Pokazała na Instagramie krew ze swojej miesiączki. Usłyszała, że jest „feminazistką” i „powinna się zabić”!

Menstruacja wciąż wzbudza niezdrowe emocje. Ona chciała to zmienić, ale szybko pożałowała...
Pokazała na Instagramie krew ze swojej miesiączki. Usłyszała, że jest „feminazistką” i „powinna się zabić”!
06.09.2015

Całkiem niedawno opisywaliśmy historię pewnej Brytyjki, która postanowiła przebiec maraton pomimo miesiączki. Co szczególnie zaskakujące, zrobiła to bez podpaski, ani tamponu. Pozwoliła, aby świeża krew pojawiła się na jej kroczu i ściekała po jej nogach. Po co? W ten sposób chciała zwrócić uwagę na to, że w niektórych krajach kobiety mogą zapomnieć o takim luksusie, jak materiały higieniczne. Przy okazji dała wszystkim do zrozumienia, że menstruacja to normalna i zupełnie naturalna sprawa.

Ku zaskoczeniu, większość opinii na temat jej przedsięwzięcia utrzymanych było w pozytywnym tonie. Doceniono jej odwagę i poświęcenie dla ważnej sprawy. Zupełnie inaczej zareagowali internauci na eksperyment tej młodej kobiety. Zdecydowała się opublikować na Instagramie zdjęcie przedstawiające zakrwawione palce. Krew pochodziła z jej pochwy.

Zamiast pochwalić jej inicjatywę, inne kobiety poradziły jej, że „powinna się zabić”.

miesiączka

Louelle Denor jest nie tylko studentką, ale także odważną kobietą i feministką. Zakrwawiona fotografia nie była wcale spowodowana chęcią zwrócenia na siebie uwagi. Chodziło o przekaz, a ten jest jasny – w Internecie możesz świecić pośladkami i piersiami, ale o miesiączce lepiej nie wspominaj.

Zdjęcie opatrzyła opisem: „Doszła do mnie informacja, że niektóre kobiety zostały zbanowane przez Instagram tylko dlatego, że pokazały światu swoją krew (bez ani grama nagości). To naprawdę przykra sytuacja. Gdybym pokazała krew tryskającą ze skaleczonego palca, nie byłoby sprawy. Ale tym razem to krew prosto z mojej pochwy. To zdarza mi się co miesiąc. Zakrwawiony przedmiot, który trzymam w dłoni to kubeczek menstruacyjny. Bardzo wygodna rzecz, ale trudna do usunięcia”.

Po nagłośnieniu sprawy fotografia zdobyła ok. 500 polubień i tyle samo komentarzy. Nie wszystkie pozytywne.

miesiączka

„Proszę cię, zabij się” - napisała jedna z internautek.

„Feminazistki powinny pozować ze spermą na twarzy” - doradził jej jeden z komentatorów płci męskiej.

„Ja też cię proszę, zabij się wreszcie” - wtórowała inna kobieta.

Co na to sprawczyni całego zamieszania? Na swoim blogu wytłumaczyła, o co tak naprawdę jej chodziło: „Spójrz, wcale nie musisz lubić mojego zdjęcia, wcale nie musisz zgadzać się z moimi poglądami. Ale czy nie powinnam mieć prawa opublikować czegoś takiego, bez sugerowania mi, że za karę moja twarz powinna zostać pokryta spermą, a tak w ogóle, to powinnam spłonąć? Kobiety na całym świecie są gwałcone właśnie dlatego, że jakiś facet próbuje im pokazać ich miejsce. Ryzykują, że staną się ofiarami przemocy, tylko dlatego, że mówią to, co myślą albo pokazują to, na co mają ochotę. Za mówienie o swojej pochwie, za niestosowny strój, nieodpowiedni ton głosu itd. To jest OGROMNY problem. Mówię to jako osoba, która doświadczyła przemocy seksualnej” - tłumaczy.

Dobrze zrobiła?

miesiączka

Komentarze (18)

Ocena: 4.78 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2015 23:17
Krew jak krew, wielkie mi halo :p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2015 21:48
Nie rozumiem nietolerancji ,która panuje w dzisiejszych czasach. Nie robi nikomu krzywdy. Niech pokazuje co chce, ja nie muszę tego przecież oglądać. Drogie panie piszecie ,że to obrzydliwe,może dla niej nie. Mamy wolność wypowiedzi i można się z czymś nie zgadzać ale żeby zaraz negowac i oceniać.
odpowiedz
Bogi (Ocena: 5) 07.09.2015 15:42
Nie chodzi o to, że menstruacja jest zła bo jest "kobieca" tylko o to, że jest obrzydliwa. To, że mają ją tylko kobiety nie ma w tym nic wspólnego. To tak jakby faceci pokazywali spermę po masturbacji albo ktokolwiek swoje fekalia. To jest ohydne (pomimo, że ludzkie), nie ma NIC wspólnego z dyskryminacją, a osoby które twierdzą inaczej mają grzybicę mózgu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.09.2015 23:39
a ja jej powiem, że jest jebnięta, i że takich rzeczy się nie pokazuje publicznie, jeżeli ma się choć odrobinę "wstydu", o co ciężko w dzisiejszych czasach ;) pozdro
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.09.2015 20:47
Ta dziewczyna chyba jest psychicznie chora bo nie umiem inaczej jej nazwac niech sobie lepiej przebada glowke bo tam chyba dzieje się cos nie tak.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo