Moda na sterylizację, czyli podwiązywanie jajowodów - coraz popularniejsze, mimo ryzyka niepłodności...

Zdaniem ekspertów to efekt emancypacji kobiet.
Moda na sterylizację, czyli podwiązywanie jajowodów - coraz popularniejsze, mimo ryzyka niepłodności...
07.01.2013

Kilka chwil zapomnienia, uszkodzony kondom, zapomnienie o przyjęciu pigułki antykoncepcyjnej – powodów nieplanowanej ciąży może być naprawdę wiele. Doskonale zdają sobie z tego sprawę Szwedki, które coraz częściej chronią się przed niechcianym macierzyństwem w dość kontrowersyjny sposób. Na sterylizację, bo o tej metodzie mowa, decyduje się już ponad 3,5 tysiąca tamtejszych kobiet!

- Choć przywrócenie płodności jest kosztowne i praktycznie niemożliwe po podwiązaniu jajowodów, mieszkanki Szwecji lawinowo umawiają się na tego typu zabieg. Najczęściej wynika to z ich wygody bądź emancypacji, chociaż bywa również tak, że do sterylizacji zostają zmuszone przez swoich partnerów, którzy nie lubią używać prezerwatyw. Jeśli kobieta nie chce lub nie może przyjmować pigułek antykoncepcyjnych, pozostaje jej zatem podwiązanie jajowodów – tłumaczy Robert Jakobsson, seksuolog.

Koszt takiego zabiegu waha się od 300 do nawet 13,2 tysięcy koron (czyli od ok. 140 zł do 6,2 tys. zł) – cena uzależniona jest od danego regionu Szwecji oraz od konkretnego gabinetu ginekologicznego.

Co o tym sądzicie? Czy Waszym zdaniem moda na sterylizację dotrze wkrótce także do Polski?

Komentarze (83)

Ocena: 4.95 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2016 21:45
czy możecie napisać jak wygląda sytuacja z okresem czy jest czy nie czy macie pms, jak długo goją sie cięcia, i oczywiście libido jest większe? czekam na odp.od dziewczyn powiązanych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.10.2015 02:40
Jestem po stronie świadomego rodzicielstwa i popieram zabieg sterylizacji oraz to, żeby poddawali mu się FACECI! Dlaczego to kobiety mają na siebie brać całą odpowiedzialność za planowanie potomstwa?!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2015 17:28
czy ktoś może zastanawia się lub planuje wyjazd na Słowację na dany zabieg? myślę żeby jechać tam w najbliższym czasie i może znalazłaby się jeszcze jakaś chętna osoba, razem raźniej
zobacz odpowiedzi (3)
5 (Ocena: 5) 10.07.2015 15:52
Może jakiś adres ze slowacji tel kontaktowy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2015 11:48
Mam 43 lata i 3 dzieci. Słów mi brak, że nasze chore Państwo traktuje mnie jak osobę upośledzoną psychicznie i nie pozwala mi decydować o zaprzestaniu rozrodczości. Dzisiaj idę usunąć Mirenę (i wyrzucić 1500 zl, bo tyle kosztowała mnie ta "przyjemność). Mirena spowodowała u mnie mnóstwo efektów ubocznych, najgorsze to depresyjne nastroje, smutek, złość i przybranie na wadze. Czy ktoś może proszę podać mi namiary na jakąś sprawdzoną klinikę za granicą, np. na Słowacji?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo