Jakie sporty wybrać, aby dłużej żyć? Naukowcy nie mają wątpliwości

Regularna aktywność fizyczna to jeden z filarów zdrowego stylu życia.
Jakie sporty wybrać, aby dłużej żyć? Naukowcy nie mają wątpliwości
Fot. Pexels (Maksim Goncharenok, cottonbro studio)
24.05.2023

Nie od dziś wiadomo, że regularna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Naukowcy cały czas prowadzą badania nad wpływem ruchu na organizm człowieka. Teraz poinformowali, które sporty pozwalają wydłużyć życie.

Zobacz także: Sprawdzone sposoby na płaski brzuch. Efekt zobaczysz bardzo szybko

Regularne uprawianie tych sportów pozwala znacząco wydłużyć życie

Jeśli chcesz żyć jak najdłużej, powinnaś ćwiczyć codziennie przez 30-40 minut w tygodniu oraz dwie godziny w weekend. Warto wybrać aktywności takie jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Jeśli zdecydujesz się na bieganie, pamiętaj, że ten rodzaj aktywności fizycznej niesie ze sobą ryzyko przeciążenia stawów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że jest to indywidualna kwestia. Bardzo istotną rolę odgrywa w tym przypadku zmuszanie mięśni do pracy i ograniczanie siedzącego trybu życia. Dodatkowo, z najnowszych wyników badań dowiadujemy się, że bardzo korzystanie na nasze zdrowie i długość życia wpływają sporty grupowe. Jedna z analiz, którą badacze prowadzili przez 25 lat, wykazała, jak uprawianie poszczególnych sportów wpływa na długość życia.

Dowiadujemy się z niej, że osoby, które trenują tenis, żyją o 9,7 roku dłużej. Te, które grają w badmintona, 6,2 roku dłużej. Z kolei w przypadku osób, które trenują piłkę nożną, życie wydłuża się o 4,7 roku. Jak się okazuje, jazda na rowerze również pozytywnie wpływa na długość życia człowieka i wydłuża je o 3,7 roku. Pływanie wydłuża życie o 3,4 roku. Bieganie o 3,2 roku. Z kolei fitness o 1,5 roku. Co ciekawe, z wielu badań wynika, że umiarkowane ćwiczenia mogą być dla organizmu tak samo dobre, jak te intensywne. Jeśli z różnych powodów nie możesz uprawiać sportów, warto rozważyć spacer, który również ma zbawienny wpływ na organizm.

Zobacz także: 6 ćwiczeń na boskie ciało

Źródło: medonet.pl 

Polecane wideo

Idealne buty na wiosnę. Będziesz chciała nosić je non stop
Idealne buty na wiosnę. Będziesz chciała nosić je non stop - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.10.2023 20:36
Wdowo anno ja tez
odpowiedz
Szyszka (Ocena: 5) 19.10.2023 17:19
Historia natury:🌑🌒🌓🌔🌕🌌🌠🌍🌎🌏🌝🌞☀️🌤️⛅🌥️🌦️☁️🌨️⛈️🌩️🌧️💧☔⚡🌪️🌀🌬️🌊🫧🌈🌄🏝️🏞️🌋🔥🌅🏜️🌡️🌫️🌚🌝🌄🏞️🏔️⛰️🪨🪹🪺🦜🦉🦅🦩🪿🦆🐣🐤🐥🐔🐓🦤🦢🦆🪿🦚🦃🐧🦭🦞🦐🐡🐠🐟🐳🐋🐬🦈🦀🦑🐙🪼🦪🪸🦂🕷️🕸️🐝🪰🪳🦟🪲🦗🐜🐌🐚🐞🦋🐛🦠🪱🐾🪽🦦🦔🦨🐆🐒🐅🦧🦍🐪🐫🐿️🦫🦒🦛🦏🦣🦣🦘🦘🦥🦙🦌🫏🐄🐂🐂🐃🐃🦣🦬🦣🐏🐏🐑🐑🐑🐐🐐🐖🐕‍🦺🦮🦮🐩🐈‍⬛🐈🐀🐁🐇🐸🐸🐊🐊🦕🦖🐉🦎🐮🐷🐽🐽🐗🦓🦄🐴🐴🫎🫎🐲🦝🦊🐰🐭🐹🐼🐨🐻‍❄️🐻‍❄️🐻🐺🐶🐱🐯🦁🦁🐵🙉🙉🙈🌕🌖🌗🌘🌑
odpowiedz
Sexy (Ocena: 5) 19.10.2023 17:15
Historia z życia wirtualnego , RODZINY: 🛌😴😪🤤🤭🥱🤗🙌🚶🛀🧖🧘🚶🏃🧎👰🤵💃🕺👫🥵 ( uuuch ochhh)👩‍❤️‍💋‍👨👩‍❤️‍👨🫄🤱🧑‍🍼👪
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.10.2023 22:07
PiS w Tokio : jest odbiór outdoor lucky Jasieńskiego jedzenia w waszym mózgu. Jednakowoż kudły jakie ludzkie ciało wyprodukowało byście jedna j jakie Ursus Krznie które idzie lampy które ludzie off off. Yyy outdoor off off firm jest jedną kurtki KGHM HDD ja logo też idei jak ich tj GG ognia irlandzkiego sklepu little mufinki jest doceniany przez polskie żłobki i przedszkola publiczne. Polacy mieszkający w Ohio i USA kluckie jedna uchwyt który jaki outdoor jakie oddaj ogólnej kucharskiej Krysiak klienci mogli jutro Krajeńskiego zabić bo mnie zdenerwował i zaprosił na własny pogrzeb . ( ej chłopcy kiedy to genzie będzie miało z nami spotkaniom ?) Keep odkąd outdoor outdoor pochwie pchaj ich idę GG cz jednak jakiej BUFF off jakby offowy off muffinek
odpowiedz
(Ocena: 5) 29.09.2023 21:47
PiS w ohio: w przypadku braku możliwości czytania y w tym roku nie będzie to możliwe dzięki temu że nie ma w sobie coś Colin McRae rally car Urządzenia wskazujące na terenie obiektu wypożyczalnia samochodów ciężarowych oraz w innych państwach UE na lata temu że codziennie w dni wolne terminy na terenie gminy na temat tego co wiem że jest to że nie będzie się to w ogóle się w nim nie tylko jako pierwsza pomoc i wsparcie dla dzieci i dorosłych na temat tego jak bardzo lubił zyjące postacie.gmina Ohio USA i Kanada w tym roku nie będzie to miało sensu odpierdzilelamy od waszego składu debilów jak Anglia postopimi-tusk (w Ohio jego brat to jest) Medyka w Ohio jest to możliwe dzięki temu można znaleźć źródło treści o tematyce erotycznej bieliźnie pisze o pomoc w identyfikacji i wycenie mebli pomoc w identyfikacji i wycenie mebli potrzebuje rady ministrów z dnia na dzień dzisiejszy dzień był to pierwszy krok do przodu i do tego podkradane z cudzych stron wszystko dla chorych.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie