Probiotyki ginekologiczne, czyli BAZA PREPARATÓW "na wszelki wypadek"

Wzmacniają naturalną florę bakteryjną, zapobiegając infekcjom.
Probiotyki ginekologiczne, czyli BAZA PREPARATÓW "na wszelki wypadek"
13.09.2011

W pochwie zdrowej kobiety żyje ponad 1000 gatunków różnych mikroorganizmów. Najliczniejsze z nich to tzw. pałeczki kwasu mlekowego czyli Lactobacillus. To właśnie one produkują kwas mlekowy, substancję odpowiedzialną za utrzymanie w pochwie odpowiedniego pH. Bakterie te są bardzo potrzebne dla naszego organizmu. Wytwarzając swoistą naturalną barierę, chronią nas przed infekcjami.

Niestety, w wyniku różnych czynników, poziom dobroczynnych mikroorganizmów może drastycznie zmaleć. Wpływa na to chociażby stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Zaburzeniom pH sprzyja również chodzenie na basen, korzystanie z publicznych toalet, niewłaściwa higiena, częsta zmiana partnerów seksualnych oraz ciąża. Naturalną florę bakteryjną znajdującą się w pochwie zaburza także kuracja antybiotykowa.

To właśnie dlatego wielu lekarzy zaleca kobietom stosowanie tzw. ginekologicznych probiotyków – czyli środków, które uzupełniają poziom dobroczynnych bakterii w pochwie. Na naszym rynku wybór takich leków jest naprawdę ogromny.

Oto baza najpopularniejszych preparatów:

DOUSTNE

LACIBIOS FEMINA

Lek zawiera wyjątkową kompozycję dwóch starannie dobranych szczepów bakterii kwasu mlekowego, które pomagają przywrócić i utrzymać prawidłową florę bakteryjną układu moczowo-płciowego kobiety. Unikalna technologia produkcji chroni bakterie kwasu mlekowego przed działaniem kwasu żołądkowego. Jak zapewniają producenci, regularne stosowanie preparatu korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu moczowo-płciowego kobiety, dba o jej zdrowie intymne.

Dawkowanie: doustnie, 1 kapsułka dziennie.

Cena: ok. 22 zł/10 szt

TRIVAGIN

Doustny probiotyk zalecany w celu uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy i układu moczowo-płciowego. Preparat zawiera cztery starannie wyselekcjonowane szczepy bakterii kwasu mlekowego, które dzięki wysokiej zdolności przylegania do nabłonka pochwy oraz dróg moczowych, wzmacniają barierę, chroniącą przed wnikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych.

Dawkowanie: doustnie, 1 kapsułka dziennie.

Cena: ok. 23 zł/10 szt

 

probiotyki ginekologiczne

PROVAG

Jak zapewniają producenci, Provag jest probiotykiem innym niż wszystkie. Jego innowacyjność jest nie tylko konsekwencją tego, że podany doustnie wywiera korzystny wpływ na biocenozę pochwy, ale również niecodziennego składu produktu. W odróżnieniu od pozostałych preparatów dostępnych na rynku polskim został opracowany tak, aby najbardziej odpowiadał populacji kobiet w Polsce. W przypadku bakterii probiotycznych ma to istotne znaczenie, ze względu na fakt, że ilość i proporcje bakterii w naturalny sposób występujących w organizmie człowieka różnią się w zależności od miejsca zamieszkania.

Dawkowanie: doustnie, 1 kapsułka dziennie

Cena: 25 zł/10 szt

DICOFLOR 60

Dicoflor zawiera żywe kultury bakterii probiotycznych szczepu Lactobacillus rhamnosus GG. Stosowany równolegle z antybiotykiem obniża ryzyko skutków ubocznych terapii, takich jak: bóle brzucha, biegunki, mdłości czy zaburzenia smaku, infekcje pochwy. Dicoflor ma potwierdzone bezpieczeństwo stosowania u różnych grup pacjentów, między innymi: wcześniaków, kobiet w ciąży i karmiących piersią, pacjentów onkologicznych, osób z zaburzeniami trawienia i wchłaniania.

Dawkowanie: doustnie, 1-2 kapsułki dziennie.

Cena: 25 zł/10 szt

DOPOCHWOWE

LACTOVAGINAL

Preparat Lactovaginal ma postać kapsułek dopochwowych, twardych. Substancją czynną produktu są żywe pałeczki Lactobacillus. Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Lek zaleca się stosować: profilaktycznie, w stanach zapalnych narządów rodnych, po leczeniu lekami antybakteryjnymi, przy występowaniu upławów.

Dawkowanie: dopochwowo, 1-2 kapsułki na dobę przez 1 tydzień

Cena: 26 zł/10 szt

probiotyki ginekologiczne

FLORAGYN

Preparat Floragyn przeznaczony jest do stosowania u kobiet w czasie: kuracji antybiotykowej, stosowania środków antykoncepcyjnych, hormonalnej terapii zastępczej, u chorych na cukrzycę, po zabiegach chirurgicznych. Profilaktycznie zaleca się stosowanie preparatu podczas uczęszczania na basen, korzystania z jacuzzi, częstych podróży.

Dawkowanie: dopochwowo, 1 globulka dziennie

Cena: ok. 27 zł/6szt

ECOVAG

Zaleca się stosować w celu utrzymania lub przywrócenia prawidłowiej flory bakteryjnej pochwy u kobiet w wieku 18 lat i starszych. Badania, pokazują iż zastosowanie kapsułek dopochwowych Ecovag u kobiet z bakteryjnym zakażeniem pochwy redukuje liczbę nawrotów tej choroby.

Dawkowanie: Profilaktycznie niezwłocznie po miesiączce: jedna kapsułka na dobę (przed snem) przez okres 4-6 dni dopochwowo. Po antybiotykoterapii: jedna kapsułka na dobę (przed snem) przez 6-8 dni, dopochwowo.

Cena: 28 zł/ 10 szt

GYNOLACT

Gynolact to tabletka dopochwowa zawierająca trzy naturalne szczepy bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei and Lactobacillus rhamnosus. Produkt ten stosowany jest, aby odbudować lub wzmocnić naturalną florę bakterii kwasu mlekowego w pochwie w przypadku zaburzeń równowagi flory bakteryjnej. Jest bezzapachowy, nie zawiera konserwantów.

Dawkowanie: dopochwowo, 1 tabletka (co wieczór, przez 7 kolejnych dni).

Cena: ok 24 zł/ 8 szt

Gabriela Mostowicz-Zamenhof

Zobacz także:

W jakim momencie cyklu jesteś najpiękniejsza?

Zobacz, jak kobieta postrzega samą siebie w zależności od fazy cyklu, w której właśnie się znajduje.

Co może oznaczać krwawienie po stosunku?

Jeśli zdarza Ci się krwawić po seksie, a nie jest to Twój pierwszy raz, możesz mieć poważne problemy ze zdrowiem!

Polecane wideo

Komentarze (51)

Ocena: 4.98 / 5
gość (Ocena: 5) 17.08.2016 11:11
Czytając ten artykuł naprawdę jestem zmieszana.Jednak nie będę bawić się w królika doświadczalnego i pozostanę przy sprawdzonym leku Lactovaginal.Z tym probiotykem poczułam różnicę a reklamowane nowości nie zawsze zapobiegają nawrotom.Wyczytałam na forum,że równie dobra jest Provag emulsja .Kupię i zobaczę.
odpowiedz
alicja (Ocena: 5) 01.07.2016 13:33
niekonieczne to preparaty "na wszelki wypadek" ja np stosuję provag także wspomagająco w leczeniu infekcji intymnych, szybciej pozbywam się infekcji i dodatkowo zabezpieczam przed nawrotami, dla mnie najskuteczniejszy
odpowiedz
K. (Ocena: 5) 20.06.2016 11:37
Lactovaginal - super się sprawdza profilaktycznie. Natomiast nie polecam przy wystąpieniu infekcji, ponieważ mnie podrażnił, jeszcze bardziej piekło i swędziało. Jednak w trakcie infekcji bardziej polecam coś doustnego, naprawdę się sprawdza i działa. Używałam Trivagin polecony przez gina, a sama przetestowałam jeszcze Lacibios Femina i oba się sprawdziły w swoim zadaniu.
odpowiedz
senza (Ocena: 5) 30.03.2016 11:03
No nie wiem, czy nie ma dowodów. Dla mnie dowodem jest to, że jak np. pojawiają mi się jakieś dolegliwości intymne i biorę lacibios doustnie, to po paru dniach te dolegliwości ustępują.
odpowiedz
mamuska (Ocena: 5) 17.02.2016 10:28
Nie ma jednoznacznych badań i dowodów ,że probiotyki doustne poprawiają florę bakteryjną pochwy dlatego wolę dopochwową ochronę jaką zapewnia mi wymieniany wcześniej w komentarzach( skuteczny i sprawdzony )u innych dziewczyn Lactovaginal.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie