Długoterminowa antykoncepcja od 13. roku życia

Akcja rządu ma przeciwdziałać ciążom i częstym aborcjom wśród nieletnich.
Długoterminowa antykoncepcja od 13. roku życia
20.11.2008

Odpowiedzią rządu brytyjskiego na falę ciąż i aborcji wśród nieletnich ma być propagowanie długoterminowej antykoncepcji wśród nastolatek do trzynastego roku życia. Lekarze sugerowali pacjentkom podczas badań, by stosowały kuracje w postaci zastrzyków albo podskórnych implantów (działają przez około trzy lata).

Ujawnienie tego procederu przez „Sunday Times" wywołało falę publicznego oburzenia, ponieważ lekarze nie konsultowali działań z rodzicami nastolatek. Według rządu, medycy byli zmuszeni podjąć ostrzejsze środki, gdyż niepełnoletnie dziewczęta zapominają o braniu codziennych środków antykoncepcyjnych.

Wielka Brytania może się "poszczycić" najwyższym wskaźnikiem ciąż wśród nieletnich w Europie. Dzieje się tak pomimo powszechnej dostępności bezpłatnych prezerwatyw i innych środków zapobiegających ciąży oraz tabletek „dzień po" w co trzeciej szkole.

Krytyka postępowania rządu odbywa się pod względem moralnym i medycznym. Udostępnienie młodzieży długoterminowych zabezpieczeń może spowodować jeszcze większą rozwiązłość wśród nastolatków. Niemożliwe są też do przewidzenia skutki działania kuracji hormonalnych na młode ciała. Lekarze uważają, że mogą mieć bardzo negatywny wpływ.

Wielka Brytania, z dwudziestoma tysiącami aborcji u kobiet poniżej 18. roku życia (dane z zeszłego roku), przeżywa prawdziwy kryzys wychowawczy. Oby polski rząd i lekarze wyciągnęli wnioski, zanim przez nasz kraj przetoczy się rewolucja seksualna, której skutków nie będzie można opanować.

A podobno wszystkiemu winna jest telewizja…

Polecane wideo

Komentarze (252)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2015 18:17
To jest dobre, 17 latka kupuje lech Shandy i ludzie sa oburzeni a15 latka idzie popigulki antykoncepcyjne i to jest ok tabletki antykocepcyjne nie zaszkodzaf
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2013 00:05
witam poznalem laske ktora juz na 2 spotkaniu chciala isc do lozka,dowiedzialem sie ze jak miala 16lat to urodzial dziecko i teraz najprawdopodobniej jest w ciazy ze mna.jak zrobic w sadzie zeby nie placic alimentow jej bo teraz ma 17lat. moge jakos wnioskowac na tym ze sie puszcza i miala dziecko w wieku 15lat i urodzila jak juz miala 16 a teraz nie ma jeszcze 18 a juz ma drugie? Prosze o odpowiedz
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2012 21:46
zdjęcie z serialu tajemnica amy na mtv ta środkowa to amy i ona miałam 15 lat jak zaszła w ciąże
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2009 09:11
[quote="Gosc"]Ja mam 14 lat i wszędzie słysze, że dzieczyny mające 12-16 lat już straciły dziewcictwo. W efekcie nastolatki słuchające bredni, że to naormalne mają wypaczoną psychike i naprawde tak myślą. Zamiast wszędzie pisać jak się zabezpieczać (choć to także bardzo ważne) niech napiszą co grozi po stosunku w tak młodym wieku (np. ciąża poza maciczna), jak skutecznie odmawiać jak chłopak nalega i jak uniknąc gwałtu, nie rezygnując z dobrej zabawy w klubach. [/quote] SUPER POIWIEDZIANE ZGADZAM SIE !!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.03.2009 15:01
Zgadzam sie z tym powini taki zastrzyk wymyslić i podawac je dziewczyna od13roku życia i powinien ten lek działać 3 lata..;)oby takie coś powstałooo!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie