Jak rozpoznać, że właśnie masz DNI PŁODNE? Oto 5 niezawodnych sposobów!

Jeśli nie potrafisz określić, kiedy wypadają twoje dni płodne, te symptomy będą dla Ciebie pomocną wskazówką!
Jak rozpoznać, że właśnie masz DNI PŁODNE? Oto 5 niezawodnych sposobów!
10.08.2013

Zarówno podczas starań o dziecko, jak i stosowania antykoncepcji, określenie swoich dni płodnych to podstawa życia seksualnego. Wiele kobiet nie potrafi jednoznacznie stwierdzić, kiedy występują one w ich przypadku.

Aby skutecznie określić dni płodne, musisz obserwować regularnie swoje ciało i cykl menstruacyjny. Oto lista 5 oznak, dzięki którym bezbłędnie rozpoznasz swoje dni płodne.

2.Szczytowa forma

Zwiększony poziom energii, lepsza koncentracja, bardzo dobry stan skóry i bardzo dobre samopoczucie to kolejne sygnały, że twoje ciało jest gotowe do reprodukcji.

dni płodne

1.Wzrost libido

To jedna z podstawowych oznak dni płodnych. Jeśli czujesz się bardziej podniecona niż zazwyczaj i najchetniej od rana do wieczora figlowałabyś ze swoim facetem, wiedz, że coś jest na rzeczy!

3.Zmiany w śluzie

Obserwacja śluzu szyjkowego to podstawa przy wyznaczaniu dni płodnych, gdyż w ciągu całego cyklu ulega on sporej zmianie. Zaraz po zakończeniu miesiączki jest on bardzo skąpy. Z czasem staje się bardziej kremowy i gęsty, a tuż przed jajeczkowaniem zmienia się w wodnisty i rozciągliwy. Ten ostatni to właśnie śluz płodny.

4.Wyższa temperatura ciała

Codzienne mierzenie temperatury to dobra metoda określania dni płodnych, gdyż zaraz po owulacji wzrasta ona o 0,2 stopnia. Aby pomiar był rzetelny, należy rozpocząć go pierwszego dnia cyklu i robić go codziennie. Najlepiej jest wykonywać go o tej samej godzinie każdego poranka i koniecznie zapisywać jego wyniki. Podwyższona temperatura oznacza początek jajeczkowania.

5.Ból i okołoowulacyjne krwawienie

Nie każda z nas tego doświadcza, ale niektórym kobietom łatwiej jest odczytać dni płodne przez pojawiające się u nich okołoowulacyjne plamienie i ból w podbrzuszu lub okolicy jajników. Czasem cierpią też na nadwrażliwość piersi. Jeśli i ty doświadczasz tych symptomów, możesz być pewna, że twoje dni płodne właśnie się rozpoczęły.

Polecane wideo

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Zuza (Ocena: 5) 12.08.2018 21:31
Super polecam łapka w gurę
odpowiedz
Adam (Ocena: 5) 19.01.2016 15:57
a gdy kobieta ma suchą pochwe co to oznacza ddni plode czy bez płodne
odpowiedz
wiola (Ocena: 5) 06.11.2013 23:50
Ja miałam problem z określeniem dni płodnych, bo śluz mnie często mylił. Zaczelam prowadzic obserwacje na ovufriend.pl i wreszcie wiem kiedy się kochac!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2013 00:44
Może to dziwne, ale ja akurat mam wyższe libido po owulacji, czyli wtedy gdy rozpoczynają się dni niepłodne. A stan cery pogarsza mi się niedługo przed miesiączką. Nie pasuję do schematu. To smutne :(
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2013 11:51
mnie boli lewy jajnik i czuję czasem ból brzucha i pleców czyli podobnie jak przy miesiączce
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie