Intymne sekrety: Czy włosy łonowe siwieją z wiekiem? Jakie fryzury (na dole) lubią faceci?

Masa ciekawostek o tym, co zwykle owiane jest tajemnicą.
Intymne sekrety: Czy włosy łonowe siwieją z wiekiem? Jakie fryzury (na dole) lubią faceci?
13.11.2012

Zastanawiałaś się kiedykolwiek, czy włoski intymne siwieją z wiekiem? Albo czy mogą wypadać, tak jak włosy na głowie? Prędzej czy później każda z nas zadaje sobie takie pytania, dlatego postanowiłyśmy poszukać na nie odpowiedzi.

Oto kilka zaskakujących ciekawostek na temat owłosienia intymnego!

Czy włoski łonowe siwieją na starość?

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, włosy łonowe i w pachwinach zazwyczaj nie siwieją. Jeśli już do tego dochodzi, to o wiele później, niż w przypadku siwienia włosów na innych częściach ciała.

włosy łonowe

Czy owłosienie intymne może wypadać tak samo, jak włosy na głowie?

Tak. Czasami włoski intymne wypadają pojedynczo, innym razem całymi kępkami. Problem ten może spotkać zarówno nastolatkę, jak i kobietę dojrzałą. Czym jest spowodowany? Niestety, do końca nie wiadomo. Jedni uważają, że źródło łysienia tkwi w niedoborze witamin, inni że odpowiedzialne za to są wahania hormonalne. U niektórych kobiet wypadanie włosów zaczyna się od okolic intymnych, a następnie dotyka również takich sfer, jak brwi oraz głowa.

Jakie fryzury intymne lubią u kobiet faceci?

Wiele kobiet uważa, że całkowicie pozbawiona włosów pochwa prezentuje się kusząco, ale w rzeczywistości niewielki odsetek facetów lubi taką właśnie depilację. Wygolone na zero okolice intymne kojarzą się mężczyznom z… niedojrzałymi fizycznie, małymi dziewczynkami.

Panowie nie są również zachwyceni, gdy ich partnerka nie depiluje krocza w ogóle. Uważają, że płeć piękna powinna korzystać z dobrodziejstw golarki i przycinać sobie włoski intymne na kształt paseczka, trapezu, bądź trójkąta.

włosy łonowe

Czy blondynki mają jasne włoski łonowe, a rudzielce – rude?

Osoby o tycjanowskiej czuprynie najczęściej mają rude włosy na całym ciele, również w okolicach intymnych. W przypadku blondynek i brunetek sprawa nie jest już taka prosta. Jasnowłose kobiety mogą mieć zarost łonowy jasny lub ciemny – i najczęściej występuje on w takim samym odcieniu, jak ich brwi. Natomiast ciemnowłose panie mają wszędzie włoski takie same, jak na głowie - lub w okolicach intymnych są o ton ciemniejsze.

Czy depilacja okolic intymnych szkodzi zdrowiu?

Włoski w okolicach łonowych to dobrze przemyślany prezent od Matki Natury – chronią przed grzybicami oraz różnego rodzaju infekcjami pochwy i delikatnych narządów rozrodczych.

Z drugiej strony wielu ginekologów podkreśla, że zbyt gęste owłosienie zwiększa ryzyko stanów zapalnych, bo drobnoustroje szybciej się w nich rozkładają. Szczególnie w trakcie menstruacji nieusunięte włoski mogą utrudniać utrzymanie higieny miejsc intymnych i stać się przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Najlepiej więc spróbować osiągnąć kompromis w tej kwestii i postawić na częściowe usunięcie owłosienia.

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Dieta łagodząca PMS i bóle

Odpowiednio skomponowane menu zmniejszy bolesne skurcze i inne uporczywe dolegliwości.

TAMPONY kontra PODPASKI ==> porównanie skuteczności + masa ciekawostek i porad

Odwieczny dylemat miesiączkujących kobiet. U nas zestawienie faktów i mitów.

Komentarze (56)

Ocena: 5 / 5
tomboy babcia (Ocena: 5) 17.07.2016 13:04
Ja lubię wiązać warkoczyki, czasem farbuje końcówki. Mój mąż bardzo lubi taką różnorodność między moimi nóżkami. Pozdrawiam, babcia Stefcia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2015 21:22
Mi osiwialy w wieku 19 lat. Nie wiem dlaczego, ale nie wnikam, bo i tak gole.
odpowiedz
rex (Ocena: 5) 08.05.2015 10:46
Podobno siwieją i są dużo rzadsze. Nie są już wtedy tak podniecające u kobiet jak puszysty czarny kotek kędziorek :-/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2014 18:53
siwieja mam juz połowe niestety
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2014 18:50
a ja ma jasne a miejscami siwe i jestem blondynka bikini zawsze wydepilowane
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo