Efekty uboczne przyjmowania pigułek: Zatory płuc, paraliż ciała, epilepsja, a nawet… (NOWE DANE)

Warto poświęcać swoje zdrowie z obawy przed wpadką?
Efekty uboczne przyjmowania pigułek: Zatory płuc, paraliż ciała, epilepsja, a nawet… (NOWE DANE)
28.03.2013

Pomagają schudnąć, pozbyć się trądziku, a ich skuteczność w zapobieganiu ciąży szacuje się na 98 proc. Nic zatem dziwnego, że tak wiele kobiet z całego świata jako metodę antykoncepcji wybiera właśnie tabletki antykoncepcyjne. Niestety, okazuje się, że istnieje również druga strona medalu.

- Co najmniej 20 kobiet rocznie umiera, a ponad 2500 poważnie choruje z powodu stosowania pigułek antykoncepcyjnych – alarmuje Francuska Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Leków. Zdaniem ekspertów te dane są i tak są mocno zaniżone. - 20 zgonów, o których wspomina się w raporcie, jest wywołane zatorem płuc. Badania nie przedstawiają jednak liczby kobiet, które umarły z powodu zakrzepicy mózgowej, a takich przypadków na pewno jest o wiele więcej – tłumaczą specjaliści.

To jednak nie wszystko. Doustne środki antykoncepcyjne wywołują również zakrzepicę żył głębokich, częściowy paraliż ciała, a nawet epilepsję. – Wszystkiemu winne są tabletki trzeciej i czwartej generacji, czyli specyfiki, które zawierają drospirenon, dezogestrel i gestoden. Nie wywołują one co prawda mdłości, ani nie powodują otyłości, ale skutkują dużo poważniejszymi dolegliwościami – ostrzegają eksperci z francuskiej Agencja Bezpieczeństwa Leków.

Co o tym myślicie? Zamierzacie zrezygnować z pigułek i zabezpieczać się przed ciążą w inny sposób?

Komentarze (327)

Ocena: 5 / 5
kasia (Ocena: 5) 26.02.2014 20:53
nie tylko branie probiotyków osłonowo ma sens, ja np biorę harmonellę, polecił mi ją ginekolog bo chorni przed wieloma skutkami ubocznymi np dba o serce, ukłąd krążenia czy wątrobę, ma także wiele witamin i minerałów które korzystnie wpływają na nasze zdrowie, dla mnie liczy się to że polecają ją specjaliści
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.10.2013 00:26
witam,stosowałam tabletki antykoncepcyjne przez kilka miesięcy, nie radziłam sobie ze skutkami ubocznymi-tyciem, spadkiem libido i nawracającą grzybicą. A lekarz stwierdził że osłonowo ma sens branie tylko probiotyków/zalecał provag/przeciwko infekcjom, bo inne poprostu nie działają:/.Stosujemy prezerwatywy i też da się przeżyć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2013 15:30
Niestety tez miałam problemy z zatorowością. Zdecydowaliśmy się z mężem na metody naturalne, kupiliśmy Cyclotest do pomocy. Z powodzeniem stosuję tą metodą od 2 lat, do tego jest zdrowa. Nie wrócę już raczej do hormonów.
odpowiedz
ona1 (Ocena: 5) 14.07.2013 16:35
Yasminelle stosowałam 11 miesięcy..., masywny zator tętnicy płucnej... już 6 miesiąc biorę leki rozrzedzające krew i mam tez inne problemy przez to.... ehhhhh
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2013 11:41
Stosuje tabletki już 3 rok, początki były ciężkie, troszkę przytyłam i co najgorsze miałam problem z nawracającymi infekcjami intymnymi. Położna w tamtym roku po porodzie poleciła mi provag, zażywam go razem z tabletką hormonalną i odpukać problemy intymne się skończyły. Robię sobie badania krzepliwości krwi raz na pół roku, cytologie i usg piersi oraz jajników raz w roku. Odpukać na razie wszystko jest dobrze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo