Efekt uboczny stosowania tabletek anty, o którym na pewno nie słyszałaś!

Nie przeczytasz o tym w żadnym typowym artykule poradnikowym dotyczącym ginekologii.
Efekt uboczny stosowania tabletek anty, o którym na pewno nie słyszałaś!
16.10.2011

Mogłoby się wydawać, że ludzie, dobierając się w pary, kierują się przede wszystkim swoim gustem oraz uczuciami. Tymczasem okazuje się, że ogromny wpływ na ich preferencje co do partnera ma… antykoncepcja.

Jak donosi serwis Sfora.pl, panie stosujące hormonalne środki antykoncepcyjne, częściej wybierają niezbyt atrakcyjnych fizycznie partnerów, którzy w dodatku nie są dobrymi kochankami. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez badaczy z Stirling University.

W doświadczeniu wzięło udział ponad 2,5 tysiąca kobiet z Czech, Kanady, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Panie musiały opisać wygląd obecnych lub byłych partnerów, poziom zadowolenia z życia seksualnego oraz zaznaczyć, czy poznając danego mężczyznę, brały akurat antykoncepcyjne środki hormonalne.

Wyniki ankiety pokazały, że kobiety, które nie przyjmują hormonów, częściej wybierały partnerów przystojnych i świetnych w łóżku, natomiast panie stosujące tabletki anty wolały mężczyzn mało seksownych, ale za to wiernych i czułych.

Co o tym myślicie? Czy rzeczywiście hormonalna forma antykoncepcji może mieć wpływ na nasze związki?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Zgadnij, z kim chciałby się kochać Twój facet!

Łóżkowe preferencje facetów i ich sex-fantazje mogą wydawać się trochę dziwne.

EROTYCZNA MAPA POLSKI

Sprawdź, jak lubią się kochać mieszkańcy Twojego regionu!

 

Komentarze (66)

Ocena: 4.98 / 5
Julia (Ocena: 4) 26.11.2014 00:23
Sypiam z wieloma mężczyznami, biorę tabletki od ok. 1,5 roku. Chyba faktycznie podczas brania tabletek kobiety nie przywiązują aż tak wagi do tego, by partner był księciem z bajki, zauważam u siebie większy zwis na to. Ciężko określić z tym czy partner jest z reguły dobry w łóżku czy nie, ale podczas antykoncepcji miewam ich więcej, a więc jest to 50/50. Natomiast bardziej chyba szukam doznań niż człości i miłości, natomiast gdy nie używam tabletek bardziej się skupiam na sferze psychicznej faceta, jest ona dla mnie bardziej znacząca. Więc chyba odwrotnie niż w artykule...
odpowiedz
ASIA LAM (Ocena: 5) 29.05.2013 11:54
faceta wykastrowac i po problemie!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2012 13:01
Ja jak poznałam mojego męża brała tabletki anty. Wybrałam sobie mężczyznę, który jest bardzo czuły, wierny i do tego mega przystojny i świetny w łóżku, więc w moim przypadku ta "reguła" nie zadziałała ;-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.12.2011 20:23
to żal ; ( .........
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.12.2011 20:22
Ja przeczytałam na necie o antykoncepcji są zabezpieczenie przed ciąża . Wiesz najlepiej brać tabletki antykoncepcji bo można się kochać beż gumek . Ja zawsze brałam tabletki na Yaz i nic nie tyłam . Jestem bardzo zadowolona . Kochałam z partnerem ; * . Pozdrawiam ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo