7 rzeczy, których nie powinnaś wkładać do swojej pochwy (a czasem Ci się to zdarza)

Zbyt bliski kontakt z tymi przedmiotami może się skończyć bardzo nieprzyjemnie. Tymczasem niektóre kobiety... próbują się nimi zaspokajać!
7 rzeczy, których nie powinnaś wkładać do swojej pochwy (a czasem Ci się to zdarza)
12.09.2015

Pochwa to wyjątkowo wrażliwy organ. Narażona jest na różnego rodzaju obrażenia, a także infekcje. Czasami o tym zapominamy i na własną rękę wyrządzamy sobie krzywdę. Chwilowa przyjemność i niedobre przyzwyczajenia biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Zaczynam wierzyć w to, że jesteśmy niezniszczalne i nic nam nie grozi. Tymczasem zło czai się dosłownie wszędzie...

Redakcja portalu YourTango stworzyła listę niepozornych przedmiotów, które dziwnym trafem czasami pojawiają się w okolicach naszego krocza, a raczej nie powinny. Ich bliska obecność może doprowadzić do wyjątkowo nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego, zanim kolejny raz narazisz swoją pochwę na niebezpieczeństwo, dwa razy się zastanów.

Jakie przedmioty lepiej trzymać z dala od niej?

zdrowie pochwy

OWOCE I WARZYWA

Żadna z nas się do tego oficjalnie nie przyzna, ale lekarze spotykają się z różnymi dziwnymi przypadkami. Czasami bywa i tak, że nie mając pod ręką niczego lepszego, próbujemy sprawić sobie przyjemność przy pomocy... ogórka lub banana. Niezależnie od tego, jak mocno je wyszorujesz, na ich powierzchni zawsze pozostaną bakterie i drobnoustroje. Infekcja niemal gwarantowana.

zdrowie pochwy

NIEKTÓRE LUBRYKANTY

Zawsze stosuj te na bazie wody, których skład chemiczny nie przypomina tablicy Mendelejewa. Zrezygnuj z tych, które zawierają w sobie m.in. DEA (dietanoloaminę), parabeny, substancje ropopochodne, glicerynę i sztuczne zapachy. Niektóre z nich mają działanie rakotwórcze, a najlepszym przypadku wywołują podrażnienia.

zdrowie pochwy

OSTRE PRZEDMIOTY

To nigdy nie powinno się wydarzyć, ale lekarze z ostrego dyżuru dobrze wiedzą, do czego skłonne są niektóre kobiety. Zamiast zainwestować w bezpieczną zabawkę z sex shopu, czasami ponosi nas wyobraźnia. A wtedy w okolicach naszego krocza pojawiają się takie przedmioty jak szklana butelka, a nawet żarówka. Chyba nie musimy dodawać, czym może się to skończyć?

zdrowie pochwy

BRUDNY PAPIER TOALETOWY

Nikt przy zdrowych zmysłach nie wyciera sobie krocza zanieczyszczonym papierem, ale czasami robimy to zupełnie nieświadomie. Technika prawidłowego korzystania z papieru toaletowego jest bardzo ważna! Pamiętaj o tym, aby wycierać pochwę od góry do dołu, a w przypadku odbytu – od dołu do góry. W ten sposób unikniesz ryzyka, że resztki kału i bakterie przedostaną się do okolic intymnych.

zdrowie pochwy

LEKI, NARKOTYKI, ALKOHOL

To niepokojące, że trzeba o tym w ogóle wspominać, ale faktem jest, że nasza wyobraźnia nie zna granic. Lekarze spotykają się z przypadkami, kiedy w damskiej pochwie odnajdywano różnego rodzaju pigułki, a nawet tampony nasączone wódką. Popularny mit mówi o tym, że wtedy szybciej i mocniej działają. Rzeczywiście – pochwa błyskawicznie chłonie wszelkie substancje, ale do niczego dobrego to nie doprowadzi.

zdrowie pochwy

NIEKTÓRE ZABAWKI EROTYCZNE

Uważaj na wszelkiego rodzaju wibratory i dilda, które wykonane są z gumy lub plastiku. Szczególnie te, które są bardzo miękkie i elastyczne. Po pierwsze – mogą być w nich obecne substancje chemiczne zwane ftalanami (mogą prowadzić do podrażnienia), a po drugie – z czasem pojawiają się w nich mikrouszkodzenia, w których doskonale rozwijają się bakterie. Nie będzie ani przyjemnie, ani zdrowo.

zdrowie pochwy

WODA

Spokojnie, nadal powinnaś się myć. Problem pojawia się wtedy, kiedy najdzie Cię ochota na seks w środowisku wodnym. Wszelkie igraszki w jacuzzi, basenie, a nawet jeziorze mogą doprowadzić do tego, że obecne w wodzie bakterie i drobnoustroje mogą dostać się do wnętrza naszej pochwy, a co za tym idzie – całego organizmu. Ryzykujesz poważnym zakażeniem. Nie wspominając o chlorowanej wodzie, która skutecznie podrażnia okolice intymne.

Komentarze (13)

Ocena: 3.23 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2015 22:58
Faktycznie ,nic tak nie jest niebezpieczne jak sprzet faceta .Chyba trzeba się nad tym zastanowić .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 13.09.2015 11:49
Kto normalny wyciera pochwe?
zobacz odpowiedzi (2)
Monika (Ocena: 1) 12.09.2015 15:32
idąc tym tropem = nie kochaj się z partnerem bo seks nawet w prezerwatywie kończy się infekcjami i zakażeniami grzybiczymi, bakteryjnymi itp (nie mówiąc już o stosunku bez prezerwatywy nawet gdy facet dba o higienę to na jego penisie jest MILIARD bakterii których się nie uniknie ;) ) czyli co? najlepiej nie dotykać swoich narządów wcale bo nawet woda może spowodować zakażenia.... poziom artykułu poniżej zera, nie pozdrawiam :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2015 15:08
Ja dodałabym jeszcze do tej listy "sprzęt" przypadkowego mezczyzny.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 12.09.2015 14:11
chyba autor tego tekstu probowal i teraz przestrzega innych, artykul zabojczy haha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo