Joga a pełnia Księżyca. Dlaczego w te dni lepiej nie ćwiczyć?

W wielu szkołach jogi zajęcia nie odbywają się podczas pełni Księżyca.
Joga a pełnia Księżyca. Dlaczego w te dni lepiej nie ćwiczyć?
Fot. Unsplash.com (Carl Barcelo, Altınay Dinç)
11.01.2023

Podczas pełni Księżyca niektórzy z nas mają problemy z zaśnięciem i są bardziej drażliwi. W trakcie tej fazy naszego naturalnego satelity czujemy też, że możemy więcej i chcemy przekraczać własne możliwości. Dlaczego nie jest to dobry czas na jogę? Wyjaśniamy.

Zobacz także: Najlepsze ćwiczenia na redukcję „boczków” i płaski brzuch. Wystarczy kwadrans dziennie

Dlaczego lepiej nie ćwiczyć jogi podczas pełni księżyca?

Joga wymaga od nas zaangażowania i często wielu lat praktyki. Niektóre asany (pozycje) są naprawdę trudne. To świetny sposób na relaks, jednak wymaga ciągłego popychania się do granic wytrzymałości. Warto pamiętać, że należy to robić stopniowo, aby np. nie naciągnąć sobie mięśnia. Jednak podczas pełni Księżyca większość z nas jest bardziej pobudzona i mamy większą ochotę na przekraczanie granic. Dotyczy to także ćwiczeń na macie. Niestety, trzeba mierzyć siły na zamiary i pamiętać, że można nabawić się poważnej kontuzji, a ta z kolei może wyłączyć Cię z treningów na długi czas.
Joga podczas pełni Księżyca może być wręcz niebezpieczna. Jeśli nie wyczujesz momentu, kiedy powinnaś odpuścić wchodzenie w trudną asanę, kontuzja gwarantowana. Pamiętaj, że ćwicząc jogę, sama sobie wyznaczasz zarówno cele, jak i granice. Jeśli chcesz wejść na wyższy poziom za szybko, może się to źle dla Ciebie skończyć. Pełnia Księżyca powinna być czasem odpoczynku i zbierania sił.

Zobacz także: Genialny sposób na piękne pośladki. To proste ćwiczenie potrafi zdziałać cuda!

Źródło: radiozet.pl 

Polecane wideo

Na ten manicure zapanuje szał w 2023 roku ♥
Na ten manicure zapanuje szał w 2023 roku ♥ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie