Intymne tajemnice: Czy włosy łonowe siwieją? Jakie fryzury (na dole) lubią faceci?

Masa ciekawostek o tym, co zwykle owiane jest tajemnicą.
Intymne tajemnice: Czy włosy łonowe siwieją? Jakie fryzury (na dole) lubią faceci?
07.09.2014

Zastanawiałaś się kiedykolwiek, czy włoski intymne siwieją z wiekiem? Albo czy mogą wypadać tak, jak włosy na głowie? Prędzej czy później każda z nas zadaje sobie takie pytania, dlatego postanowiłyśmy poszukać na nie odpowiedzi.

Oto kilka zaskakujących ciekawostek na temat owłosienia intymnego!

 

włosy łonowe

Czy włoski łonowe siwieją na starość?

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, włosy łonowe i w pachwinach zazwyczaj nie siwieją. Jeśli już do tego dochodzi, to o wiele później, niż w przypadku siwienia włosów na innych częściach ciała.

 

kobiece nogi

Czy blondynki mają jasne włoski łonowe, a rudzielce – rude?

Osoby o tycjanowskiej czuprynie najczęściej mają rude włosy na całym ciele, również w okolicach intymnych. W przypadku blondynek i brunetek sprawa nie jest już taka prosta. Jasnowłose kobiety mogą mieć zarost łonowy jasny lub ciemny – i najczęściej występuje on w takim samym odcieniu, jak ich brwi. Natomiast ciemnowłose panie mają wszędzie włoski takie same, jak na głowie - lub w okolicach intymnych są o ton ciemniejsze.

kobiece nogi

Jakie fryzury intymne lubią u kobiet faceci?

Wiele kobiet uważa, że całkowicie pozbawiona włosów pochwa prezentuje się kusząco, ale w rzeczywistości niewielki odsetek facetów lubi taką właśnie depilację. Wygolone na zero okolice intymne kojarzą się mężczyznom z… niedojrzałymi fizycznie, małymi dziewczynkami.

Panowie nie są również zachwyceni, gdy ich partnerka nie depiluje krocza w ogóle. Uważają, że płeć piękna powinna korzystać z dobrodziejstw golarki i przycinać sobie włoski intymne na kształt paseczka, trapezu, bądź trójkąta.

kobiece nogi

Czy depilacja okolic intymnych szkodzi zdrowiu?

Włoski w okolicach łonowych to dobrze przemyślany prezent od Matki Natury – chronią przed grzybicami oraz różnego rodzaju infekcjami pochwy i delikatnych narządów rozrodczych.

Z drugiej strony wielu ginekologów podkreśla, że zbyt gęste owłosienie zwiększa ryzyko stanów zapalnych, bo drobnoustroje szybciej się w nich rozkładają. Szczególnie w trakcie menstruacji nieusunięte włoski mogą utrudniać utrzymanie higieny miejsc intymnych i stać się przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Najlepiej więc spróbować osiągnąć kompromis w tej kwestii i postawić na częściowe usunięcie owłosienia.

włosy łonowe

Czy owłosienie intymne może wypadać tak samo, jak włosy na głowie?

Tak. Czasami włoski intymne wypadają pojedynczo, innym razem całymi kępkami. Problem ten może spotkać zarówno nastolatkę, jak i kobietę dojrzałą. Czym jest spowodowany? Niestety, do końca nie wiadomo. Jedni uważają, że źródło łysienia tkwi w niedoborze witamin, inni że odpowiedzialne za to są wahania hormonalne. U niektórych kobiet wypadanie włosów zaczyna się od okolic intymnych, a następnie dotyka również takich sfer, jak brwi oraz głowa.

 

 

Komentarze (17)

Ocena: 4.53 / 5
linga (Ocena: 5) 11.02.2015 11:42
Golę się raz w tygodniu na zero, uważam że tak jest łatwiej utrzymać odpowiednią higienę, szczególnie podczas okresu. Do golenia używam maszynki jednorazowej, próbowałam z woskiem ale nie mogłam znieść tego bólu. Po goleniu podmywam się lactacydem i zakładam invag, w celu zakwaszenia pochwy i okolic intymnych. Mój mąż również się goli, kto co lubi, my oboje tak wolimy.
odpowiedz
inga (Ocena: 5) 26.11.2014 14:15
Ja zostawiam sobie cieniutki paseczek, kiedyś jak wydepilowałam się na zero, to tak jak w artykule napisano, mąż mi powiedział, że nie jestem dzieckiem. Aby nie było podrażnień po goleniu to zestaw: dobra maszynka plus pianka nawilżająca do golenia plus zwykły niebieski krem nivea po goleniu i provag żel również po goleniu na b. bliskie okolice intymne to bardzo dobre rozwiązanie.
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 08.09.2014 09:47
I znowu słynna "pozbawiona włosów pochwa"! Już któryś raz o tym piszecie, już kolejny raz czytelniczki wytykają wam błąd. Ale co tam, za kilka miesięcy puścicie artykuł ponownie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2014 16:08
hymm, ciekawe od kiedy to drobnoustroje rozkładają się gdziekolwiek, powodując stany zapalne? One rozkładają coś jeśli już. Pozdrawiam ten PROFESJONALNY PORTAL.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 07.09.2014 14:34
ani w pochwie ani na pochwie nie ma włosów niedouczone torby. z biologii bagieta była co? wstyd żeby kobiety na kobiecej stronie zamieszczały artykuły z takimi błędami.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo