Jakich potraw powinnaś unikać podczas okresu?

Te produkty mogą spotęgować bóle menstruacyjne!
Jakich potraw powinnaś unikać podczas okresu?
08.06.2014

Wszystkie świetnie to znamy. Co miesiąc, przez kilka dni, czujemy się ociężałe, napuchnięte, mamy zły humor i bolesne skurcze. W tym czasie dbanie o swój organizm jest szczególnie ważne. Nawet pewnie nie zdawałaś sobie sprawy, jak duży wpływ na twoje samopoczucie ma to, co jesz. Niektóre składniki żywieniowe mogą stanowić niemalże truciznę.

Dowiedz się, czego nie powinnaś jeść podczas okresu i uniknij przykrych konsekwencji.

1. Tłuste mięso

W mięsie najczęściej znajdują się tłuszcze nasycone, które mogą być przyczyną stanów zapalnych i bólu. Jeśli już odczuwasz bolesne skurcze, mięso może jedynie pogłębić ten ból. W czasie miesiączki postaw więc na zdrowsze ryby. 

drinki

6. Alkohol

Wzmaga symptomy PMS i bóle podczas mentstruacji. Jeśli nie chcesz pogarszać swojego samopoczucia, zrezygnuj z alkoholu. 

Ciastka

5. Słodycze

Cukier także potęguje bóle menstruacyjne. Zjedzenie ciastek czy batonika poprawia humor jedynie na chwilę! Zamiast słodyczy, jedz owoce, takie jak melon, mango czy brzoskwinia. 

chipsy

3. Kaloryczne przekąski

Chipsy, frytki czy inne kaloryczne przekąski zawierają dużą ilość sodu, przez co potęgują uczucie ciężkości i dyskomfort. Zamień te kaloryczne i niezdrowe miniposiłki na orzeszki bez soli. 

Muffin

7. Wypiekane przysmaki

Wypiekane przysmaki, jak muffiny, zawierają dużo tłuszczy typu trans, które zwiększają poziom estrogenu w organiźmie i także potęgują ból. W czasie miesiączki jedz lepiej chleb, bogaty w błonnik. 

lody

2. Lody

Wiemy, że lody to jedna z tych rzeczy, na które szczególnie masz ochotę. Niestety, bogate w tłuszcze, mogą wpłynąć na twój organizm tak negatywnie, jak mięso. To dotyczy także całego nabiału. Dlatego zrezygnuj z sera czy ciężkich, śmietanowych potraw. 

kofeina

4. Kofeina

Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez kawy, odstawienie jej może stanowić problem, gwarantujemy jednak, że warto. Kofeina jest przyczyną nieregularnych miesiączek. Ponadto, powoduje mocniejsze skurcze, a także problemy ze snem i depresyjny nastrój. Warto zamienić ją na herbatę, która także zawiera kofeinę, ale w mniejszych ilościach. 

Komentarze (23)

Ocena: 4.87 / 5
Kornelia* (Ocena: 4) 08.07.2014 17:55
Chipsy... >:
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2014 21:44
kobitki jednym słowem jak mamy okre to nie jemu nic ;)
odpowiedz
mm (Ocena: 5) 09.06.2014 18:11
ja nie moge jesc podczas okresu szczypiorka, swiezego ogorka i rzodkiewki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2014 12:15
ciastka zagryzane chipsami i czekoladą to u mnie podstawa w czasie okresu. Lodów też sobie nie odmawiam, w ogóle niczego sobie nie odmawiam mając okres. Alko też piję jak mi wypadnie jakaś impreza w trakcie i jest git.
odpowiedz
jjj (Ocena: 5) 09.06.2014 10:40
I CO TU JEŚĆ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo