Ponad połowa ciąż bierze się z wpadki! Czyżby kobiety za bardzo ufały pigułkom?

Liczba nieplanowanych poczęć rośnie w zastraszającym tempie.
Ponad połowa ciąż bierze się z wpadki! Czyżby kobiety za bardzo ufały pigułkom?
07.05.2012

Wydawałoby się, że ciąża to nie loteria, która trafia się nie wiadomo kiedy, nie wiadomo komu i nie wiadomo dlaczego. Żeby począć dziecko trzeba przecież podjąć konkretne kroki. Istnieje również wiele skutecznych sposobów, które pozwalają uniknąć nieplanowanego poczęcia.

Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych około połowa ciąż bierze się z wpadki – donosi The Daily Mail.

Skąd ten ogromny wzrost niepożądanych poczęć? Według badań przeprowadzonych przez naukowców z St. Louis w Missouri, wszystko spowodowane jest tym, że kobiety za bardzo ufają hormonom i prezerwatywom.

Wielu przedstawicielkom płci pięknej wydaje się, że pigułka antykoncepcyjna jest niezawodna w każdej sytuacji i zapominają przy tym, że wystarczy chociażby drobna infekcja organizmu, by drastycznie zmniejszyła się jej skuteczność.

Poza tym, kobiety nie są często świadome, że istnieją inne, efektywniejsze niż pigułki metody zapobiegania ciąży. Chodzi tutaj o różnego rodzaju wkładki wewnątrzmaciczne czy implanty hormonalne, które znacznie zmniejszają ryzyko nieplanowanego poczęcia.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Intymne problemy wychudzonych kobiet, czyli na co są narażone szczupłe dziewczyny?

Brak tłuszczu nie jest naszym sprzymierzeńcem! Powoduje problemy z płodnością, odpowiada za obniżenie temperamentu seksualnego. Co jeszcze?

Jak znaleźć dobrego ginekologa?

Radzimy, na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego specjalisty, a jakich lekarzy unikać jak ognia!

Polecane wideo

Komentarze (75)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2012 19:41
Boże drogi, jakie zdjęcie....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2012 18:35
Widocznie mało wiesz co do tych hormonów i tabletkach po. Nie wiem czy wiesz ale jeśli weźmiesz tabletke za późno to dziecko może być niedorozwinięte .
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2012 23:42
Chyba coś z komentarzami jest nie tak.. ? ni z gruszki,ni z pietruszki.. niech się admin lepiej zajmie stroną :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2012 20:57
szczerze? wole seks z prezerwatywą niz bez, nie wiem czemu ale jest mi lepiej Z
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2012 20:41
'kto ci wmówił że z prezerwatywami nie ma przyjemności? Internet, koleżanki czy facet??? Zakończenia nerwowe ci szwankują radzę wizytę u lekarza.' ja też wole stosunek bez prezerwatyw bo sprawia mi więcej przyjemności . I nikt nikomu nic nie musi wmawiać , każdy ma swoje odczucia i swoje przezwyczajenia . I skoro para jest zgodna to obydwie osoby podejmuja decyzje na temat zabezpieczenia .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie