Przed mammografią odstaw kawę i herbatę!

Wczesne wykrycie raka piersi pozwala na całkowite wyleczenie, dlatego nie zapominajmy o regularnych badaniach. Ból podczas mammografii można zmniejszyć, ograniczając spożycie kofeiny.
Przed mammografią odstaw kawę i herbatę!
11.01.2009

Mammografia nie należy do przyjemnych badań, nie mniej jest konieczna i powinna być obowiązkowe dla każdej kobiety. Według austriackiego ginekologa, Christiana Albringa, jedną z przyczyn zwiększonej wrażliwości piersi na ból jest kofeina. Swoim pacjentkom zaleca niepicie napojów energetyzujących, kawy, herbaty czy coli na tydzień przed mammografią.

Ta prosta „dieta" zmniejszy uczucie dyskomfortu i ból podczas badania piersi. Ważne, w jakim momencie cyklu miesięcznego decydujemy się na mammografię - najlepiej w połowie (wpływ hormonów na piersi jest wtedy najmniejszy). Lekarze nie zalecają badań na koniec cyklu, hormony zwiększają wtedy wrażliwość piersi.

Regularna mammografia pomaga we wczesnym wykryciu raka piersi. Tylko to gwarantuje całkowite wyleczenie. W Polsce odnotowuje się rocznie 10.000 nowych przypadków zachorowań.

Polecane wideo

Komentarze (21)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2010 11:01
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2009 13:22
Jak zrbić mammografię, mam 41 lat i nie jestem obięta programem profilaktycznym, czy tylko odpłatnie za 80zł?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2009 22:00
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] nie picie pisze się osobno![/quote] cha cha... a to niby dlaczego? [/quote] bo Bóg tak chciał [/quote] "nie pic" pisze sie osobno, bo to "nie" z czasownikiem, ale "niepicie" razem bo chodzi o imieslow albo jak to sie tam zwie ;>
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.01.2009 19:11
[quote="ilonita"][quote][b]Gosc[/b] Czy rak piersi może grozić 15latce? Czuję w prawej piersi wyraźny guzek..[/quote] nie martw sie w twoim wieku to jest nie mozliwe a to co czujesz w prawej piersi to sa takie gruczoly,zazwyczaj powiekszaja sie kilka dni przed okresem.to normalne,takze spoko.pozdrawiam[/quote] znalazla sie lekarka! lepiej idz do lekarza dziewczyno, a nie sugeruj sie wypowiedziami na forach!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.01.2009 19:08
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] nie picie pisze się osobno![/quote] cha cha... a to niby dlaczego? [/quote] bo Bóg tak chciał
odpowiedz

Polecane dla Ciebie