Antykoncepcja awaryjna na telefon (72 h po!) - nowa usługa, w sam raz na święta i sylwestra

Pigułki, paczka prezerwatyw i broszurka o bezpiecznym seksie przyjdzie pocztą.
Antykoncepcja awaryjna na telefon (72 h po!) - nowa usługa, w sam raz na święta i sylwestra
09.12.2011

Brytyjki to mają dobrze! W czasie świąt, uruchomiony zostanie na Wyspach specjalny telefon, pod który będzie mogła zadzwonić każda kobieta potrzebująca pigułki „po”.

Na podstawie zadawanych podczas rozmowy pytań, specjalnie wyszkolona pielęgniarka oceni stan zdrowia pacjentki oraz przepisze odpowiednie leki. Pigułki, wraz z paczką prezerwatyw i broszurą o bezpiecznym seksie, zostaną wysłane pocztą. Oczywiście będzie to przesyłka priorytetowa.

Projekt ma zapobiec wzrastającej w okresie zimowym liczbie niechcianych ciąż. Głównie chodzi o czas świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok, kiedy to najtrudniej o antykoncepcję awaryjną. Zamknięte przychodnie i apteki uniemożliwiają parom, którym zdarzyła się „wpadka” otrzymanie odpowiedniej pomocy.

Co myślicie o tym pomyśle? Chciałybyście, aby taka awaryjna linia powstała również w Polsce?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Plastry antykoncepcyjne: Jak działają? Gdzie je naklejać? Dla kogo niewskazane?

Najważniejsze informacje i wskazówki.

Problemy ginekologiczne, które mogą skończyć się na stole operacyjnym

Niepokojące objawy, możliwa diagnoza, leczenie.

Komentarze (36)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2011 13:22
Polecam ! ! ! www.youtube.com/watch?v=gTf9anwzFz4&feature=youtu.be
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2011 20:34
tabletki antykoncepcyjne dziela się na takie, ktore maja wlasciwości wczesnoporonne i na takie ktore ich nie maja. a jest to pdyktowane obecnoscia lub nie-gestagenow!!! do szkoly tzreba by sie było wrocic!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2011 23:46
Czy Escapelle jest to środek wczesnoporonny? Wbrew wszelkim teoriom przeciwników antykoncepcji po stosunku, Escapelle nie jest tabletką wczesnoporonną. Działa ona zanim zapłodniona komórka jajowa zagnieździ się w macicy. Tabletka przyjęta za późno (gdy już to się stanie) nie niszczy płodu, a co więcej podtrzymuje ciążę. Zawiera bowiem levonorgestrel z grupy progestagenów czyli hormonów, które wspomagają utrzymaniu ciąży. Nie należy go jednak przyjmować podczas ciąży, gdyż, jak większość leków, ma on zły wpływ na płód.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2011 14:45
wy wszystkie macie po 15 lat i nie wiecie o czym mowicie. do zaplodnienia moze dojsc nawet kilka dni po stosunku , czuje,ze potocznie mowiac NAUKA O SEKSIE w szkole przyda sie dla wszystkich;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2011 13:41
Po tym nie mozna byc niepłodnym .... pomyśl troche
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo