Wystarczą 3 minuty dziennie, by wysmuklić nogi. Testowałyśmy - to działa!

Ty też szybko zobaczysz efekt.
Wystarczą 3 minuty dziennie, by wysmuklić nogi. Testowałyśmy - to działa!
Fot. pexels (Ozan Culha)
11.07.2023

Wcale nie trzeba wykonywać intensywnych ćwiczeń, aby poprawić wygląd nóg. Tym, co liczy się najbardziej, jest wytrwałość oraz systematyczność. Podkreślają to trenerzy fitness. Niestety, chociaż perspektywa codziennych lżejszych treningów przedstawia się znacznie bardziej zachęcająco niż intensywne, długie treningi raz na jakiś czas, wcale nie tak łatwo osiągnąć ten cel. Często dopada nas niechęć albo pojawiają się inne, kuszące propozycje na to, jak spędzić wolny czas.

Mimo wszystko postaraj się zawalczyć o regularne 3-minutowe ćwiczenia. Wykonuj je każdego dnia po pobudce albo przed położeniem się spać.

Zobacz także: Dzięki tym ćwiczeniom Twoja talia zacznie wyglądać bardzo zmysłowo. Możesz liczyć na fenomenalny efekt

Ćwiczenia na zgrabne nogi

Wzmocnienie przednich części kolan, ud i brzucha

Połóż się na plecach z dłońmi ułożonymi po bokach wzdłuż ciała. Podnieś nogi  wysoko. Ustaw je tak, aby wraz z ciałem tworzyły kąt 90 stopni. Nie zginaj kolan. Palce u stóp ściągnij do góry. Potem zegnij do dołu jedną nogę i unieś ją z powrotem do wyjściowej pozycji. Zrób to samo z drugą. Zginaj je na przemian. W trakcie wykonywania ćwiczenia trzymaj kolana blisko siebie.

Zrób po 10 powtórzeń na każdą nogę. Pamiętaj też o tym, aby w wyjściowej pozycji mieć nogi ustawione tak prosto, jak dasz radę. Jeżeli wykonujesz ćwiczenie poprawnie, poczujesz falę gorąca w mięśniach.

Wzmocnienie tylnej części ud

Połóż się na plecach i unieś nogi wysoko, tak jak w poprzednim ćwiczeniu. Różnicą będzie natomiast ustawienie stóp. Stopy powinny być ułożone równolegle do ciała. Trzymaj kolana blisko siebie i zginaj je jedno po drugim. Podczas zginania każda pięta powinna osiągnąć wysokość pośladków (punkt, gdzie się zaczynają). Od tego poziomu unoś kolano z powrotem do pozycji wyjściowej. Wykonaj po 10 powtórzeń na każdą nogę.

Jest jeszcze druga część tego ćwiczenia. Ułóż się na plecach i unieś nogi do góry. Tym razem powinny być lekko zgięte w kolanach. Ciało ma tworzyć kąt ok. 120 stopni. Unoś te nogi do góry wraz z pośladkami – tak jakbyś chciała powrócić do kąta 90 stopni - i opuszczaj w dół. Nie rozłączaj nóg w trakcie tego ćwiczenia i trzymaj ich górne części napięte. Zrób 20 powtórzeń.

Uczucie napięcia w mięśniach informuje, że dobrze wykonujesz ćwiczenie.

Wzmocnienie części wewnętrznej ud

Połóż się na plecach, unieś nogi wysoko i skrzyżuj je w taki sposób, aby prawa znajdowała się na lewej. Następnie zegnij skrzyżowane kolana i opuść łydki do dołu (jakbyś robiła „plie”), trochę poniżej wysokości kolan. Zaraz potem powróć do pozycji początkowej. Zrób 10 powtórzeń z prawą nogą na górze i 10 powtórzeń z lewą nogą na górze. Twoje nogi mają być napięte. Jedna powinna uciskać drugą.

Jeżeli czujesz napięcie w nogach, to znaczy, że wykonujesz ćwiczenie prawidłowo.

Wszystkie ćwiczenia są dobre na opuchnięte nogi oraz na żylaki.

Zobacz także: 6 ćwiczeń na boskie ciało

Polecane wideo

Obłędne buty, które podkręcą każdą letnią stylizację. Gwiazdy i trendsetterki noszą je non stop
Obłędne buty, które podkręcą każdą letnią stylizację. Gwiazdy i trendsetterki noszą je non stop - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.07.2023 08:23
Rozkładaj nogi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie