi jak połączenie miejskiej legendy ze scenariuszem mocno pokręconego filmu, ale niestety wydarzyła się naprawdę. Alexia LaFata, dziennikarka portalu Elite Daily, zdecydowała się ją ujawnić, by ostrzec inne kobiety. I chwała jej za to, bo mało która z nas kiedykolwiek zastanawiała się nad tym, jak groźne może być połączenie miesiączki i igraszek z partnerem.

„Na początku nie panikowałam. Pamiętałam, że poprzedniego wieczoru zaaplikowałam tampon. Potem trochę się poprzytulałam do chłopaka, ale przecież nawet nie uprawialiśmy seksu. W ruch poszły tylko nasze dłonie. Prawdopodobnie tampon wszedł trochę za głęboko, więc muszę pomóc mu się wydostać. Usiadłam na toalecie i stwierdziłam, że to nic trudnego. Włożyłam dwa palce i zaczęłam szukać - wyznaje.

Kiedy to nie przyniosło skutku, poprosiła o pomoc współlokatorkę, która studiuje medycynę. 

Zobacz również: 7 błędów, które popełniasz, korzystając z tamponów

 

jak wyjąć tampon

fot. Thinkstock

 Ich rozmowa przez drzwi łazienki wyglądała mniej więcej tak:

- Miałam w sobie tampon zeszłego wieczoru. Potem spotkałam się z Kevinem. Trochę się wygłupialiśmy i teraz nie mogę go znaleźć.

Jesteś pewna, że został w środku?

- Tak!

- Czy włożyłaś palce tak głęboko, jak tylko możesz?

- To mnie zaczyna boleć…

- Nie poddawaj się. Musisz to zrobić.

Po kilku próbach autorka tego wyznania zaczęła podejrzewać, że tampon wcale nie znajduje się w jej ciele. Mógł przecież wypaść i teraz spoczywa np. na łóżku albo podłodze w mieszkaniu chłopaka. Pojawił się pomysł, aby go o to zapytać, ale wreszcie zapadła decyzja:

Trzeba jechać do szpitala!

 

jak wyjąć tampon

fot. Thinkstock

Wizyta w placówce rozpoczęła się rozmowy telefonicznej z mamą. Alexia zapomniała, że zaprosiła do siebie rodziców.

- Będziemy do pół godziny - usłyszała.

- Tylko, że jestem teraz w szpitalu.

- Co się stało?!

Tampon utknął w mojej pochwie.

- Jak to możliwe?

- Kolega…

- Alexia!

Zobacz również: 6 powodów, dlaczego powinnaś zrezygnować ze zwykłych podpasek i tamponów

Po tej rozmowie dziewczyna coraz mniej denerwowała się starciem z lekarzem. Stwierdziła, że wykorzystała już dzienny limit upokorzeń. Niestety - po jakimś czasie jej matka pojawiła się na miejscu i stwierdziła, że „tatuś ją za to zabije”. Przyszedł także lekarz - przystojny 30-latek. Opowiedziała mu całą historię i medyk przystąpił do badania.

 

jak wyjąć tampon

fot. Thinkstock

Rozłożyłam nogi, a on zaczął wpatrywać się w moją pochwę. Szukałam na jego twarzy jakiejkolwiek miny, która mogłaby świadczyć o tym, że wcale nie jest tak źle. Złapał mnie za uda i zaczął je rozszerzać - jeszcze trochę, jeszcze troszeczkę - wydawał polecenia. Wreszcie poczułam w sobie coś zimnego i dostrzegłam snop światła.

- Znalazł pan coś?

- Tak!

- Fuj…

Lekarz stwierdził, że sama nie włożyłabym go nigdy tak głęboko. Tampon dostał się niemal do szyjki macicy. Przez kolejne dni miałam obserwować reakcje, bo istniało ryzyko zakażenia. Chwilę później autorka wyznania otrzymała rachunek ze szpitala. System opieki zdrowotnej nie refunduje tego typu zabiegów.

„Nauczyłam się jednego: nigdy nie wstydź się swojej miesiączki. Jeśli masz w sobie tampon - powiedz o tym partnerowi”.

Komentarze (8)

Ocena: 3.5 / 5
Inne (Ocena: 5) 23.03.2016 22:36
Nie macie racji, miałam podobny przypadek, wyczuwalna go, ale nie moglam złapać, i naprawdę nie było to łatwe, dopiero po kilkunastu godzinach kiedy był bardziej napełniony sam zszedł niżej. Tak się dzieje niestety kiedy nie znasz swojego ciała i zgubisz sznureczek ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 23.03.2016 22:26
i te "fuj..." na końcu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2016 17:24
Straszliwe bzdury- pochwa ma ok. 7 cm. Kobieta jest w stanie spenetrować ją palcami absolutnie całą. Jesli nie wepchnęła tamponu do szyjki macicy (co też jest niemozliwe, bo szyjka podczas okresu jest tylko minimalnie otwarta i nawet u wieloródki bez użycia narzędzi byłoby to niemożliwe), to nie jest w stanie zgubić go w pochwie. Bzdury do kwadratu!
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 1) 23.03.2016 11:22
Naciągane w ch*****j i fizycznie niemożliwe. Pochwa ma ok 7-8 cm macica podobnie. Tampon to ok 5cm. I co nagle się zagubił? Bzdury do kwadratu. Artykuł na primaaprilisowy i to bardzo niesmaczny żart.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 23.03.2016 09:29
Najgłupszy artykuł na Papilocie, serio. Nie ma na nim już na prawdę nic wartościowego. Kiedyś jako tako jeszcze się Was czytało, a teraz zamieszczacie tylko jakieś beznadziejne artykuły innych autorów i listy pisane przez Was samych. Kasuje was z zakładek bo tylko mi zaśmiecacie kompa. DNO
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo