^^ Ta dziewczyna cierpi na krępującą przypadłość! (Współczujemy!)

Przez 17 lat nie miała pojęcia o swoim problemie.
^^ Ta dziewczyna cierpi na krępującą przypadłość! (Współczujemy!)
19.11.2013

Czym różni się kobieta od mężczyzny? Odpowiedzi na to pytanie może być całkiem sporo, ale pierwsza, która przychodzi nam na myśl, to narządy płciowe. A co w przypadku, kiedy kobieta jest ich pozbawiona? Kim jest? Czy może normalnie żyć? Młoda Brytyjka, Jacqui Beck, będzie musiała sobie poradzić z podobnymi rozterkami. Przez 17 lat żyła w zupełnej nieświadomości i nawet nie podejrzewała, że coś może być z nią nie tak. Niedawno usłyszała diagnozę. Cierpi na zespół Mayera-Rokitanskyego-Küstera-Hausera. Większości z nas niewiele to mówi, ale ona będzie musiała się z tym zmierzyć.

Wady wrodzone tego typu występują u jednej na 5 tysięcy kobiet. Charakteryzują się brakiem pochwy oraz macicy, a przez to – brakiem miesiączki i zupełną bezpłodnością. O swojej dolegliwości nasza bohaterka dowiedziała się przypadkiem. Zgłosiła się do lekarza pierwszego kontaktu z bólem pleców. Przy okazji wspomniała, że nigdy nie miała jeszcze miesiączki. Dojrzewamy w różnym wieku, ale 17-latka bez okresu, słusznie wzbudziła zainteresowanie lekarza. Po badaniach okazało się, że dziewczyna nie ma pochwy. Widoczny otwór to tylko niewielkie zagłębienie. Z czym musi się teraz liczyć?

Diagnoza jest bardzo poważna i bez wątpienia wpłynie na całe jej dalsze życie. Jako, że nie posiada normalnie rozwiniętej pochwy, ani pozostałych narządów płciowych – nie będzie w stanie uprawiać seksu, ani tym bardziej zajść w ciążę. Jacqui przyznaje, że nigdy nie czuła się inna czy gorsza od koleżanek, ale kiedy usłyszała, że jest pozbawiona tak ważnego atrybutu kobiecości, poczuła się jak dziwak. Na pewno nie jak normalna dziewczyna. Zapytacie pewnie, jak to możliwe, że do tej pory tego nie zauważyła. To wcale nie takie dziwne...

zespół Mayera-Rokitanskyego-Küstera-Hausera

Jacqui zdawała sobie sprawę, że damskie narządy płciowe prezentują się bardzo różnie. Myślała więc, że jej wargi sromowe wyglądają, jak wyglądają i nie ma się czym martwić. Gdyby nie odkrycie lekarzy, prędzej czy później, sama zdałaby sobie sprawę z problemu. Już w czasie pierwszego zbliżenia z chłopakiem zorientowałaby się, że jej pochwa to jedynie kilkucentymetrowe zagłębienie. Stosunek nie byłby możliwy. Jak będzie wyglądało dalsze życie nastolatki?

Dziewczyna twierdzi, że nie będzie nikogo zwodzić. Jeśli pozna odpowiedniego chłopaka, natychmiast poinformuje go o swoim stanie. Powinien wiedzieć, z kim ma do czynienia i z czym się to wiąże. Całkowita bezpłodność i problemy ze współżyciem nie są w końcu czymś naturalnym.

zespół Mayera-Rokitanskyego-Küstera-Hausera

Z pierwszym problemem niewiele da się zrobić. Z drugim można sobie poradzić. Nastolatka rozpoczęła terapię, która polega na rozciąganiu jej „pochwy” (z anatomicznego punktu widzenia nią nie jest) przy pomocy różnej wielkości wkładek. Być może w ten sposób powiększy ją do takich rozmiarów, że możliwe będzie pełne współżycie z partnerem. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanego skutku – konieczna będzie operacja, dzięki której przestrzeń zostanie znacznie powiększona

Jacqui w klinice poznała inne kobiety cierpiące na ZMRKH. Jak twierdzi, bardzo jej to pomogło, bo teraz wie, że spotkało to nie tylko ją. To pozwoliło jej na niezwykłą otwartość – pokazała swoją twarz w mediach i z podniesioną głową mówi o swoim problemie.

zespół Mayera-Rokitanskyego-Küstera-Hausera

Jacqui Beck - nastolatka, która urodziła się bez pochwy.

zespół Mayera-Rokitanskyego-Küstera-Hausera

Jacqui Beck - nastolatka, która urodziła się bez pochwy.

Komentarze (35)

Ocena: 5 / 5
Ew (Ocena: 5) 12.01.2014 12:28
Widzicie? Da się żyć bez miesiączki, jak widać, bez pochwy i innych pierdół.....dziewczyna spokojnie żyje i jakoś się nie starzeje, a nam wciskają KIT, że miesiączka jest potrzebna!!!!! Z chęcią bym się zamieniła, bo nie chcę mieć okresu ani dzieci:/
zobacz odpowiedzi (1)
Cold Ethyl (Ocena: 5) 27.11.2013 15:17
Głupi ten portal jak but od lewej nogi :-/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.11.2013 14:02
ja mam tak samo i seks jest spoko, da się czuć rozkosz.. nawet bardzo dobra! :D nie przejmujcie sie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.11.2013 08:43
mam to samo, jestem załamana :
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.11.2013 00:42
dlaczego jej rodzice nie poinformowali ją o tym ? przecież jak była mała to chyba widzieli czy ma pochwe czy nie ?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo