Znany środek antykoncepcyjny znika z aptek! Zawarte w nim hormony są ryzykowne dla zdrowia!

Popularna tabletka antykoncepcyjna Cilest może szkodzić, choć powinna chronić.
Znany środek antykoncepcyjny znika z aptek! Zawarte w nim hormony są ryzykowne dla zdrowia!
06.06.2013

Jak podaje agencja prasowa Reuters, koncern Johnson&Johnson wycofuje około 32 miliony opakowań tabletek antykoncepcyjnych Cilest. Nie znajdziemy go również w polskich aptekach.

Powodem tej decyzji jest odkrycie dotyczące jednego z aktywnych składników środka, który nie odpowiada specyfikacji. Chodzi konkretnie o jeden hormon uwalniający się wolniej, niż zakładano.

Choć koncern podkreśla, że `poziom ryzyka dla pacjentów jest bardzo niewielki`, Cilest zostanie wycofany ze sprzedaży w 43 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej.

 

Agencja zwraca uwagę na fakt, że taka sytuacja w firmie Johnson&Johnson nie pojawia się po raz pierwszy – wcześniej wycofane zostały m.in. szkła kontaktowe i leki wydawane bez recepty.

Radzimy więc zwrócić uwagę na środki antykoncepcyjne, których używacie. Może się okazać, że i Wasze zdrowie narażone jest na działanie szkodliwych hormonów.

 

Komentarze (123)

Ocena: 5 / 5
N (Ocena: 5) 17.09.2013 18:15
kupię Femoden, Minulet. niushi@ wp.pl
odpowiedz
żuk (Ocena: 5) 15.07.2013 14:46
Brałam tabletki tylko przez kilka miesięcy,aby pozbyć się cyst na jajnikach - pomogło i dzięki temu nie poszłam na operację. Jak widać pigułki czasami to nie tylko metoda antykoncepcji ale także lek. Przy tabletkach nie czułam się za dobrze, musiałam także stale provag do nich zażywać bo pojawiły się kłopoty z infekcjami intymnymi i suchością w pochwie, moje libido także znacznie spadło. Teraz pigułki tylko jeśli będę musiała to zacznę brać, nigdy przecież nie wiadomo czy innych tabletek, z innej firmy też nie wycofają bo odkryją, że coś w nich jest szkodliwe dla zdrowia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2013 12:35
aha, w jednym się sprawdziły - poprawiły mi w końcu cerę :) Nic innego nie działało
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2013 12:33
Dziewczyny, ja wiem, że jesteście zadowolone z tego, że bierzecie tabletki, możecie uprawiać seks zawsze i wszędzie (cudowne uczucie, fakt ;-)), ale pamiętajcie, żeby robić co jakiś czas próby wątrobowe. To proste badanie krwi, skierowanie możecie dostać nawet od lekarza rodzinnego. Mi, po czterech miesiącach brania tabletek Yasmin, wyszło, że mam ponaddwukrotnie przekroczoną normę bilirubiny i jeszcze czegoś na t... Ginekolog powiedział, żebym przestała brać tabletki, bo to się źle dla mnie skończy w tak młodym wieku (miałam 21 lat). No i przestałam. Męczymy się z gumkami, ale przynajmniej jestem zdrowa...
odpowiedz
demotmen (Ocena: 5) 11.07.2013 16:04
zdjecia super facetów :) zapraszam na demotmenpl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo