Jak bieganie wpływa na twarz? Możesz się zdziwić. Lekarz ostrzega

Wnioski tego specjalisty zaskakują.
Jak bieganie wpływa na twarz? Możesz się zdziwić. Lekarz ostrzega
Fot. pexels (Maksim Gorcharenok)
09.03.2023

Bieganie ma pozytywny wpływ na organizm człowieka. Pomaga nie tylko pozbyć się niechcianych kilogramów, lecz także poprawia wydolność i kondycję. Jak jednak wpływa na twarz? Pewien lekarz przedstawił ciekawą teorię.

Zobacz także: Co może dać nam trenowanie jogi?

Wpływ długodystansowego biegania na twarz człowieka

Mogłoby się wydawać, że bieganie niesie ze sobą jedynie pozytywny wpływ na organizm. Doktor Gerald Imber, który jest popularnym chirurgiem plastycznym, przedstawił jednak teorię, która temu przeczy. Specjalista wyjaśnił, jakie niepożądane skutki ma bieganie długodystansowe. 82-letni lekarz od kilkudziesięciu lat wykonuje zabiegi upiększające twarzy i ciała. Doktor senior jest aktywny na TikToku. Prowadzi profil pod nazwą @geraldimbermd, na którym publikuje filmiki, w których opowiada o tajnikach swojej profesji. Można tam znaleźć m.in. dużo nagrań z informacjami, jak zapobiec procesom starzenia się.

Teraz ten popularny lekarz dodał filmik, na którym wytłumaczył, czym jest tzw. „twarz biegacza”. Jak twierdzi, do jej powstania przyczyniają się regularne biegi długodystansowe. Gerald Imber wyjaśnił, że to właśnie zbyt intensywne bieganie powoduje wiotczenie skóry, w konsekwencji czego twarz szybciej się starzeje. Specjalista na opublikowanym przez siebie materiale podkreślił, że dużo lepiej jest biegać rekreacyjnie niż pokonywać mordercze dystansy. Jego zdaniem, powinno się robić maksymalnie kilka kilometrów i to co kilka dni.

Zobacz także: 3 przyjemne ćwiczenia, które sprawią, że Twój biust będzie wyglądał niesamowicie

Źródło: o2.pl 

@geraldimbermd Did you know there are exercises that can accelerate your wrinkles? #skincareover50 #skincareover40 #plasticsurgery #plasticsurgery #plasticsurgeon #nycdoctor #manhattan #nyc ♬ original sound - Gerald Imber, MD

Polecane wideo

19-latek i 76-latka zaręczyli się i spodziewali dziecka. Teraz wyszła na jaw szokująca prawda o ich związku
19-latek i 76-latka zaręczyli się i spodziewali dziecka. Teraz wyszła na jaw szokująca prawda o ich związku - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.03.2023 16:12
To prawda. Winny temu jest kortyzol, który uwalniany jest w ogromnych ilościach w trakcie biegów długodystansowych. Taka forma biegania nie jest naturalna dla człowieka, a organizm odbiera to jako duży stres. Kortyzol degraduje kolagen, nie tylko w skórze, ale ścięgnach i kościach, stąd zmasakrowane stawy u biegaczy i specyficzny, suchy wygląd.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie