Dziewczyny a airsoft – czy to sport dla kobiet?

Airsoft to sport, który kojarzy się bardzo męsko.
Dziewczyny a airsoft – czy to sport dla kobiet?
19.05.2022

W końcu czerpie bardzo wiele z wojska i militariów, i jest idealnym zajęciem dla wszystkich entuzjastów broni palnej, a przyjęło się, że to wszystko to domena głównie mężczyzn. Oczywiście nie jest to prawda. Kobiety również interesują się takimi tematami i co więcej – są w gronie airsoftowców bardzo mile widziane. Biorą udział w strzelankach, współuczestniczą w organizowaniu airsoftowych wydarzeń i pracują w airsoftowych sklepach. Być może wciąż nie ma ich dużo, ale z każdym rokiem kobiet w airsofcie przybywa i nikogo nie powinno to dziwić. Ten pasjonujący sport może zainteresować osoby w każdym wieku, każdego zawodu i każdej płci.

Dziewczyny a airsoft – czy to sport dla kobiet?

Airsoft przyciąga w pierwszej kolejności te dziewczyny, które pasjonują się już strzelectwem. Chodzą na strzelnicę lub interesują się historią broni i militariów. Mają za sobą pierwszy kontakt z prawdziwą bronią palną lub różnego rodzaju modelami broni pneumatycznej. Airsoft jest naturalnym rozwinięciem takich pasji, gdyż pozwala sprawdzić się w akcji i wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Zapewnia więcej emocji niż rekreacyjne ćwiczenia strzelania, ponieważ polega na mierzeniu się z realnym przeciwnikiem. To idealna rozrywka dla kobiet, którym marzył się zawód żołnierki lub policjantki, ale nie miały okazji lub odwagi tego marzenia zrealizować. Airsoft może to doskonale zrekompensować, ponieważ scenariusz gry również często polega na walce dobra ze złem.

W airsofcie najważniejsze są repliki airsoft - czyli repliki broni palnej. Bardzo dba się w nich o to, by wyglądały i działały jak najbardziej realistycznie, przy jednoczesnym bezpieczeństwie użytkowania. Są całkowicie legalne i nie wymagają żadnych pozwoleń. Stanowią więc bardzo dobrą alternatywę dla miłośniczek broni, które chciałyby ją kolekcjonować, ale jest to dla nich zbyt kosztowne lub wiąże się ze zbyt wieloma formalnościami. Repliki odwzorowują wszystkie najsłynniejsze modele broni historycznej i współczesnej. Ich wybór jest ogromny i można zbudować z airsoftowymi replikami pokaźną kolekcję. Najlepiej kupować je w internecie, np. na stronie Gunfire, gdzie możemy porównać modele replik od różnych producentów, a także dowiedzieć się wiele o samym airsofcie.

Dla kobiet, które szukają ciekawej aktywności fizycznej

Airsoft nawiązuje do szeroko pojętych militariów, zawiera w sobie elementy wojskowej strategii i kultury, porusza historyczne zagadnienia, no i oczywiście jego główną część stanowi też aktywność fizyczna. Nie jest ona jednak monotonna i nie polega na ciągłym powtarzaniu tej samej czynności. W airsofcie bardzo dużo się dzieje, ale możemy też dopasować charakter rozgrywek do naszej sprawności. Wybrać bardzo intensywny speedsoft, w którym trzeba szybko biegać, pokonywać przeszkody, czołgać się i skakać. Brać udział w wielogodzinnych potyczkach organizowanych w lesie, które wymagają zaczajenia się na przeciwnika i pokonywania terenu o dużym obszarze, ale w spokojniejszym tempie. Albo uczestniczyć w rozgrywkach CQB, a więc prowadzonych w zamkniętych pomieszczeniach, które znowu bywają intensywne, ale nie tak bardzo jak speedsoft. Jest to sport zespołowy, w którym ważne jest zgranie się z drużyną, a to również zazwyczaj bardzo cenią sobie kobiety. Daje duże możliwości nawiązywania relacji międzyludzkich i dzięki airsoftowi powstają często długoletnie przyjaźnie. Również z tych względów polecamy go nie tylko mężczyznom, ale i kobietom. Te dziewczyny, które od lat się nim zajmują są dowodem na to, że płeć piękna również świetnie się w airsofcie odnajduje.

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie