Tampon z probiotykiem: Jak działa? Ile to kosztuje? Czy jest bezpieczny?

To nowość na rynku. Odpowiadamy na wszystkie pytania!
Tampon z probiotykiem: Jak działa? Ile to kosztuje? Czy jest bezpieczny?
03.04.2012

W pochwie kobiety obecna jest specyficzna mikroflora, która stanowi pierwszą linię obrony przed infekcjami układu moczowo-płciowego. Zawiera ona bakterie Lactobacillus, które dbają o prawidłowe, niskie pH (3,8-4,2). Jednak wiele czynników, tj. zmiany hormonalne, niektóre metody antykoncepcji, korzystanie z basenu itp., podwyższa pH pochwy i tym samym zaburza naturalną równowagę intymną. Podobnie dzieje się podczas menstruacji, kiedy zmniejsza się ilość Lactobacillus i rozwijają się inne bakterie.

W takich sytuacjach możemy odczuwać dyskomfort, swędzenie, podrażnienie oraz nieprzyjemny zapach. Jeżeli nie zadbamy o przywrócenie równowagi flory bakteryjnej pochwy, mogą rozwinąć się stany zapalne o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym. Warto zatem zadbać o odpowiednią ochronę miejsc intymnych, np. poprzez stosowanie probiotyków.

Tampony z probiotykiem

Probiotyk w nowej formie

Ellen® to probiotyk w tamponie, który zawiera specjalną kompozycję kultur bakterii kwasu mlekowego Lacto Naturel. W jej skład wchodzą opatentowane szczepy bakterii probiotycznych, które są naturalną częścią flory bakteryjnej kobiet. Ich skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Dzięki nowej formie probiotyku umieszczonego w tamponie możemy dbać o równowagę intymną także podczas menstruacji. Jednocześnie stosowanie ellen® daje możliwość aktywnego funkcjonowania, np. pływania, ćwiczenia, podróżowania.

Dlaczego 2w1 a nie zwykły probiotyk?

- Stosowanie probiotyków dopochwowych jest niemożliwe podczas menstruacji. Tampon pro biotyczny przeznaczony jest dokładnie na ten czas cyklu kobiety.

- Probiotyk w formie tamponu działa szybko i bezpośrednio w miejscu docelowym (w przeciwieństwie do probiotyków doustnych). Dodatkowo bakterie zawarte w preparatach doustnych kolonizują pochwę tylko do pierwszej menstruacji i w czasie jej trwania zanikają. Co ważne, czas kolonizacji to nawet 20 dni ze względu na konieczność przejścia bakterii przez układ pokarmowy do pochwy.

- Probiotyki dopochwowe ograniczają aktywność lub zmuszają do noszenia wkładek higienicznych ze względu na wyciekanie pozostałości preparatów. Stosowanie ellen® zapewnia komfort i higienę podczas menstruacji, a co za tym idzie, pozwala na realizację swoich planów i aktywność fizyczną.

Tampony z probiotykiem

Jak działa?

1. Bakterie probiotyczne znajdujące się w tamponach są chronione przez substancję przenoszącą i uwalniane jedynie po wprowadzeniu do pochwy i osiągnięciu temperatury ciała.

2. Kiedy tampon osiąga temperaturę ciała po wprowadzeniu go do pochwy, substancja przenosząca rozpuszcza się, uwalniając bakterie probiotyczne.

3. Po ok. 90 min. bakterie Lacto Naturel® przedostają się z wnętrza tamponu do błony śluzowej pochwy, następnie kolonizują ją, co wspomaga naturalną florę bakteryjną kobiety.

Rodzaje tamponów

Tampony probiotyczne dostępne są w trzech rozmiarach. Każdy zawiera tę samą ilość bakterii LN®, dzięki czemu bez względu na stosowany rozmiar tamponu, równowaga intymna jest pod stałą ochroną.

- ellen® Mini (14 tamponów): przeznaczone do stosowania podczas dni, w których krwawienie jest słabsze oraz dla kobiet stosujących tampony po raz pierwszy. Cena: ok. 36 zł

- ellen® Normal (12 tamponów): przeznaczone do stosowania podczas słabszego i średnio obfitego krwawienia. Cena: ok. 34 zł

- ellen® Super (8 tamponów): przeznaczone do stosowania podczas średnio obfitego i obfitego krwawienia. Cena: ok. 32 zł

Zobacz także:

Rozluźniają & niwelują ból: Ćwiczenia na trudny czas okresu

W naszym artykule znajdziesz opis pięciu prostych ćwiczeń, dzięki którym złagodzisz przykre dolegliwości miesiączkowe.

Żenujące teksty ginekologów

Pytania o seks analny, aluzje dotyczące wagi i ordynarne żarty. Sprawdź, co jeszcze można usłyszeć w gabinecie lekarskim!

Komentarze (37)

Ocena: 5 / 5
anka (Ocena: 5) 03.09.2013 10:56
ja wolę tradycyjne probiotyki, np provag doustny. sprawdził się już kilka razy w różnych sytuacjach.
odpowiedz
goku (Ocena: 5) 11.01.2013 15:32
Ale dziwne. To ja już naprawdę wolę stosować normalne probiotyki typu Multilac przyjmowane doustnie. Przecież one świetnie działają, to po co takie wydziwianie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2012 20:46
Wypróbowałam i jestem zadowolona, na codzień mam tendencje do różnych infekcji i dlatego niechętnie chodziłam na basen, teraz używam ich gdy się wybieram popływać, woda nie " wpływa" i organizm jest chroniony, a ja od roku nie miłam infekcji ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2012 21:33
ja uzywam tamponow chociaż nie powinnam ich uzywac,bo miałam nadżerkę ale strasznie mnie wkurza jak mi podpaski przeciekają i pozniej mam problem z dopraniem bielizny.I wkurzam sie sama na siebie jak sie pytam kolezanki z pracy za kazdym razem jak wstane z krzesełka czy nie mam plamy.Nie zrezygnuje z tamponów.Czuje sie po prostu komfortowo.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2012 21:29
głupotą jest stosowanie tamponow przy nadzerce,bo równiez od tamponow sie ona robi
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo