Sperma przeniesiona na palcach: Jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę?

Odpowiedzi udziela nasza zaprzyjaźniona pani ginekolog.
Sperma przeniesiona na palcach: Jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę?
22.01.2013

Dzień dobry,

Nazywam się Kamila. Mam 19 lat. Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać pewną sporną kwestię. Chodzi o to, że kilka dni temu między mną a moimi koleżankami wywiązała się ostra dyskusja dotycząca pettingu. Powiedziałam im, że ja to panicznie boję się nawet ręcznych pieszczot, bo cały czas mi się wydaje, że jak facet dotyka swojego członka, a później wkłada palce do pochwy kobiety, to może ją zapłodnić. Koleżanki oczywiście mnie wyśmiały i powiedziały, że to jest niemożliwe.

Proszę, powiedzcie mi, czy ja rzeczywiście nie mam racji?

Porada ginekologa

Droga Kamilo,

Twoje obawy są zasadne. W szale uniesień trudno jest wszystko kontrolować. Nawet więc jeżeli kochankowie nie decydują się na pełne zbliżenie i pozostają przy pettingu, ryzyko zajścia w ciążę, chociaż minimalne, nadal istnieje.

Do zapłodnienia wystarczy bowiem, aby odrobina spermy lub preejakulatu (w którym również są plemniki) dostała się do pochwy lub w jej okolice. Sposobności ku temu jest wiele – nasienie może zostać przeniesione na palcach partnera lub spłynie bezpośrednio z penisa, który nawet przez przypadek dotknie genitaliów partnerki.

Oczywiście prawdopodobieństwo wpadki jest tutaj o wiele mniejsze niż w przypadku odbywania pełnego stosunku. Mimo wszystko jednak, decydując się na fizyczne zbliżenie zawsze warto sięgnąć po antykoncepcję.

Gabriela Mostowicz-Zamenhof

Komentarze (98)

Ocena: 4.94 / 5
gość (Ocena: 1) 10.03.2018 21:56
Xddd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.02.2018 18:33
Czy podczas zmiany prezerwatywy gdy chłopak doszed na zewnątrz , i założył nową, mógł mieć lekko ubrudzone ręce od spermy po czym się kochaliśmy. Jest możliwość zajścia w ciąże ?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2018 19:07
Czy przez palec włożony do pochwy w dzień plodny można zajść w ciążę niemnisl spermy na palcu nic
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.09.2017 21:32
Mam pytanie , ostatnio z moim chłopakiem uprawialiśmy petting jako iż on pierwszy doszedl to miał ślady spermy na koszulce itd .. otarł się bokiem dłoni o ten ślad i wytarł w spodenki które leżały obok ... Po czym zabrał się za pieszczoty moich stref intymnych ... Czy jest to możliwe abym zaszła w ciążę??
odpowiedz
Jawwo (Ocena: 5) 01.03.2017 07:09
Nwm nie dotykam sobie czlona
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo