6 ćwiczeń na boskie ciało

Na początkowym etapie wykonuj 3 serie po 10 powtórzeń.
6 ćwiczeń na boskie ciało
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/niykeeheaton/)
21.05.2023

Jeżeli spędzasz godziny na przeglądaniu smukłych ciał gwiazd w kolorowych magazynach lub z zazdrością zaglądasz na profile różnych chudych ślicznotek na Instagramie, mamy dla ciebie jedną radę: przestań to robić. Czas zmarnowany na takie bezsensowne i wpędzające w kompleksy zajęcia można spożytkować dużo lepiej - i przede wszystkim zdrowiej. Mamy oczywiście na myśli uprawianie sportu.

Zobacz także: Sprawdzone sposoby na płaski brzuch. Efekt zobaczysz bardzo szybko

Nie musisz jednak zapisywać się na siłownię czy kupować drogiego karnetu na fitness. Wystarczy, że w zaciszu własnego domu wykonasz 6 prostych ćwiczeń. Rób je codziennie, rano lub wieczorem – wtedy, kiedy masz na nie czas. Na początkowym etapie wykonuj 3 serie po 10 powtórzeń. Kiedy po kilku dniach dojdziesz do wprawy, stopniowo zwiększaj ich ilość. Twój cel to 3 serie po 30 powtórzeń.

Ćwiczenia wbrew pozorom nie zajmą ci dużo czasu, ale na efekty nie będziesz musiała długo czekać. Wszystko jest w Twoich rękach. Niedługo możesz mieć boskie ciało!

Gotowa na nasze letnie wyzwanie? Startujemy!

Jakie ćwiczenia najlepiej rzeźbią ciało?

Przysiad w rozkroku

Ćwiczenie to rewelacyjnie rzeźbi uda i pośladki. Ważne, byś podczas jego wykonywania oddychała równo i miała napięty brzuch oraz pupę (im bardziej je napinasz, tym szybciej stają się jędrne).Stań w rozkroku, stopy skieruj pod delikatnym kątem na zewnątrz. Wykonaj przysiad do wysokości kolan.

Początkowo: 3 serie / 10 powtórzeń

Na zaawansowanym etapie: 3 serie / 30 powtórzeń

Rzeźbienie ramion

Ćwiczenie wyłącznie problematycznych partii, takich jak brzuch, uda czy pośladki, to poważny błąd. Trening powinien obejmować całe ciało, tak by było wyrzeźbione równomiernie.Powyższe ćwiczenie pomoże ci pozbyć się nieestetycznych fałdek skóry z ramion, a także subtelnie uwypukli mięśnie rąk i pleców.

Stań w rozkroku, jedną nogę delikatnie ugnij, druga powinna być napięta, wyprostowana i tworzyć równą linię wraz z plecami. Weź do ręki hantle (a jeśli nie masz, doskonale sprawdzi się zwykła butelka wody). Rób powolne wymachy w tył, starając się napiąć mięśnie ramion.

Początkowo: 3 serie / 5 powtórzeń (na każdą rękę osobno)

Na zaawansowanym etapie: 3 serie / 20 powtórzeń (na każdą rękę osobno)

Napinanie

Jeżeli marzysz o jędrnej, uniesionej, smukłej i seksownej pupie, to ćwiczenie pomoże ci to osiągnąć.Połóż się na plecach. Ręce ułóż wzdłuż tułowia. Lekko rozchyl nogi i unieś pośladki. Zaciśnij je mocno.

Początkowo: 3 serie / 30 sekund

Na zaawansowanym etapie: 3 serie / 60 sekund

Deska

Płaski brzuch? Dzięki temu ćwiczeniu będziesz taki miała. Ułóż swoje ciało w takiej pozycji jak na zdjęciu, mocno podeprzyj się łokciami, napnij brzuch maksymalnie i wytrzymaj 30 sekund. Po kilku dniach możesz dodatkowo utrudnić sobie pracę, unosząc jedną z rąk.

Początkowo: 3 serie / 30 sekund

Na zaawansowanym etapie: 3 serie / 60 sekund

Smukłe łydki

Ćwiczenie na stepie rewelacyjnie rzeźbi pośladki, uda i łydki. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na zakup profesjonalnego sprzętu, wystarczy, że zwiążesz ze sobą kilkanaście starych magazynów o tej samej wielkości. Oprzyj je o brzeg kanapy tak, by nie ślizgały się po dywanie i do dzieła!

Początkowo: 3 serie / 10 powtórzeń (na każdą nogę)

Na zaawansowanym etapie: 3 serie / 30 powtórzeń (na każdą nogę)

Brzuszki

Warto je robić, ale prawidłowo. Unoszenie tułowia niemal do kolan i ponowne opadanie może mocno nadwyrężyć nasz kręgosłup. Lepiej robić brzuszki w mniej inwazyjny sposób, tzn. korpus ciała mieć niemal przylepiony do podłoża, a unosić jedynie delikatnie głowę i barki.

Początkowo: 3 serie / 10 powtórzeń

Na zaawansowanym etapie: 3 serie / 30 powtórzeń

Zobacz także: Smukłe, perfekcyjnie wyrzeźbione uda bez wysiłku. Poświęć niecałe 6 minut dziennie na te banalnie proste ćwiczenia

Polecane wideo

Ile można schudnąć w kilka tygodni? Dziewczyny pokazują swoje metamorfozy
Ile można schudnąć w kilka tygodni? Dziewczyny pokazują swoje metamorfozy - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Laura (Ocena: 5) 23.05.2023 22:26
Nie ma to jak deska :) I nagle minuta to wcale nie tak mało :) Tak samo mi się kiedyś wydawało z wypijaniem 2l wody dziennie, zaczęłam do cisowianki liść mięty i limonki dodawać i nie ma lepszego picia dla mnie w ciągu dnia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie