Szokujące fakty o miesiączce. Tego nie mogłaś wiedzieć!

O tych rzeczach na pewno nie słyszałaś na lekcji biologii.
Szokujące fakty o miesiączce. Tego nie mogłaś wiedzieć!
20.04.2015

Menstruacja, okres, miesiączka – wszystkie wiemy, o co chodzi, ale nie za bardzo chcemy o tym rozmawiać. To temat stale obecny w życiu każdej kobiety, ale jednak nieco przemilczany. Rzadko zwierzamy się ze swoich dolegliwości koleżankom, a w rozmowach z płcią przeciwną w ogóle nie poruszamy tego wątku. Efekt jest taki, że wciąż się trochę wstydzimy, a na dodatek niewiele wiemy.

Miesiączka to w rzeczywistości bardzo ciekawe zjawisko. Nie ogranicza się wyłącznie do krwawienia, bólu i rozdrażnienia. W czasie okresu zmienia się nasze podejście do mężczyzn, a nawet to... w jaki sposób oni nas odbierają. Myli się bowiem ten, kto uważa, że menstruacja to zwykły proces fizjologiczny. Chociaż jesteś doświadczoną w tym temacie kobietą, wciąż nie wszystko pojmujesz.

Oto 7 najbardziej zaskakujących ciekawostek na temat menstruacji. Zdziwisz się, do czego może ona prowadzić...

Miesiączka

SKĄD SIĘ BIORĄ RUDE WŁOSY?

Dzisiaj wiemy, że to kwestia genów i innych zupełnie naturalnych czynników, ale przed wieloma laty rudzi byli piętnowani, jako owoc „brudnej miłości”. W średniowieczu wierzono w to, że ognisty kolor włosów jest efektem współżycia w czasie miesiączki. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak czuli się rodzice oraz ich rude dziecko...

Miesiączka

MIESIĄCZKA KOSZTUJE

Wystarczy włączyć na chwilę telewizor lub wybrać się do pierwszego lepszego centrum handlowego, by uświadomić sobie, że kobieca menstruacja to prawdziwy biznes. Producenci wkładek i innych wynalazków zabezpieczających przed poplamioną bielizną czerpią z tego ogromne zyski. Naukowcy obliczyli, że statystyczna kobieta w ciągu całego życia zużywa... 11 tysięcy tamponów, podpasek itp. Nawet nie próbujcie tego przeliczać na pieniądze, bo szkoda nerwów.

Miesiączka

MASZ MNIEJSZE POWODZENIE

Kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono ciekawy eksperyment. Grupa mężczyzn miała określić, z którą kobietą umówiliby się najchętniej. Wyłącznie na podstawie... zapachu jej koszulki. Okazało się, że w czasie owulacji nasz naturalny zapach jest bardziej słodki. W czasie miesiączki robi się wręcz nieprzyjemny i odstrasza. To kolejny dowód na to, że w relacjach damsko-męskich wciąż chodzi o przedłużenie gatunku. Nie wspominając o tym, że w czasie okresu jesteśmy drażliwe i randki nam nie w głowie.

Miesiączka

JESTEŚ SPRAGNIONA MĘŻCZYZNY

Hormony odgrywają w naszym życiu bardzo ważną rolę. Doskonale widać to na przykładzie miesiączki. W tym momencie poziom progesteronu w naszym organizmie jest wyjątkowo niski. Hormon ten uważany jest za głównego winowajcę obniżenia kobiecego libido. Im jest go mniej, a tak jest właśnie w czasie okresu, tym większą mamy ochotę na bliskość faceta. Nie potrafimy się zgrać, bo wtedy oni nie są nami raczej zainteresowani.

Miesiączka

ODZYWA SIĘ TWÓJ ZAKUPOHOLIZM

Tym razem nie dokładnie o miesiączkę chodzi, ale o nasz cykl. Badania wykazały, że dokładnie 10 dni przed okresem mamy największą skłonność do wydawania pieniędzy na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Jesteśmy rozluźnione, bo poprzednia menstruacja już dawno za nami, a równocześnie czujemy napięcie, bo wiemy, że zbliża się kolejna. Najczęściej odreagowujemy właśnie na zakupach. Radość trwa krótko. Wyciąg z konta nie pozostawia wątpliwości, że znowu przesadziłyśmy.

Miesiączka

ZMIENIA SIĘ TWÓJ GŁOS

Nie zauważyłaś tego? Nic w tym dziwnego, bo szczególnie wrażliwi na takie zmiany są mężczyźni. Trudno w to uwierzyć, ale w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono zaskakujący test. Grupa mężczyzn miała określić dzień cyklu badanych kobiet wyłącznie na podstawie ich głosu. Okazuje się, że tempr naszego głosu zmienia się średnio 4 razy w miesiącu. Co szokujące – ankietowani panowie wyjątkowo precyzyjnie oceniali, czy kobieta jest przed, w trakcie czy po miesiączce. Naukowcy nie widzą w tym nic dziwnego, bo receptory hormonalne w pochwie i krtani są niemal identyczne.

Miesiączka

KRWAWIENIE Z RÓŻNYCH CZĘŚCI CIAŁA

Wszystkie dobrze wiemy, którędy wydobywa się krew w czasie okresu. To niezbyt przyjemne, ale zupełnie normalne. Okazuje się, że nie dla wszystkich z nas. Już ok. 200 lat temu lekarze odkryli schorzenie, które nazwali „menstruacją zastępczą”. Czasami zdarza się, że organizm wydala nagromadzoną w organizmie krew poprzez... inne otwory w ciele. Znane są przypadki kobiet, które miesiączkują poprzez oczy, uszy, usta, nos, a nawet płuca czy skórę!

Komentarze (21)

Ocena: 3.9 / 5
gość (Ocena: 4) 15.06.2018 15:43
Ciekawe
odpowiedz
Malami (Ocena: 4) 24.03.2018 20:18
Powinno być tembr"glosu a nie tempr.....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.07.2015 19:28
OBYSCIE SIE NIE PRZEMIENILY W JAKIES ISTOTY PRZEZ TE MIESIACZKI JESTESCIE SMIESZNE TYLKO WROZKI BRAKUJE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.04.2015 17:52
masz racje, że to złuszczająca się ściana macicy itd ale we wszystkich encyklopediach o tematyce medycznej znajdziesz autentyczna definicję "menstruacji zastępczej" więc to nie jest do końca tak jak nam się wydaje - poczytaj :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 22.04.2015 06:46
A to ciekawe, że podczas miesiączki kobiety pozbywają się nagromadzonej krwi, bo z tego co wiem i czego uczą mnie na studiach biologicznych to jest złuszczająca się ściana macicy, która podczas owulacji grubieje, aby potencjalny zarodek mógł się zagnieździć. Przestańcie wpierać ludziom głupoty, bo nie daj Boże ktoś jeszcze w to uwierzy. Wystarczy już wyznawców "antykoncepcji laktacyjnej" i innych tego typu pierdół.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo