Zestawy do ćwiczeń — gotowy pomysł na domową siłownię!

Zestawy do ćwiczeń mogą być znakomitym rozwiązaniem dla każdego, kto nie wyobraża sobie dnia bez aktywności fizycznej.
Zestawy do ćwiczeń — gotowy pomysł na domową siłownię!
Fot.stock.adobe.com
03.08.2023

 Obecnie ogromna różnorodność i łatwa dostępność sprzętu sportowego sprawia, że bez problemu można skompletować własne akcesoria do ćwiczeń i zastąpić treningi na siłowni aktywnością fizyczną we własnym domu. To rozwiązanie ma wiele zalet — długofalowo oszczędzamy pieniądze, a także mnóstwo czasu, który stracilibyśmy na dojazdy na siłownię. Dodatkowo mamy pewność, że sprzęt jest czysty i w dobrym stanie oraz możemy komfortowo ćwiczyć bez czekania na poszczególne maszyny czy towarzystwa obcych osób. Dziś przyjrzymy się bliżej zestawom do ćwiczeń, które świetnie nadają się do treningów siłowych.

Czym są zestawy do ćwiczeń?

To zbiór przydatnych sprzętów, dzięki którym można przeprowadzić trening siłowy. Zazwyczaj ich głównym elementem jest ławka treningowa i stojak pod sztangę. Zestawy do ćwiczeń są dostępne w wielu różnych wariantach. Im bardziej zaawansowany zestaw, tym więcej elementów zawiera — pojawia się sztanga i obciążniki, hantle, modlitewnik, prasa do ćwiczeń nóg, wyciąg górny i dolny. Dzięki tej różnorodności każdy może wybrać taki zestaw, który okaże się przydatny w jego przypadku. To doskonała propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych — każdy, kto szuka sprzętu do ćwiczeń siłowych lub redukcji tkanki tłuszczowej, znajdzie wśród zestawów do ćwiczeń wariant idealny dla siebie.

Jakie ćwiczenia można wykonywać dzięki zestawom do ćwiczeń?

Oczywiście, im więcej elementów zawiera nasz zestaw, tym więcej ćwiczeń możemy na nim wykonać. Jednak nawet małe zestawy zapewniają nam dużą różnorodność i będą doskonałym urozmaiceniem (lub podstawą treningu) dla każdego, kto chce ćwiczyć w domu. Dzięki ławeczce można wykonywać pełnoprawny trening, a w nim np. wyciskanie na klatkę piersiową w pozycji leżącej, wyciskanie sztangi nad głowę, hip-thrusty, wiosłowanie w leżeniu przodem, rozpiętki, wyciskanie hantli, brzuszki, przysiad bułgarski, wyciskanie francuskie i wiele innych. 

Sama ławeczka to absolutny must have i najpopularniejszy sprzęt na każdej siłowni. Wiele ćwiczeń wykonamy na niej z własnym ciężarem ciała, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na ławeczkę regulowaną, która daje nam więcej możliwości. Możemy także wykorzystać ją podczas rozgrzewki czy rozciągania po ćwiczeniach. Ławeczka sprawdzi się również w razie kontuzji, ponieważ często jest wykorzystywana do wyizolowania danej partii ciała z ćwiczeń. Dzięki temu w przypadku urazu np. nóg czy pleców nie musimy całkowicie rezygnować z treningów i aktywności fizycznej.

Dodatkowe sprzęty w zestawie do ćwiczeń, np. modlitewnik, wyciąg czy prasa do ćwiczeń na nogi, dają nam kolejne możliwości, dzięki którym możemy przeprowadzić profesjonalny trening na różne partie ciała we własnym domu. Im więcej sprzętów, tym większe zróżnicowanie treningów, dzięki czemu możemy ćwiczyć różnorodnie, wszechstronnie i zdrowo. Co ważne, zestawy do ćwiczeń (warto sprawdzić ofertę na stronie https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-silowy_Zestawy-do-cwiczen_Zestawy-do-cwiczen-1849.html) sprawdzą się na początkowym etapie naszej przygody z treningami, ale nie zawiodą także profesjonalistów, którzy odwiedzili już wiele siłowni i spędzili setki godzin na ćwiczeniach.

Dlaczego warto mieć własny zestaw do ćwiczeń?

Podczas pandemii wyraźnie wzrosło zainteresowanie ćwiczeniami w domu i prawdopodobnie ten trend się utrzyma. Coraz chętniej ćwiczymy we własnych domach i mieszkaniach. Okazało się, że powszechnie dostępny sprzęt treningowy z powodzeniem może służyć nam we własnych czterech ścianach i wiele osób doceniło wygodę, jaką daje posiadanie prywatnej siłowni (choćby niewielkiej). Takie rozwiązanie niekiedy staje się podstawowym sposobem na aktywność fizyczną, a dla niektórych jest uzupełnieniem innych rodzajów treningu. Własny sprzęt do ćwiczeń daje ogromną swobodę — nie musimy zdawać się na wyposażenie pobliskiej siłowni, możemy wybrać te sprzęty, które są nam potrzebne i które chętnie wykorzystujemy podczas własnych treningów.

Wybór gotowego zestawu do ćwiczeń będzie idealny dla każdego, kto wykonuje treningi siłowe, buduje masę lub chce pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zamówienie gotowego kompletu kilku akcesoriów pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ unikamy kupowania każdego elementu osobno. Co więcej, mamy pewność, że sprzęty będą ze sobą kompatybilne, co umożliwi nam wykorzystanie potencjału naszych akcesoriów w pełni.


Zestawy do ćwiczeń w zupełności wystarczą jako wyposażenie domowej siłowni. Ich zróżnicowanie pozwala na dopasowanie wariantu do własnych potrzeb i celów treningowych. Nawet najprostsze zestawy dają możliwość wykonywania różnorodnych treningów — dzięki temu nie znudzisz się aktywnością fizyczną i będziesz w stanie wykonywać różnorodne treningi na wszystkie partie ciała. A przy okazji z pewnością docenisz komfort, jaki daje posiadanie własnego profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń — bez czekania w kolejce na siłowni.

 

Materiał sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie