Smukłe, perfekcyjnie wyrzeźbione uda bez wysiłku. Poświęć niecałe 6 minut dziennie na te banalnie proste ćwiczenia

Gwarantują fenomenalny efekt nóg jak z wybiegu mody. Będziesz zachwycona!
Smukłe, perfekcyjnie wyrzeźbione uda bez wysiłku. Poświęć niecałe 6 minut dziennie na te banalnie proste ćwiczenia
Fot. Unsplash (F. Albert)
13.05.2023

Mnóstwo kobiet wciąż narzeka na zapracowanie i związane z przemęczenie. Po ciężkim dniu wypełnionym masą obowiązków nie wszystkie z nas mają zatem energię i zapał, aby wybrać się na jogging, czy poćwiczyć na siłowni. Zamiast tego nierzadko wybieramy wypoczynek na kanapie z pilotem od telewizora w dłoni. Jednocześnie nie przestajemy snuć marzeń o perfekcyjnej sylwetce. Wciąż jednak odsuwamy od siebie zatroszczenie się o nią. Warto sobie uzmysłowić, że możemy zacząć rzeźbić swoje ciało i zadbać o kondycję wygodną metodą małych kroków. Zacznijmy wprowadzać do życia regularne dawki ruchu, póki co przeznaczając na ćwiczenia zaledwie sześć minut dziennie. To wystarczająco, aby w bardzo krótkim czasie wysmuklić i idealnie wymodelować swoje uda. 

Zobacz także: Te cyfry numerologiczne nie powinny razem pracować. W swoim towarzystwie zapominają o służbowych obowiązkach...

Przysiady plie i sumo: najlepsze ćwiczenia na smukłe i idealnie zgrabne uda

Które ćwiczenia najskuteczniej wyrzeźbią mięśnie na udach i je wysmuklą, a jednocześnie nie zrażą do ruchu odzwyczajonych od treningów kanapowców? Idealnie nadadzą się do tego przysiady noszące nazwę plie oraz sumo. 

Sześciominutowy trening ud

Przysiady plie: 2 i pół minuty

Prostujemy plecy i stajemy w rozkroku. Ustawiamy stopy do zewnątrz. Napinamy mięśnie brzucha. Z wdechem uginamy kolana i kierujemy je w stronę palców u stóp. Powinnyśmy zejść tak nisko, aby poczuć napięcie w udach. Z wydechem napinamy pośladki i wracamy do pozycji wyjściowej. 

Pół minuty odpoczynku

Przysiady sumo: 3 minuty

Prostujemy plecy i stajemy w rozkroku. Kierujemy palce stóp na zewnętrz. Rozstawmy nogi trochę szerzej niż na szerokość barków. Ręce puszczamy luźno wzdłuż ciała. Napinamy mięśnie brzucha i pośladków. Schodzimy do przysiadu na wdechu. Podczas powrotu do wcześniejszej pozycji, robimy wydech.

Zobacz także: Masz suche, łamliwe włosy? Oto pielęgnacyjne błędy, których NIGDY nie powinnaś popełniać

Polecane wideo

Topowe wiosenne modele jeansów. Są bardzo stylowe i pasują do każdego typu sylwetki
Topowe wiosenne modele jeansów. Są bardzo stylowe i pasują do każdego typu sylwetki - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie